Reklama

Reklama

Syn

Život malíře Lorenza se v tomhle psychologickém thrilleru velmi zkomplikuje. Má totiž pocit, že se ho manželka snaží izolovat od novorozeného syna. (Netflix)

Recenze (24)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

V Argentině asi netuší, že Norsko je v Evropě (a docela i v Česku) poměrně častým tématem diskuze, když se otevře téma, jak se starat o děti. To by je pak nenapadlo natočit takový film, jaký natočili. Psychologické drama to ale bylo solidní. Jen kdyby mělo i pointu, tak pak by bylo vysloveně skvělé. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

... tak dlouho se brnká na hororové struny, až člověku zbyde jen mysteriózní psychologický thriller. Kdo čeká hutné latinskoamerické drama, rozhodně neodejde s prázdnou, u ostatních se eventuelně může dostavit mírné zklamání z rázného finále. Tátové si přidají jednu hvězdičku, jo a v Norsku to asi moc oblíbený nebude. ()

Reklama

Psychor 

všechny recenze uživatele

Horor a thriller jsou žánry navzájem velmi blízké a často se dokonce překrývají, mnohá díla tak mohou být řazena do obou kategorií. U El Hijo divák dlouho netuší, jestli se matka dítěte pouze vypořádává s poporodní depresí/psychózou, či jsou kořeny jejího prožívání mnohem temnějšího rázu. Nebo snad duševní poruchou trpí otec? Znepokojivý snímek s promyšleným scénářem, který již od úvodu vyvolává reminiscence na nejslavnější horor Romana Polanského. Vzhledem k náročnosti látky, kdy se mimo jiné pohybujeme ve dvou časových rovinách, bych však El Hijo doporučil k projekci spíše náročnějšímu publiku. Škoda jen, že scénárista D'Agostino neudržel nastavenou laťku celých 92 minut a v samotném závěru se uchýlil k přílišnému polopatismu. Zřejmě kvůli tomu, aby bylo rozuzlení filmu stravitelné i pro běžného diváka. Jakožto zdejší hororový expert tak snímku El Hijo uděluji čtyři hvězdy. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Argentína servíruje celkem slušně vypjatý Thriller s netradiční zápletkou. Hlavní hrdina se s manželkou pokouší o miminko a když se konečně poštěstí, žena výrazně změní chování a z krásného manželství se vyklube psychologický Terror, kde nebudete vědět, kdo je větší blázen. První půlka je pomalejší, ale potom o napětí rozhodně není nouze. Argentína sice nejsou Španělé, takže místo dávky zvratů nechávají zvraty na divákově Fantazii, což já osobně v lásce nemám, ale kvůli námětu a hercům mohu fandům Thrillerů z Evropy určitě doporučit. 60% ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Manželský pár je v radostném očekávání, ale v důsledku prodělaného potratu je nastávající matka úzkostlivější, než je zdrávo. Krátce po porodu její iracionální chování získá na intenzitě a postupně začíná psychózou trpět i novopečený otec. Alespoň tak se to zdánlivě jeví. Solidní psychothriller s relativně netradiční zápletkou, který celkem šikovně brnká na strunu nejistoty. Schindel se celkem šikovně vyhýbá hluchým místům, D'Agostino během psaní scénáře přemýšlel, takže tu nenarazíte na výraznější nelogičnosti a slušný je i casting, ačkoliv otec byl občas na pěst. Trochu jsem se bál konce, který bohužel zůstal dlužný jednu z odpovědí, ale jinak jsem spokojen. 75% ()

Zajímavosti (1)

  • Film je založen na knize „Una madre protectora“, kterou napsal Guillermo Martínez. (Tejkina)

Reklama

Reklama