Život malíře Lorenza se v tomhle psychologickém thrilleru velmi zkomplikuje. Má totiž pocit, že se ho manželka snaží izolovat od novorozeného syna. (Netflix)

Sjoduk

Psychologická dráma, kde hlavný predstaviteľ je presvedčený o tom, že dieťa, ktoré by malo byť jeho syn, nie je jeho syn. Bohužiaľ, nikto mu neverí. Divák je držaný v napätí a do poslednej chvíle presne nevie, čo vlastne matka dieťaťa spravila - mala dvojičky? podarilo sa jej naklonovať druhé dieťa (je predsa biologička)? alebo je za tým niečo iné? (napr. otec dieťaťa je blázon a všetko je len v jeho hlave). A vlastne sa to divák s jasnosťou nedozvie ani na konci filmu. Potvrdí sa, že otec dieťaťa mal pravdu a jeho syn bolo ďalšie dieťa, ktoré matka držala mimo neho, avšak na otázky, ktoré som vyššie spomenul nám film jasnú odpoveď nedáva. Kamera viackrát sníma iba tváre hercov a neukáže, čo vidia. Takto skončí, aj celý film. Čakal som, že ešte bude vysvetlenie celej záhady a zrazu prišli titulky. ()

Rockerman

Šílená matka se snaží uchránit svého syna před všemi nástrahami světa. Chrání jej před světlem, bacily, venkem, lékaři, cizími lidmi a nakonec i před vlastním otcem. Ten se brání po dobrém a trochu i po zlém. A jak už to tak bývá zákon je na strně matky. Vše pak dospívá k nečekanému a absurdnímu konci. Moc dobrý film, který leze na nervy. P.S. Kdyby se Sigrid odstěhovala do rodného Norska vzal by ji dítě Barnevernet! ()

Malarkey

V Argentině asi netuší, že Norsko je v Evropě (a docela i v Česku) poměrně častým tématem diskuze, když se otevře téma, jak se starat o děti. To by je pak nenapadlo natočit takový film, jaký natočili. Psychologické drama to ale bylo solidní. Jen kdyby mělo i pointu, tak pak by bylo vysloveně skvělé. ()

EvilPhoEniX

Argentína servíruje celkem slušně vypjatý Thriller s netradiční zápletkou. Hlavní hrdina se s manželkou pokouší o miminko a když se konečně poštěstí, žena výrazně změní chování a z krásného manželství se vyklube psychologický Terror, kde nebudete vědět, kdo je větší blázen. První půlka je pomalejší, ale potom o napětí rozhodně není nouze. Argentína sice nejsou Španělé, takže místo dávky zvratů nechávají zvraty na divákově Fantazii, což já osobně v lásce nemám, ale kvůli námětu a hercům mohu fandům Thrillerů z Evropy určitě doporučit. 60% ()

666Carnage

Psychologický thriller, který rozhodně neurazí a zaujme. Málo herců a zajímavá zápletka. Herecké výkony nejsou na oskara ale špatní věc to rozhodně není. Do konce filmu vlastně vůbec nevíte co je pravda a jak co je což je dobrý, že udržuje diváka v nejistotě. Já měl třeba 3 teorie o konci a jedna se vyplnila jen tak na půl. 60% ()

• Film je založen na knize „Una madre protectora“, kterou napsal Guillermo Martínez. (Tejkina)