Lucky Stiff

Komedie / Horor

USA, 1988, 82 min

Další rodina jižanských buranských kanibalů, tentokrát jako černá komedie. A ani nejsou všichni buranští, takže se jim lépe shání „materiál“- kdo by odolal světácké krásce Cynthii? Tlouštík Ron rozhodně ne. Film je příjemně potrhlý a těží humor z interakce mezi podivínskými Mitchellovými a nic netušícím Ronem, z různých narážek na pojídání lidí i z křečovitého vtipkování hlavního hrdiny. Zábavě pomáhá i dobré obsazení – smolař Ron je sympatický, Cynthia krásná, ale i správně chladná a zbytek její famílie v čele s magorem Ikem, pronášejícím procítěně věty jako „Do oběda jsem vykuchal dvě stě kuřat,“ je kapitola sama pro sebe. Zaujalo mě, že je to jeden ze dvou filmů, které natočil Anthony „Psycho“ Perkins (Ten druhý je Psycho 3). _____ Kdysi dávno na TV Nova pod názvem A co bude k večeři?(8.1.2012)

Typizovaná postava nic netušícího obtloustlého ňoumy se dostává do konfrontace s adamsovskou rodinkou kanibalů a výsledkem je komedie černá jako příliš propečený steak (druh masa si doplňte podle vlastní chutě). Podobný humor asi každému nesedne, ale proč se této kulinářské nadsázce bránit? Já se bavila i navzdory šílenému dabingu zlatých devadesátých s televizí Nova.(14.1.2012)