Doktor Štrosmajer povolává oba Sovy do Boru. Veronika, zdravotní setra Sovů v Týništi to přijímá s utajovanou nevolí. Bývalý primář Sova odmítá definitivně nabízené místo a vrací se na obvod do Týniště. Dr. Čeňková poznává, že pro Rezka byla jen chvilkovým zážitkem. Pomalu se z nevydařeného vztahu vzpamatovává a přitom náhodou potkává doktora Řehoře. Naznačuje mu, že by jí nevadilo se znovu vídat u poslechu hudby. Vzápětí běží sondovat, jak to má s Řehořem Dana Králová. Ina odchází z bytu své tchyně a smiřuje se s v nemocnici ležícím Romanem. V pokoji doktora Řehoře se náhodou potkávají Alžběta s Danou. Najednou poznávají, že jsou vlastně sokyně a všichni tři zažijí nepříjemnou chvilku. Alžbětě je líto, že Daně ublížila a tím nadobro hasnou Řehořovy naděje znovu se s Alžbětou sblížit. Koná se svatba Marty Huňkové a Václava Pěnkavy. Mezi hosty svatby se potkávají Karel Sova a Alžběta a začínají v sobě nacházet sympatie. Celá první série končí tím, jak primář Sova odjíždí nadobro z Boru a Alžběta s Karlem mu mávají ze schodů Sovího hradu. (Česká televize)

topi

Nina Popelíková v roli vrchní sestry je ukázkový příklad herectví. Jak tam vlítne na Janžurku a zloba jí přímo šplíchá z očí, to je tak strašlivě opravdový, lidský, civilní a naprosto přesvědčivý. Vím, že byla jedna z našich nejlepších hereček a touto rolí to jen potvrzuje. ()

rakovnik

Každý si nakonec najde někoho, kdo jej změní. Až tedy na zoufalce Řehoře, který jen sedí a posluchá Bacha. Žádný bombastický závěr se nekonal, spíše jemný happiending. A to ani ne definitivní. ()

chrispe

Příjemné zakončení, i když mi milostný trojúhelník rval nervy, tedy spíš jeho pánská část a naše miss Běta, která skočí po čemkoli, co se hejbe. Pardon, muselo to ven! :D ()

topi80

Závěrečnému dílu dominují povedené proslovy na svatbě Pěnkavových, rozjímání Štrosmajera se Sovou o praxi praktického lékaře a onen ujetý trojúhelník, který se skládá ze zoufalce Řehoře, který si chce brát každou ženu, které sice ani nesáhl aspoň na prsa či zadek, ale která s ním je ochotna aspoň 5 minut poslouchat Bacha, a doktorek Králové a Čeňkové, z nichž pro jednu je nejposlednějším náhradníkem a pro druhou užitečným troubou s bonusem, že poslouchat Bacha je přece jenom zábavnější než samota. ()

Eire

heeeppy end na americky (nebo nemecky) spusob. Jako kdyby SOCIALISTICKE ZDRAVOTNICTVI bylo SCHWARTZWALD Klinika. CITUJI: Karel Sova a Alžběta a začínají v sobě nacházet sympatie. konec citatu. KAREL BYL JENOM CHVILI DOBRY HOCH Chudaaak... :-D Genialni zavert kultoveho sci fi serialu. ()