Jeden den ve Španělsku

• Francie

Un jour en Espagne

A Day in Spain

Dokumentární

Francie, 2018, 91 min (Alternativní: 52 min)

ČT, překvapivě zvolila 90 minutovou verzi...(15.8.2019)

• Ozzy2

Je vyloučeno natočit devadesátiminutový dokument o tak zajímavých zemích.To je na seriál.Jedna hvězda za letecké záběry,ale ty už ve třetím díle otravují.ze země je Španělsko mnohem krásnější.(15.8.2019)

Hlavní téma dokumentu voda je dnes aktuální. Vlivem změn klimatu je jí nedostatek. Nádherné letecké záběry na krajiny. Krajina s odsolovacími plantáži na výrobu vody vypadá hrůzostrašně, stejně jako skleníky na evropská rajčata v nichž dře ve vedru laciná africká pracovní síla.(15.8.2019)

Presne podľa očakávania série „Jeden deň“ je vo filme všehochuť Španielska vo veľmi vyváženej kombinácii prírodných krás, urbanistiky, turizmu a tiež príbehov jednotlivcov. Nebolo možné sa vyhnúť aj nedávnej hypotekárnej kríze a návšteve novopostavených miest duchov, a vraj je v Španielsku voľných a nedostavaných až jeden a pol milióna domov, pričom paradoxom sú problémy s bývaním vo veľkomestách. Čomu sa francúzski dokumentaristi radšej úplne vyhli, je katalánsky separatizmus, nevedia totiž, ako to môže skončiť. –––– Když procházím těmito městy duchů, mám pocit, že jsem poslední člověk na Zemi.(14.8.2019)