The Man Who Saved Christmas (TV film)

Človek, ktorý zachránil Vianoce

Drama / Rodinný / Životopisný

USA / Kanada, 2002, 90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Úchvatný životopisný (vánoční) film podle skutečných událostí, který se nebojím označit za výtečný a bezchybný. Viděl jsem ho už podruhé, ale znovu se mi líbil stejně jako napoprvé a znovu mě dojal a znovu na konci nějaké slzičky ukáply. Prostě nádherný lidský příběh o jednom muži jménem A.C. Gilbert, který měl rád děti a začal vyrábět stavebnice jménem Erectra, které se pro mnoho dětí staly inspirací a které ovlivnily mnoho dětí v jejich následujícím výběru studia a povolání. Bohužel však přichází druhá světová válka a pan Gilbert je požádán vládou Spojených států, aby svou továrnu na hračky přeměnil na továrnu na výrobu zbraní a vojenských potřeb. A o následujících Vánocích hrozí, že budou zrušené, protože se válka nevyvíjí moc dobře. Dokáže se pan Gilbert vzepřít? Tenhle film je o jednom člověku, který měl velké srdce a vždy otevřenou náruč, a díky němu a jeho stavebnicím se každé dítě mohlo stát malým architektem. Opravdu se jedná o příběh, který mne nemohl nechat v klidu a který je pro mě osobně jakýmsi skvostem, který je bohužel u nás málo známý a který naše stanice ignorují, a tak jsem ho mohl vidět jen na slovenské Markíze. Pokud se s tímto filmem setkáte, tak vám rozhodně doporučuji ho nepřehlédnout a podívat se na něj a možná budete mile překvapeni, stejně jako já. Není to totiž jen film o záchraně Vánoc pro miliony amerických dětí, ale je to film o naději, optimismu a o jednom laskavém a vlídném člověku, kterého nikdo snad ani nemohl nemít rád. Tohle je prostě má srdeční záležitost a rozhodl jsem se udělit pět hvězdiček.(28.12.2008)