Deník zločinu: Noční jízda

• Mexiko Historia de un crimen: Colmenares (více)

Epizody(8)

Mladý student Luis Andrés Colmenares byl po jedné halloweenské party nalezen mrtvý. Nehoda, nebo vražda? (Netflix)

*CARNIFEX*

Z pohľadu odkrývania pravdy samotného zločinu, sa určite jedná o lepší scenáristický priemer. Koniec koncov, napísal ho sám život. Tým, že sú epizódy kratšie, je aj dynamika seriálu na slušnej úrovni. Jediné s čím mám problém, je samotná umelo vytvorená dramatizácia udalostí tvorcami tohto krimi, lebo miestami má človek dojem, že nie všetko čo je odprezentované, spĺňa kritéria: “hlava aj päta”. Medzi 3-4. ()

petikacka

No, je to rozhodně zajímavý případ, ale bohužel bez uzavřeného konce. U těchto děl mám problém s tím, že divák může hrát pouze s kartami, které jim rozdá režisér. Tzn., že se rozhoduje podle toho jak je událost popsána a jak známo, kolik různých lidí tolik různých pohledů na daný případ...Za mě 85% ()

Skeksis

Mexiko natočilo seriál o Kolumbijskom incidente. V prvom rade neznášam, keď seriály či filmy v konečnom dôsledku nemajú konkrétny záver, a v druhom rade nemám rada, keď sú zdĺhavé, a tým pádom nezáživné. Tento seriál spĺňal oboje, ale jedna ofrnená hviezda za to, že chápem, aké ťažké je ako-tak pútavo vylíčiť takýto proces. Chlapec v kanáli, čúza, s ktorou sa krátko ťahal, a ktorá mu nechcela dať či čo, jeho najlepšia kamarátka, ktorá odrazu akoby nebola najlepšia, nejaký nafúkaný bývalý frajer tej čúzy a kopec právnikov, ktorí by neustáli ani v našej súdnej sieni. A v neposlednom rade otravná máti, ktorá okrem varenia ryže s krevetami iba otravovala všetkých okolo. Nechápem - samý Boh, Ježiš, Panna Mária, patričky, kríže, ružence..., a potom ide za šamankou, aby vyvolala ducha. A potom zase do kostola počúvať drísty. Sama nevie, čomu verí. Tá ma tak srala! ()

zahadum

Zaujímavo podaný seriál o jednom nevyriešenom úmrtí v Kolumbii. Tak ako to podali tvorcovia je ťažké presne povedať čo sa stalo v tú osudnú noc na halloween. Divák si sám musí povedať,že či to bola vražda alebo nehoda, poprípade ak to bola vražda kto za ňou stál. V Kolumbii je veľmi ťažké dokázať nejakú spravodlivosť vzhľadom na veľké sociálne a rasové problémy medzi ľuďmi. Majetný človek z " lepšej "vrstvy si vie potom spravodlivosť prispôsobiť tak aby to bolo výhodne len pre neho. ()