Satira, pohádka a hlavně ohromná legrace, která se pro vyvolence stane skutečnou zábavou. Neuplynula minuta, kdy bych na své tváři necítil cynický úšklebek. Skutečně balzám pro mozek. Harrison Ford coby zmužilý president, který mimo jiné obdržel medaily za statečnost - to nemá chybu. Skutečně plnohodnotná zábava - pitomé dialogy, heroismus, americký patos - jen nechci pomýšlet nad tím, že je to vše míněno vážně (a já tomu nevěřím). Trošku ironické čtyři *.(10.12.2007)

V rámci subžánru leteckých akčních thrillerů poměrně uvěřitelné postavy s kvalitním hereckým obsazením, i když logických blbostí je tam dost (úmyslný návrat k 80s? :)). Americký patriotismus a lidskost tu jdou ruku v ruce, ale to jde čekat už od první scény z filmu. No a co, žádný film na podobné téma se mi nelíbil tolik jako tento.(25.7.2016)

Som dosť zaskočený z nízkeho hodnotenia tohto inak po všetkých stránkach výborne zvládnutého akčného filmu.V Cineme svojho času dostal 80%,a ja som ich po zhliadnutí musel iba potvrdiť.G.Oldman je bezchybný, Goldsmithova hudba bombastická a akčné scény sú na vysokej, profesionálnej úrovni.Jediná a najspornejšia vec je H.Ford ako prezident USA,schpný postaviť sa teroristom.Úprimne,vadilo a vadí to aj mne, ale nie natoľko aby som odpísal celý film.Byť jedným z tvorcov filmu,tak by úplne stačilo zameniť postavu prezidenta za napr.ministra obrany a už by to bolo oveľa stráviteľnejšie.Inak nemôžem filmu nič vytknúť,poctivé remeslo a výborné obsadenie.Je to zatiaľ jediný film na csfd ,kde nesúhlasím s percentuálnym hodnotením tohto filmu a aj z tohto dôvodu dávam 5 hviezdičiek.90%(1.6.2009)

Americký patriotismus mi nevadí v jiných filmech (Den nezávislosti, Patriot, Armagedon...), tak proč by měl tady? Harrison Ford je coby hrdinný prezident perfektní, Gary Oldman je zase krásně chladný záporák... Myslím, že Petersen natočil solidní akční zábavu (s přimhouřenýma očima i s reálně vypadajícími leteckými scénami), na kterou člověk musí koukat trochu s nadhledem, aby si ji užil. Čtyři čisté hvězdy, miluju tenhle film. No a co. Jo a burácející návykový soundtrack si vzal na starost mistr Goldsmith, takže ani v tomto ohledu není co řešit. "Padej z mýho letadla!"(3.1.2008)

Padej z mýho letadla! Do hajzlu proč zase tak nízké hodnocení hmm? Co vám zase vadí pseudointelektuálové?! Ano já vím je to proamerická propagandistická srajda já vím, ale mě to nijak nepřekáží. Tohle je holt můj oblíbenej patriotickej akčňák a asi druhej nejoblíbenější film od Petersena. Je zajímavý, že v tomto případě mi Amerikánizmus nijak zvlášť nevadí na rozdíl od tvorby jiného Německého režiséra Emmericha. Čím to asi bude? No možná tím, že Petersen je podle mě zdatnějším řemeslníkem a kvalitnějším režisérem a tak i když místy je ta patetická výplň filmu trochu otravná, tak ostatní aspekty to přebijí. Harison byl vždycky sympaťák a jeho bodrýmu prezidentovi se prostě nedá nefandit k tomu připočtěme parádní námět (unést Air force one) to si prostě říkalo o film i výbornou záporáckou grupu drsných teroristů ze kterých jde opravdu respekt (Roli jednoho z nich si zahrál i můj oblíbenec Andrew Divoff) vedených exkluzivním fanatikem Oldmanem. Já musím zase trochu nadhodnotit páč to hodnocení tady se mi opět lehce nepozdává, ale co nadělám.90%(13.4.2016)

• - V místnosti, kde jsou drženi rukojmí, mizí a zase se objevují otvory po kulkách. (Pepy)

• - Harrison Ford požádal Garyho Oldmana, aby ho při natáčení rvačky skutečně praštil. (Karlos80)

• - C4 nemůže být přivedena k výbuchu tím, že se do ní střelí z pistole. Teroristé by k tomu, aby odpálili dveře do pilotní kabiny, museli použít rozbušku. (Pepy)