Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (427)

Matty 

všechny recenze uživatele

Jsou tam teroristi, je tam akční Harrison Ford a natočil to prý kdysi dobrý režisér Petersen. Pokud se vám líbila Smrtonosná past, tak si ji zkuste představit v letadle a asi o řád slabší. Máte to? Tak potom víte, že neviděním Air Force One o nic nepříjdete. 65% Zajímavé komentáře: Marigold, pshimi, Visáč, Diamant ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Místo rčení "patriotismus podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství" se Američané v poslední době drží spíše pořekadla "ve filmu nikdy není tolik patrotismu, aby ho tam nemohlo být ještě více". Výsledkem pak jsou filmy jako je třeba tenhle. Je to dobré, ale tak hnusně zamerikanizované, že se to samo degraduje o třídu níž. A to ještě díky bohu za to, že to točil Evropan. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Prezident Spojených států Americkým porazí celý svět sám. Každého teroristu. Každého odpůrce Amerického názoru a spravedlnosti. Toto by mohl být slogan nejen pana Bushe, ale i tohoto filmu. Nečekal bych něco tolik americky patriotiského od Němce, ale budiž. Wolfgang Peterson netočí nejlepší filmy, ale průměrné filmy, které čas od času zabodují. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Pořád to opakuju - pořádně patriotického veledíla o USA se musí chopit Evropan:)) Unesený prezidentský speciál (o důvod víc, aby na každém druhé záběru byla americká vlajka:)) a sám prezident jako hrdina největší, co víc si může srdce průměrného amíka hrdého na svou vlast přát? Ale Harrison Ford je nikdo ve srovnání s Gary Oldmanem (za kterého je ta třetí hvězda;)). Proč by Air Force One byla bez hlavního záporáka za **? Protože vlastenectví je mizernou ctností (řekl Oscar Wilde;)). ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $85miliónovTržby USA $172,956,409Tržby Celosvetovo $315,156,409║ Ani neviem prečo ale vždy ma tento počin upúta aj keď to je len hrdinská báchorka z balastom o maralizácii jedného silného národa čo vie, čo a ako je najlepšie robiť aby nastala rovnoprávnosť. Ale Harrison Ford je v úlohe prezidenta sympaťák a zas Gary Oldman ten pravý ničomník na strane zla, tak prečo nie a rád si pri tom zaspomínam aj na film ako Smrtonosná pasca, ktorá sa nesie v podobnom nádychu aj keď o tie hlášky pestrejšom. A treba dodať že Wolfgang Petersen si počínal pri tomto počine dosť zručne vo všetkých smeroch, takže nemá šancu nudiť a to sa dobrých 80% príbehu odohráva na palube lietadla, takže spoznáme všetky zákutia Air Force One. /80%/ ()

Galerie (69)

Zajímavosti (31)

  • Americký i ruský prezident ve filmu mluví polsky, a ne rusky. Stejně tak i někteří teroristé. (Pepy)
  • Hudobný editor Ken Hall spomína na výmenu skladateľov na poslednú chvíľu takto: Jerry Goldsmith dostal ponuku nahradiť Newmana v lete roku 1997, keď s rodinou dovolenkoval v Európe, kde nastúpil na luxusnú plavbu po Stredozemnom mori. Počas dohody o podmienkach spolupráce si vyjednal, že štúdio zaplatí za jeho dovolenku, ktorú kvôli práci opustí a znova ho zabookuje, keď hudbu dokončí. Jerry Goldsmith zložil novú hudbu za 12 dní, ktorou bola produkcia nadšená. Za mesiac po tom, čo dostal ponuku pokračoval v dovolenke ktorú predtým prerušil na útraty štúdia. Goldsmith sa zaprisahal, že taký šibeničný termín už nikdy neprijme. (Tvrdolín Veliký)

Reklama

Reklama