• Boogeyman

Jsou filmy, kde je přehnaný americký patriotismus podán tak zábavně, že se nad to dokážu povznést a beru ho jako něco samozřejmého, jako nepostradatelné béčkové žánrové klišé (Rocky, Rambo, Den Nezávislosti….). A pak jsou filmy, kde je mi z toho na blití a nedokážu se tomu ani zasmát. To je případ Air Force One.(10.4.2008)

No tak Harrison Ford se na prezidenta moc nehodí a ještě když je super akční, všechno umí, všemu rozumí, má vždycky řešení na každou situaci, je hrozně statěčnej a ještě k tomu milující otec a manžel, tak to už jsem myslel, že to sand ani nemyslej vážně, ale bohužel to asi mysleli vážně, nevim proč zrovna Petersen to musel natočit tak strašně americky a k tomu všemu je ve filmu spousta nelogičností a stupidních rozhovorů a když se Ford rozbrečí, kvůli rodince, tak to už byl vrchol, ale zase na druhou stranu tahle prezidentovská akce neni úplně k zahození a kdyby to nebyl super akční prezident, ale nějakej ultra nabušenej voják, tak to mohl být docela zajímavej film(11.9.2005)

„Vypadni z môjho lietadla.“ Gary Oldman vie zahrať psychopatov lepšie (Leon), ale aj tak je vyrovnaným a dôstojným súperom pre úžasne nerealisticky dokonalého amerického prezidenta Harrisona Forda. Ich akčný i psychologický súboj je radosť sledovať a nechcem byť sprostý, ale občas to zaváňa až perfektnou Smrtonosnou pascou. K tomu presné obsadenie podporných roličiek (hlavne rázna Glenn Close ako viceprezidentka), skvelá výprava Air Force One, plno akčných scén a k tomu nejaké to napätie. Užite si tento prezidentský let, je to výborný akčný film. Bodaj by nie, za chrbtom Wolfgangovi Petersenovi stepovalo sebavedomé štúdio Touchstone Pictures, ktoré v druhej polke 90-tych rokov produkovalo množstvo bombastických akčniakov (Con Air, Vesmírna pechota...). Kino Považan NMnV 1997(3.11.2004)

Padej z mýho letadla! Do hajzlu proč zase tak nízké hodnocení hmm? Co vám zase vadí pseudointelektuálové?! Ano já vím je to proamerická propagandistická srajda já vím, ale mě to nijak nepřekáží. Tohle je holt můj oblíbenej patriotickej akčňák a asi druhej nejoblíbenější film od Petersena. Je zajímavý, že v tomto případě mi Amerikánizmus nijak zvlášť nevadí na rozdíl od tvorby jiného Německého režiséra Emmericha. Čím to asi bude? No možná tím, že Petersen je podle mě zdatnějším řemeslníkem a kvalitnějším režisérem a tak i když místy je ta patetická výplň filmu trochu otravná, tak ostatní aspekty to přebijí. Harison byl vždycky sympaťák a jeho bodrýmu prezidentovi se prostě nedá nefandit k tomu připočtěme parádní námět (unést Air force one) to si prostě říkalo o film i výbornou záporáckou grupu drsných teroristů ze kterých jde opravdu respekt (Roli jednoho z nich si zahrál i můj oblíbenec Andrew Divoff) vedených exkluzivním fanatikem Oldmanem. Já musím zase trochu nadhodnotit páč to hodnocení tady se mi opět lehce nepozdává, ale co nadělám.90%(13.4.2016)

Že by se jednalo o perlu mezi akčními thrillery to zase ne, ale koukat se na to dá. Nebýt toho strašně vyzdvihovaného amerického vlastenectví, tak bych asi neváhal dát vyšší hodnocení. Ale i další pasáže by snesly drobné úpravy. Herecké obsazení je silnou stránkou filmu. Harrison Ford se své nezvyklé role prezidenta zhostil velmi dobře. Příjemným zpestřením byla i Glenn Close jako víceprezidentka. Thrilleru by nenělo chybět napětí, akce, překvapení. A těchto prvků je Air Force One plná. Pak ale záleží taky na tom jak jsou zapracované prvky pro diváka uvěřitelné. S tím to bylo v tomto případě o něco horší, ale i tak je to koukatelné a pro milovníky Harrisona Forda pravděpodobně nepostradatelné...(30.12.2007)

• - Scény ohľadom CNN sa skutočne odohrávali v jednom zo CNN centier, konkrétne v Los Angeles. (rador)

• - Ruské väzenie, kde bol držaný Radek, bolo to isté ako vo filme Vykúpenie z väznice Shawshank (1994). (rador)

• - Ve scéně, kdy výsadkáři vyškočí nad městem, mají všichni černé padáky. Když však poté dopadají na střechu, mají padáky bílé. (bali97)