• igi B.

Smrtonosná >mast< neboli mazec v letadle, který se tedy vskutku s divákem nemaže... :o) . . . Proč já jen se u téhle pateticko akční pitomosti, plné nelogičností a nesmyslných zvratů, musím vždycky smát? >Poturčenec horší turka< je jedno staré dobré přísloví a W. P. se tedy zase snaží být američtější, než kdejaký hollywoodský matador. Nu, po třetím zhlédnutí mně to všechno ovšem už začalo pít krev a z původně udělených tří hvězd za oddechovou rutinu jsem jednu ubral za rutinu, která se mi s odstupem času už jeví býti spíše otravnou. A vůbec - marně přemýšlím, proč H. F. vlastně tuhle roli vůbec vzal... :-/ - - - P.S. Docela by mě zajímalo, pokud by se někdy točila >dvojka< , jestli by ta ideově-politicky korektní malá tlustá černá buchta dostala roli oné >slíbené< ministryně telefounů a krucifaxů... ;oP - - - - - (Poprvé viděno kdovíkdy v kině, nadvakráte pak v tv, naposledy 27.9.2008 na tv Nova, komentář zde jako mnohý - 28.9.2008)(1.9.2005)

Pořád to opakuju - pořádně patriotického veledíla o USA se musí chopit Evropan:)) Unesený prezidentský speciál (o důvod víc, aby na každém druhé záběru byla americká vlajka:)) a sám prezident jako hrdina největší, co víc si může srdce průměrného amíka hrdého na svou vlast přát? Ale Harrison Ford je nikdo ve srovnání s Gary Oldmanem (za kterého je ta třetí hvězda;)). Proč by Air Force One byla bez hlavního záporáka za **? Protože vlastenectví je mizernou ctností (řekl Oscar Wilde;)).(16.9.2003)

Harrison Ford je imho jeden z nejlepších herců současnosti, ale tohle se mezi jeho nejlepší snímky nezařadí. Opravdu jde o velmi zábavný film, ale připadá mi, že byl nějak odfláknut. Záporná postava je přesně dle šablony tak špatný, že ho chce každý vidět prdět do hlíny zatímco hlavní postava je přesně dle šablony tak dobrá, že každý chce aby právě on zabil toho záporáka. Btw další báječný soundtrack z dílny Jerryho Goldsmithe.(20.9.2005)

• Boogeyman

Jsou filmy, kde je přehnaný americký patriotismus podán tak zábavně, že se nad to dokážu povznést a beru ho jako něco samozřejmého, jako nepostradatelné béčkové žánrové klišé (Rocky, Rambo, Den Nezávislosti….). A pak jsou filmy, kde je mi z toho na blití a nedokážu se tomu ani zasmát. To je případ Air Force One.(10.4.2008)

No tak Harrison Ford se na prezidenta moc nehodí a ještě když je super akční, všechno umí, všemu rozumí, má vždycky řešení na každou situaci, je hrozně statěčnej a ještě k tomu milující otec a manžel, tak to už jsem myslel, že to sand ani nemyslej vážně, ale bohužel to asi mysleli vážně, nevim proč zrovna Petersen to musel natočit tak strašně americky a k tomu všemu je ve filmu spousta nelogičností a stupidních rozhovorů a když se Ford rozbrečí, kvůli rodince, tak to už byl vrchol, ale zase na druhou stranu tahle prezidentovská akce neni úplně k zahození a kdyby to nebyl super akční prezident, ale nějakej ultra nabušenej voják, tak to mohl být docela zajímavej film(11.9.2005)

• - Air Force One je upravený Boeing 747-200. Pro potřeby filmu bylo zakoupeno letadlo Boeing 747-146. (Karlos80)

• - Ve scéně, kdy výsadkáři vyškočí nad městem, mají všichni černé padáky. Když však poté dopadají na střechu, mají padáky bílé. (bali97)

• - Žádné z letadel používaných jako Air Force One nikdy neobsahovalo únikový modul. Prezident Bill Clinton to sice po zhlédnutí filmu z žertu navrhl, ale pokud známo, nebylo toto opatření dosud zavedeno do praxe. (Pepy)