Wolfgang Petersen je pre mňa dosť rozporuplný režisér. V osemdesiatych rokoch natočil krásny film môjho detstva Nekonečný príbeh a v 2006 dosť zbytočný remake vysokorozpočtový Poseidon. A niekde medzi týmito 2 dielami sa pohybuje slušný akčňák s neporaziteľným "patriotom" Fordom a výborne zahraným ruským teroristom Garym Oldmanom, ktorému záporné role skvele sedia(Leon...). Škoda toho patriotizmu, mohôp to byť za****.(9.7.2007)

Není to tak dávno co u nás v Praze na Ruzyni přistál speciálně upravený Boing 747, který patří prezidentovi USA a má označení Air Force One. Nedávno v noci jsem se opravdu nudil a tak mé oči zamířili k místu, kde mám filmu. A tak jsem přejížděl po všech filmech, které mám a najednou jsem narazil na tento film a bylo to jasné na co budu koukat. Tento film jsem viděl před pár lety a musím tedy napsat, že vrátit se k němu bylo velmi příjemné a byl jsem z něj i po těch letech znovu nadšen. Naprosto perfektní nápad nechat unést prezidentské letadlo.Scénář je velmi dobrý a i když samozřejmně nějaké ty mezery v něm jsou. Harrsion Ford, kdyby nebyl herec, tak bych ho i hned viděl jako prezidenta a svou roli zahrál tak, že ani slova jako špičkově, fantasticky a výborně by prostě nestačila. Gary Oldman v záporné roli také nemá chybu. Velmi mně překvapil Xander Berkeley, kterého jsem zatím znal jen ze seriálu 24 hodin. Dále výtečná Glenn Close, kterou bych i hned viděl na pozici místo viceprezidentky, kdyby nebyla herečka. Jediné musím vytknout, tak je přehnaný konec, protože to bylo opravdu až moc. Ale i tak perfektní film, kterému můžu dát s čistým svědomím 5*!(9.6.2007)

• Sobis87

Pasažéři: ikona dobrodružných filmů Harrison Ford; král charismatických záporáků Gary Oldman; Glenn Close; William H. Macy, ad. Pilot: Wolfgang Petersen - režisér skvělých thrillerů S nasazením života, Smrtící epidemie a Ponorka. Vyhlídky na příjemný let se bohužel velmi záhy rozplynuly především díky Andrewu W. Marloweovi (scénárista seriálového shitu Zmije), který dráhu letu určoval. Pasažér Harrison Ford po celou dobu cesty trpěl nekontrolovatelnými záchvaty patriotismu, což se dá prohlásit i o pilotech v doprovodných stíhačkách. Pilot Petersen se snažil seč mohl, avšak těch turbulencí během letu bylo velké množství. Do stejného letadla už nikdy nevlezu.(19.7.2010)

Air Force One je zvláštní snímek. Na jedné straně je blbý až to bolí, na druhé straně nenudí a paradoxně tato hloupost je jeho velkou předností. Harrison Ford v roli prezidenta USA podává kvalitní výkon a ruský záporák Garyho Oldmana nezklamal, ale kopa debility film srážejí, i když akce je slušně natočena a odhadnutelnost vývoje událostí je stoprocentní. Ne tak už celý film. Ale tohle přepadení se dá v pohodě přežít, pokud v sobě máte dávku tolerance k takovému filmovému stylu.(3.2.2009)

• Vampireman

Ford dělá celou stopáž megadržky, mluví rusky, kouká na fotbal, visí z letadla, visí na laně, vykotlí letadlo od záporáků, řídí letadlo, na zemi svítí lidi svíčkama a celou dobu do toho hraje kýčovitá hudba. Není to však moc vtipné, byť by se to dalo výčtem hustopřísnokrutostí čekat. Efekty jsou strašlivý, že to snad dělali v Malování. Ale nejvíc nezvládnuté jsou pasáže z Bílého domu nebo odkudže, protože tam jenom blbě stojí lidi co si čtou nějaký papíry a jenom vyplňujou prostor. Průser.(2.12.2010)