Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (439)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Moje soukromá úchylka. Wolfganga Petersena mám jako režiséra rád, ať fabuluje v Nekonečném příběhu, ať črtá syrovou atmosféru v Ponorce, ať věší bulíky na nos v tomhle akčním „amerikánském“ dobrodružství. Já Harrisonu Fordovi toho jeho nekonvenčního prezidenta a akčního hrdinu v jedné osobě prostě žeru i s navijákem. A stejně tak žeru tu atraktivní peripetii s uneseným prezidentským letadlem. Nic víc než klasická americká akce „we are the best a všichni nám jdou po krku“, ale setsakra dobře natočená a koukatelná. Reprezentant svého žánru se vším všudy. To beru! ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Místo rčení "patriotismus podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství" se Američané v poslední době drží spíše pořekadla "ve filmu nikdy není tolik patrotismu, aby ho tam nemohlo být ještě více". Výsledkem pak jsou filmy jako je třeba tenhle. Je to dobré, ale tak hnusně zamerikanizované, že se to samo degraduje o třídu níž. A to ještě díky bohu za to, že to točil Evropan. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Jsou tam teroristi, je tam akční Harrison Ford a natočil to prý kdysi dobrý režisér Petersen. Pokud se vám líbila Smrtonosná past, tak si ji zkuste představit v letadle a asi o řád slabší. Máte to? Tak potom víte, že neviděním Air Force One o nic nepříjdete. 65% Zajímavé komentáře: Marigold, pshimi, Visáč, Diamant ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $85miliónovTržby USA $172,956,409Tržby Celosvetovo $315,156,409║ Ani neviem prečo ale vždy ma tento počin upúta aj keď to je len hrdinská báchorka z balastom o maralizácii jedného silného národa čo vie, čo a ako je najlepšie robiť aby nastala rovnoprávnosť. Ale Harrison Ford je v úlohe prezidenta sympaťák a zas Gary Oldman ten pravý ničomník na strane zla, tak prečo nie a rád si pri tom zaspomínam aj na film ako Smrtonosná pasca, ktorá sa nesie v podobnom nádychu aj keď o tie hlášky pestrejšom. A treba dodať že Wolfgang Petersen si počínal pri tomto počine dosť zručne vo všetkých smeroch, takže nemá šancu nudiť a to sa dobrých 80% príbehu odohráva na palube lietadla, takže spoznáme všetky zákutia Air Force One. /80%/ ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Pořád to opakuju - pořádně patriotického veledíla o USA se musí chopit Evropan:)) Unesený prezidentský speciál (o důvod víc, aby na každém druhé záběru byla americká vlajka:)) a sám prezident jako hrdina největší, co víc si může srdce průměrného amíka hrdého na svou vlast přát? Ale Harrison Ford je nikdo ve srovnání s Gary Oldmanem (za kterého je ta třetí hvězda;)). Proč by Air Force One byla bez hlavního záporáka za **? Protože vlastenectví je mizernou ctností (řekl Oscar Wilde;)). ()

Galerie (70)

Zajímavosti (30)

  • Americký i ruský prezident ve filmu mluví polsky, a ne rusky. Stejně tak i někteří teroristé. (Pepy)
  • Stíhačky, které vystartují na pomoc Air Force One z německé letecké základny Rammstein, mají na ocasní části označení EG, což značí příslušnost k letce floridské základny Eglin Air Force Base. Letouny z Rammsteinu nesou označení RS. Mimo to není Rammstein základnou amerických stíhačů, ti operují ze základen Spangdahlem v Německu, Aviano v Itálii a Incirlik v Turecku. (Pepy)
  • Režisér snímku Wolfgang Petersen věděl, že bez amerického letectva a důležitého letadla Air Force One nemá šanci natočit důvěryhodný film. Jeho záměr však zkazilo americké letectvo, které zamítlo jeho žádost o natáčení reálného letectva One. Vše změnil až telefonní hovor Harrisona Forda, který toto povolení dostal přímo od Bílého domu. (HawkeyP)

Související novinky

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (více)

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Reklama

Reklama