Walterovi (Liam Cunningham) sa podarí vyloviť vzácny poklad z vraku historickej lode. Zmocní sa ho však španielska vláda. Tá ho uzamkne vo svojom záhadnom trezore, ktorý je umiestnený v budove banky. Za pomoci 22-ročného Thoma (Freddie Highmore), geniálneho inžiniera, sa Walterov tím pokúsi poklad získať späť... (PK)

Trailer 1

Eliott

Je fajn vidět, že Jaume Balagueró zvládne také něco jiného než horor. Nepopírám, že bych další od něj moc rád viděl, ale Way Down se mu tedy také povedlo mimořádně. To co toto dílo činí velkolepým je mazané propojení in and out vykrádání banky s fotbalovým místrovstvím světa před deseti lety. Přestože jsem Španělům nikdy nefandil, stejnak jsem to jako fanoušek podobných soutěží uvítal a dokonce jim na nakonec i přál. Ačkoli jsem nejprve očekával něco zcela odlišného a akce zde opravdu mnoho nebylo, loupež byla vymyšlena do sebemenšího detailu, odkaz na Danyho Parťáky byl trefný a já se skvěle bavil. Závěru se ještě povedlo celý film korunovat a skvělým načasováním kombinace vyvrcholení loupeže s rozhodujícím španělským gólem poměrně emotivně zakončit. Za mě posledních 10 minut bezpochyby rozhodlo o páté hvězdě, neboť se odhalí nejeden skrytý zvrat a to vše mimo má očekávání. 88% PS: Po delší době opět film kdy dávám pět hvězd bez delšího rozmýšlení. ()

EvilPhoEniX

Fanoušci La Casa de Papel, kteří netrpělivě vyčkávají 5. sérii budou mít z Way Downu radost, jelikož se opět podíváme do Národní Španělské Banky! Jaume Balagueró, který byl 10 let zpět v solidní hororové formě, ale po Mientras Duermes, což bylo v roce 2011 už nic pořádného nenatočil a ikdyž bych raději viděl od něj nový horor, jsem spokojen i s tímhle. Já tyhle heist žánrovky mám rád a Way Down je rozhodně pěkně natočený, stylový, napínavý, dobře zahraný a chytrý Thriller s plno zajímavými nápady. Samotná připrava je sice napínavější než samotné vykrádání, což by asi tak být nemělo, ale bavil jsem se obstojně. 7.5/10. ()

Vavča

Univerzitní studentík Thom je génius, o kterého se korporace perou, ale cítí, že tohle není asi to, co chce s životem dělat. Navzdory naléhání otce, prostě do korporátu nepůjde, raději přijme nabídku lovce pokladů, který chce podfouknout španělské úřady o svůj úlovek a něco více... Freddie Highmore nesmírně sympatický jako univerzitní geek, který nemá páru o životě za hranou zákona se rozhodně přidat do elitní partičky, co obere Španělsko v roce 2010, v době fotbalového mistrovství o pořádné dukáty. Napřed však budou muset vymyslet plán. Herecké obsazené se mi velmi líbí Liam Cunningham (Davos z GOT), sympatická je žabka Àstrid Bergès-Frisbey jako sladká návnada. Film přináší velmi povedenou autentickou atmosféru doby konání MS ve fotbale, dobře napsané, zahrané charaktery, pořádnou dávku adrenalinu, lehký humor. Není nic, na co bych si stěžoval režisér Jaume Balaugeró se tímto snímkem určitě dostane do hledáčku studií, věřím, že by mohl točit i něco jiného, než horory. ()

mzss1

[60%] Vlastně je to opravdu neškodný film, který se nedá moc s velkým zaujetím kritizovat, i když je tu dost do oka bijících věcí, které nejdou přehlédnout. Hlavně pro fanoušky španělského Papírového domu (já sám se k fanklubu hlásím). Třeba to, že tu máme mladého geniálního hrdinu a k němu trochu starší ženskou, která se nápadně podobá Úrsule Corberó. I tu máme stejnou banku atd. Ale to nechme stranou. Herecká sestava je zde tak nějak normální, nikdo mě neoslní, ale ani nenadchne. Trochu mi chybí motivace jejích odhodlání udělat ten trezor, ale co už. Najde se tu pár napínavých scén, celkové provedení je zajímavé, včetně apatického závěru, kdy vše dopadne dobře. Nemá smysl to dál víc rozpitvávat, tuto tématiku mám rád, tak proto nebudu víc, kritičtější. Na jedno unuděné odpoledne v době pandemie je to celkem slušná záležitost. ()

verbal

Klišovitá, přitroublá, logicky obskurní, ovšem slušně natočená a poměrně nenudící snůška vykrádaček všech možných bankoloupeživých filmů se sympatickým mužským osazenstvem. Ovšem to ženské jednoznačně přidává k anotaci Akční / Napínač ještě Zombíhoror. Děsivě botoxem zpotvořená Famke taky evidentně nedala stárnutí a vypadá, jako by si to před kameru namířila ihned po olizování pláství v rozzuřeném úlu, ovšem to je pořád jen rozkošně hnisající vřed na nádherně krabaté, celulitické prdeli oproti té „modelce“ v hlavní „ženské“ roli. Absolutně nechápu, jak se něco tak fyzicky slizkého a odporného, navíc s hereckým talentem i vizáží týden staré mrtvoly, mohlo prokouřit do hauptky v relativně áčkovém velkofilmu, aniž by kameře děsem praskl objektiv a vyblila všechny mikročipy. Kafilérie, septiky, kontejnery s nemocničním odpadem a zooporno mají tímto novou nekorunovanou královnu, která svou oku až nesnesitelnou nestvůrností strčí do kapsy klidně i slečnu Stránkovou (i po přišití čuráka) či Káru de Lues. Brrrrr. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj väčšina jeho natáčania prebiehala v španielskom Madride. (MikaelSVK)
  • 500 litrů kapalného dusíku by mělo za následek asi 350 000 litrů plynného dusíku. To by zaplnilo celou komoru a způsobilo by udušení v důsledku ředění vzduchu a tím by se snížila koncentrace kyslíku. (sator)
  • Potápěči na začátku filmu používají standardní potápěčské regulátory a potápěcí ventily, které sedí v ústech. S takovým náustkem je téměř nemožné mluvit s jiným potápěčem a pokud nemáte celoobličejovou masku, tak nelze komunikovat. (Piercee)