Thom je nadaný student inženýrství na Cambridgeské univerzitě, o kterého se uchází několik velkých ropných společností, které mu slibují stále vyšší platy a pracovní výhody, pokud pro ně bude pracovat. Thom nabídky odmítá a později u večeře svému otci, řediteli ropného koncernu, vysvětluje, že nechce žít život v ropném koncernu. Během tohoto rozhovoru obdrží anonymní textovou zprávu od někoho, kdo ho v restauraci pozoruje a kdo mu řekne, aby se s ním sešel v klubu. Vydá se na místo, kam byl instruován, a setká se s ženou jménem Lorraine, která ho následně seznámí s Walterem, jenž vede záchranářskou společnost, která ze dna oceánu vyzvedla cenný poklad známý jako "poklad z Guadalupe", ale ten byl zabaven španělskou vládou, protože Walterova společnost prováděla záchranné práce nelegálně. Walter sestavil tým složený z členů s různými schopnostmi, mezi něž patří Lorraine, podvodnice a zlodějka, Simon, expert na logistiku, Klaus, počítačový hacker, a James, Walterův dlouholetý partner při hledání pokladu. Walter potřebuje Thomova inženýrského génia, aby jim pomohl dostat se do trezoru uvnitř Španělské banky, kde je zabavený poklad uložen. Thom s pomocí souhlasí a připojí se k nim v Madridu během mistrovství světa ve fotbale 2010, kde Španělsko bojuje o titul mistra světa. Jako své krytí využívají hluk davu mnoha fanoušků, kteří se ve městě shromáždili, aby sledovali zápasy, a mohli prozkoumat banku. Díky tomu zjistí, že trezor se nachází na obří váze pod velkou vodní nádrží. Pokud se hmotnost na váze jen trochu pohne, trezor bude zaplaven vodou a utopí v něm všichni, kdo se ho pokusí ukrást... (TV Nova)

EvilPhoEniX

Fanoušci La Casa de Papel, kteří netrpělivě vyčkávají 5. sérii budou mít z Way Downu radost, jelikož se opět podíváme do Národní Španělské Banky! Jaume Balagueró, který byl 10 let zpět v solidní hororové formě, ale po Mientras Duermes, což bylo v roce 2011 už nic pořádného nenatočil a ikdyž bych raději viděl od něj nový horor, jsem spokojen i s tímhle. Já tyhle heist žánrovky mám rád a Way Down je rozhodně pěkně natočený, stylový, napínavý, dobře zahraný a chytrý Thriller s plno zajímavými nápady. Samotná připrava je sice napínavější než samotné vykrádání, což by asi tak být nemělo, ale bavil jsem se obstojně. 7.5/10. ()

verbal

Klišovitá, přitroublá, logicky obskurní, ovšem slušně natočená a poměrně nenudící snůška vykrádaček všech možných bankoloupeživých filmů se sympatickým mužským osazenstvem. Ovšem to ženské jednoznačně přidává k anotaci Akční / Napínač ještě Zombíhoror. Děsivě botoxem zpotvořená Famke taky evidentně nedala stárnutí a vypadá, jako by si to před kameru namířila ihned po olizování pláství v rozzuřeném úlu, ovšem to je pořád jen rozkošně hnisající vřed na nádherně krabaté, celulitické prdeli oproti té „modelce“ v hlavní „ženské“ roli. Absolutně nechápu, jak se něco tak fyzicky slizkého a odporného, navíc s hereckým talentem i vizáží týden staré mrtvoly, mohlo prokouřit do hauptky v relativně áčkovém velkofilmu, aniž by kameře děsem praskl objektiv a vyblila všechny mikročipy. Kafilérie, septiky, kontejnery s nemocničním odpadem a zooporno mají tímto novou nekorunovanou královnu, která svou oku až nesnesitelnou nestvůrností strčí do kapsy klidně i slečnu Stránkovou (i po přišití čuráka) či Káru de Lues. Brrrrr. ()

Gilmour93

Možná jsem stará konzerva, ale v žánru budu raději preferovat procedurální pornografii ala tichá akce před rvačkou mezi muži, dívání se pod ruce, když Belmondo se Sharifem pasou po kořisti či Caanova poctivá práce zloděje s autogenem než tohohle Karlíka a továrnu na heistová klišé. Protagonisté vedení přes vysílačku a hacknuté kamery, last second záchrany, ochránci lupu s podezřením a bezmocí, marně stíhaná elegance Dannyho skorotuctu a jezuité, co si ohřívají dlaně nad Murphyho zákony. Ostatně, co je to za loupež, když o jejím zdárném konci musí rozhodnout pravačka Iniesty.. ()

Eliott

Je fajn vidět, že Jaume Balagueró zvládne také něco jiného než horor. Nepopírám, že bych nějaký další od něj moc rád viděl, ale Way Down se mu tedy také povedlo mimořádně. To co toto dílo činí tak velkolepým, je především mazané propojení in and out vykrádání banky s fotbalovým místrovstvím světa před deseti lety. Přestože jsem Španělům nikdy nefandil, jakožto fanoušek podobných soutěží jsem zmíněnou dějovou linii uvítal a dokonce jim na nakonec fandil. Ačkoli jsem nejprve očekával něco zcela odlišného a akce zde opravdu mnoho nebylo, loupež byla promyšlena do sebemenšího detailu, odkaz na Danyho Parťáky byl trefný a já se skvěle bavil! Závěru se dokonce povedlo celý film korunovat kombinací skvělého načasováním vyvrcholení loupeže s rozhodujícím španělským gólem poměrně emotivně zakončit. Za mě posledních 10 minut bezpochyby rozhodlo o páté hvězdě, neboť se odhalí nejeden skrytý zvrat a já nic z toho nebyl schopen očekávat. 88% PS: Po delší době opět film kdy dávám pět hvězd bez delšího rozmýšlení. ()

mzss1

[60%] Vlastně je to opravdu neškodný film, který se nedá moc s velkým zaujetím kritizovat, i když je tu dost do oka bijících věcí, které nejdou přehlédnout. Hlavně pro fanoušky španělského Papírového domu (já sám se k fanklubu hlásím). Třeba to, že tu máme mladého geniálního hrdinu a k němu trochu starší ženskou, která se nápadně podobá Úrsule Corberó. I tu máme stejnou banku atd. Ale to nechme stranou. Herecká sestava je zde tak nějak normální, nikdo mě neoslní, ale ani nenadchne. Trochu mi chybí motivace jejích odhodlání udělat ten trezor, ale co už. Najde se tu pár napínavých scén, celkové provedení je zajímavé, včetně apatického závěru, kdy vše dopadne dobře. Nemá smysl to dál víc rozpitvávat, tuto tématiku mám rád, tak proto nebudu víc, kritičtější. Na jedno unuděné odpoledne v době pandemie je to celkem slušná záležitost. ()

Vavča

Univerzitní studentík Thom je génius, o kterého se korporace perou, ale cítí, že tohle není asi to, co chce s životem dělat. Navzdory naléhání otce, prostě do korporátu nepůjde, raději přijme nabídku lovce pokladů, který chce podfouknout španělské úřady o svůj úlovek a něco více... Freddie Highmore nesmírně sympatický jako univerzitní geek, který nemá páru o životě za hranou zákona se rozhodně přidat do elitní partičky, co obere Španělsko v roce 2010, v době fotbalového mistrovství o pořádné dukáty. Napřed však budou muset vymyslet plán. Herecké obsazené se mi velmi líbí Liam Cunningham (Davos z GOT), sympatická je žabka Àstrid Bergès-Frisbey jako sladká návnada. Film přináší velmi povedenou autentickou atmosféru doby konání MS ve fotbale, dobře napsané, zahrané charaktery, pořádnou dávku adrenalinu, lehký humor. Není nic, na co bych si stěžoval režisér Jaume Balaugeró se tímto snímkem určitě dostane do hledáčku studií, věřím, že by mohl točit i něco jiného, než horory. ()

SeBig

Hajmór je nesympatický a zbytek je na parodii na Jeana Reana a co ztoho? Nuda, hovory a cákance vody.. to má být zábava? ()

Arsenal83

Akčný film takmer bez akcie, thriller bez napätia, film o netradičnej vykrádačke natočený ale bežným spôsobom hodným úrovne TV filmu. Najväčším pozitívom filmu bol Ser Davos, ktorý to zahral presne tak ako v Game of Thrones, proste dokonale. Na druhej strane Freddie Highmore je presným opakom, nakoľko som si u neho už zvykol hrať autistického doktora, a tak sa mi tu nehodil. Celé mi to prišlo ako taký malý odvar z Mission Impossible. Najlepšou pasážou bola záverečná pesnička od Sex Pistols. ()

Chrustyn

Neurážející ale ani jinak výrazně zajímavý heist film. Film vyloženě nenudí, ale chybí mu šmrnc, napětí a chytrý scénář s charismtickými postavami. ()

Marze

Dej si plyne bezbolestne, ale je to takove povedome hloupe. Nedavno jsem videl dokumentarni film o skutecne udalosti, kdy hledaci pokladu naski po nakladnem hledani myslim spanelskou galeru plnou zlata a spanelska vlada jim ji zabavila,hledace zatkla a probihal soudni proces.Zde se preci jenom vypraveni brzy odklonilo a soustredilo se na vyloupeni trezoru. Chtelo to prekvapive zvraty, vice napeti, protichudnejsi postavy nebo jednu charismatickou hvezdu.Mimochodem na zminovane semifinale Nemecko -Spanelsko jsem se dival v Polsku na kajacich v baru a kdyz dal v 73.minute obrance Puyol po rohu hlavou vitezny gol na 1:0, cela restaurace malem spadla radostnym pokrikem Polaku. Spanele se pak stali mistry sveta. To tento film ozvlastnuje. ()

TheEvilTwin

Španělsko-Hollywoodský money heist s kvalitním hereckým obsazením, pěkně budovaným napětím a slušným vizuálem, ale (ne)uvěřitelnost táhne film trochu dolů. Autenticita je na hraně Lovců Pokladů a všem všechno záhadně vychází, všechno znají a všechno umí. Když tohle ale přehlédneme, jde o povedenou, chytrou, celkem nápaditou a napínavou vykrádačku. ()

JASON_X

Teenagerský vyvražďovačky nebo zombiárny můžu sjíždět furt, ale filmy tohohle typu už mě nějak neba. Zvlášť když jsou stereotypní a předvídatelný úplně stejně, jako ty vyvražďovačky nebo zombiárny. A když v hlavní roli hraje nějakej divnej nekňubovitej týpek, kterej mi pil krev od prvního záběru. No chápete někoho, kdo odmítne 400 000 doláčů ročně a místo toho chce radši kopat studny pro všechny negry v Sahelu, aby jich jednou mohlo ještě víc přitáhnout do Evropy? Mamrd. A taky mě nakrklo, že nějací jiní mamrdi tak zprasili God Save The Queen od Pistolí při závěrečnejch titulích. Na druhou stranu ve filmu bylo pár pěkných dronských záběrů (hlavně Madridu) a líbilo se mi, jak scénárista skvěle skloubil děj s nějakým fotbalovým mistrovstvím, i když nějakej fotbal mám úplně na háku. ()

Morholt

Další z heistovek, ve které musí tým sympatický lupičů vykrást nedostupný sejf. Tentokrát se jedná o trezor ukrytý hluboko pod španělskou Národní bankou, jehož bezpečnost kromě armády střeží i důmyslný systém. Zlodějům hraje do karet jen šílenství, které ovládlo Španělsko během MS ve fotbale v roce 2010. Z mého pohledu nic nového pod sluncem, ale pobavit film dokáže spolehlivě. Líbil se mi odkaz na Francise Drakea a anglo-španělský konflikt v 16.století, charakteristika trezoru byla také fajn a potěšila i soldiní herecká sestava. Místy to bylo trošku kostrbaté a s logikou si Balagueró také hlavu příliš nelámal, ale tak co už. Znovu si film nejspíš nikdy nepustím, ale na případnou dvojku se rád podívám. 70% ()

Lacike

Priemerný heist film o vykradnutí jedného trezoru v super duper zabezpečenej banke. Postavy dvakrát nezaujmú a ich motivácia je tiež slabá, takže mi bolo viacmenej jedno, či sa im to podarí. Je to naviac celkom banda tupcov, ktorú pán vševedko - mladý hlavný hrdina poučuje o absolútnych samozrejmostiach. Spôsob lúpeže je pre zmenu prekombinovaný, ale aspoň bola celkom zábava sledovať aké šialenosti si scenáristi vymyslia a bol som v napätí jak to vlastne dopadne. Záver ponúkne otvorené dvere pre pokračovanie alebo nejaké seriálové pokračovanie, ktoré nemám najmenšiu chuť začať sledovať. Ale kto má rád heist filmy, tak mu táto jednohubka bude celkom chutiť. 6/10. ()

Dale

Ďalší z množstva heist filmov, ktorý je ale v rámci tejto subkategórie len obyčajný priemer. Zabezpečenie trezoru je síce originálne, také som asi ešte nevidel a plánovanie lúpeže je fajn, no akonáhle sa začne lúpež, stáva sa z filmu banálna a predvídateľná blbosť. Ani ústrednú mladá dvojka mi akosi neštimovala. 50% ()

Padme_Anakin

No, když se jednomu po letech hledání podaří najít potopenou loď a vylovit poklad, umím pochopit, že si ho jen tak vzít nenechá.. Španělská vláda cennosti zkonfiskuje a uschová v nedobytném trezoru v národní bance.. Plánování loupeže je lemováno MS ve fotbale a rozehráno je to celkem slušně.. Ta parta se mi zamlouvala od samého začátku, pro oči Freddieho Highmorea mám slabost od Dobrého ročníku, Liam Cunningham je ohromný sympaťák a charisma Luise Tosara registruji od snímku Bolševikova slabina, takže logiku neřeším, hodnotím pocitově a u mě momentálně vládne spokojenost.. ()

Lukrecie

Mám moc ráda tyto druhy filmů: adrenalin, napětí, promyšlenost & promakanost lupičů, týmová hra a spolupráce, napětí do poslední sekundy. Navíc krásná hudba, užila jsem si to. "Velké věci z malých začátků"; "ničeho nelituju" ()

slunicko2

Heist movie postrádá šarm. 1)  Je potěšující vidět 29letého Freddie Highmora (novopečený inženýr z Cambridge) v "normální" roli, kdy nehraje ani autistu, ani schizofrenního vraha, ale "jenom" geniálního řešitele problémů. Chlapec má jiskru a je přitažlivý._____ 2)  Dalším pěkným chlapem je 41letý Sam Riley (kverulant James)._____ 3)  Snímek se pyšní dvěma hezkými pointami._____ 4)  Vše dohromady to hodí pěkné tři hvězdičky. ()

bourec

Celkem povedenej snímek. Ovšem nebejt toho fotbalu, kterej se do toho přimotal, tak těch emocí tam asi tolik nebude. Ale podobně zábavnejch filmů sem v poslední době moc neviděl. Na okraj pak připomenu poslední záběr, kterej ukáže, že make-up a změna vzhledu toho spoustu zakryje a vylepší. 60%. ()