Michael Bryce (Ryan Reynolds), osobní strážce toho času bez licence, plánuje klidný odpočinek, jeho osobní terapeutka mu používání zbraní na nějaký čas dokonce zakázala. “Žádné bodyguardování!” nakáže mu psycholožka a pošle ho na prázdniny k moři, kde si mají jeho pocuchané nervy odpočinout. Jakmile ale nazuje papuče a otevře si knížku, předsevzetí a klid jsou fuč. Během vteřiny se ocitne uprostřed divoké přestřelky, které vévodí manželka jeho nedávného chráněnce, nájemného zabijáka Dariuse Kincaida (Samuel L. Jackson). A než se rozkouká, je proti své vůli znovu ve službě. Nejdříve je potřeba zachránit Kincaida ze spárů pomstychtivých mafiánů, hned nato dostane prapodivná trojice za úkol zachránit celou Evropu. Svůj maniakální plán totiž spřádá arcipadouch v podání Antonia Banderase. Zabiják, jeho žena a jeho bodyguard vyrážejí na zběsilou cestu evropskými letovisky, bez covid passu zato se slušným arzenálem zbraní. (Bontonfilm)

Mateyf.Iks

Tak tohle bylo opravdu smutny. Misty fakt dobra akce, ale scenar taaaaak spatnej. Predstavte si, ze jste na pivu a vas kamos dotahne nakyho typka, co je prej strasne vtipnej, ale na miste zjistite, ze se strasne snazi a omyla furt ruzny hlasky, ale vsechny jsou hrozne trapny. Plus ten fakt, ze se hrozne snazi to jeste zhorsuje. Raynolds to trochu zachranuje. Selma je vylozene trapna a misty to je i spatne zahrany mi prijde. No jo, prachy nezachranej to, co neni na papire ()

verbal

Dokonalá ukázka kreativního posunu. Směr prdel. Je až neuvěřitelné, že to má stejného scénáristu. Asi začal fetovat. Tam, kde byla jednička uvolněná, cílevědomá, svěží, vtipná a solidně nahláškovaná akční kokotmédie s charizmatickým záporákem Gerym à la libovolná Smrtonosná smrt, která pobavila i nejednoho upjatého morouse, je dvojka strnulá, bezradná, vyčpělá, trapná a uboze odvarová akční lobotomie s přitepleným Banderasem à la libovolný Austin Dement, která nepochybně roztáhne od ucha k uchu rozštěp nejednoho slaboduchého smíška. Tohle už neumatkojeboval ani tradičně přirozeně frivolní strýček Džexn a za urputně přehrávající paní Hájkovou, které bych se ani v jejích sto letech nestyděl vycákat na kozy, jsem se upřímně styděl. ()

Enšpígl

Z filmu je znát, že na place se hlavní představitelé dobře bavili, myslím si, že by se bavil i divák, kdyby to nebylo tak dlouhý. Salmička si svou roli vysloveně užívala, já tu svou - diváckou už méně. Jasně bum-bum ve film znělo skoro nonstop, ale někdy méně znamená více. ()

Cervenak

O level, možno aj o dva slabšie ako zábavná jednotka, celá tá zápletka nedáva žiadny zmysel, všetko sa nasilu ohýba tak, aby sa (ako vraví Critical Drinker) "mohol odohrať zvyšok filmu", 80% pokusov o humor ide úplne vedľa a dokonca aj moja milovaná Salma, kráľovná všetkých MILFiek, je pol filmu iba otravná hysterka. AVŠAK... je to nabité veľmi solídnou a až absurdne krvavou akciou, Reynolds a Jackson majú výbornú buddy chémiu, párkrát som sa schuti zasmial a Salma je tú druhú polovicu filmu čarovná, najmä v scénach s "bývalým milencom" Banderasom, z ktorých cítiť, ako radi boli zase spolu na plátne. Za mňa teda v pohode letná výplachová jednohubka. Viackrát si to nepozriem, ale už som v živote zabil 90 minút aj horšími spôsobmi. ()

MrHlad

Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson a Salma Hayek musí zabránit Antoniu Banderasovi, aby nezničil Evropu. Ale budou mít dost práce s tím, aby se nezabili navzájem. Pokračování Zabijáka a bodyguarda vrací do hry postavy, které byly v jedničce zábavné, tentokrát jim však povážlivě došla šťáva. Akce je pořád dost a nevypadá zle, ale jakmile se má dělat legrace, působí celý film nejistě a hlavně skoro až trapně v tom, že je celý postavený na faktu, že dva lidi řvou dvě hodiny na třetího. Výrazně slabší než jednička. A úplně zbytečný film. ()

B!shop

Serte na zdejsi hodnoceni, tohle byla ultimatni jizda. Jasne, pribeh je tezce vymastenej, ale jinak je to neskutecne zabavna jizda od zacatku do konce. Plati klasicky pravidlo dvojek, vseho je tu vic, ale v tomhle pripade je to jedine dobre. Reynolds je opet za blbecka, Samuel za drsnaka, ale tentokrat je oba totalne valcuje ultimatni Salma. Vsichni neustale fuckujou, neustale nekdo chcipa, krev strika na vsechny strany, je to vtipny, je to svizny, je to zabavny a jako zaporak tu je paradni Banderas. Proste ultimatni oddechovka, kterou si z chuti pustim znova. ()

EvilPhoEniX

"Nesvěřil bych ti do péče ani panenku Chucky!"Druhá kino návštěva letos, opět Sequel a je to zábavná nahláškovaná Rková jízda, kterou jsem si opravdu užil.Fanoušci Dramat budou samozřejmě zklamáni, jelikož příběh opravdu nepřináší nic nového do žánru Akčních Komedií a villain má tradiční plán s bombou, ale who cares. Je to zábavné, drsné, má to ukrutné tempo, spousta známých tváří, cool memorable scény a bavil jsem se dost dobře na to, abych neměl čas nad něčím vyloženě otravným přemýšlet.Ryan Renolds jede sice opět svého Deadpoola a Samuel L.Jackson motherfuckuje jako o život, ale docela potěšil Frank Grillo v roli detektiva a Antonio Banderas v roli záporáka ( byť trestuhodně málo prostoru) a celou show si zde samozřejmě krade Salma Hayek nejen svým hlubokým dekoltem, ale i parádními hlášky. I wanna marry her!Highlightem je flashback smrťák, který jakoby vypadl z nezvratného osudu, to se smálo celé kino a nástup Morgana Freemana je podobně cool jako nástup Christophera Lloyda v Nobody.Menší výhrady mám k akčním scénám, je to na můj vkus až moc divoké a chaotické. Kamera je buď moc blízko, nebo je zde dost střihů na to, abych místy nevěděl, oč jde. ( Není to Indonésie ani Korea, takže přihmouřím oči). O chlup slabší než jednička, ale pořád zábavná sympatická jízda s fajn herci, která by neměla vyloženě nikoho urazit. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 4/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5, Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

D.Moore

Jestliže se mi první film zdál příliš dlouhý kvůli jedné zbytečné akční scéně, tenhle se mi zdál příliš dlouhý přinejmenším kvůli polovině filmu. Zabijákova žena & bodyguard se chvíli tváří, že bude jakousi velmi odlehčenou variací na bondovky, po chvíli se změní v parodii na ně a někdy v polovině filmu, kdy se hrdinové dostanou do Toskánska (a kdy už jsem bláhově doufal, že brzy bude konec), se stane parodií ne bondovek, ale sebe sama, v níž toho postava Ryana Reynoldse přežije více než Deadpool, Samuel L. Jackson a Salma Hayek se snaží mít dítě, jeden padoušský ďábelský plán střídá druhý, očividně zdrogovaní agenti Interpolu či jakých agentur si najímají zabijáky a bodyguardy jako na běžícím pásu a Řecko čelí apokalypse, protože Evropská unie je zlo přišlé ze samotných pekel. Aby to nebylo málo bizarní, snad každá postava mluví s nějakým více či méně hrozným přízvukem, což má být taky vtipné. Ale není. Nejednou jsem si vzpomněl na Casino Royale z roku 1967 nebo o dva roky starší Co je nového, kočičko?, což jsou vlastně velmi, velmi, velmi podobné šílenosti, jenomže u nich se aspoň bavím. ()

Wacoslav1

Mno tak musím říct, že ten rozdíl v hodnocení oproti prvnímu dílu se mi úplně nezdá. Jasně ani tohle není nic sofistikovanýho. Je to ještě bláznivější a rádoby velkolepější než jednička, ale některý pokusy o humor už dost selhávají i když chemie mezi ústřední dvojicí ještě v rámci možností funguje. Akce je bohužel slabší a ještě víc digitální než v prvním díle, takže se na první pohled zdá, že hodně kritizuji na to průměrný hodnocení, ale zase tak strašný jak tu někteří tvrdí to fakt nebylo. Každopádně nepopírám, že ten kvalitativní posun směrem dolů tu je, ale na ten nejslabší možnej průměr to ještě dá.50% ()

mzss1

[30%] No teda, musím říci, že jsem pořádně zklamaný. Opravdu nelituji toho, že jsem na tuto blbinu nešel do kina. Kdyby to nevyšlo na net – už bych seděl v kině a to šokovaný. Předchozí film mi pěkně sedl, prostě pecka. Krásně natočená akce, spojená s rozumným humorem a pěknými songy, ale tohle pokračování? Mezi asi hlavním problémem je skutečnost, že jsme tu neměli jen ústřední dvojici herců Reynolds a Jackson, ale i otravnou Salmu Hayek, jejíž jekot a hlas mi přišel snad ještě nesnesitelnější, než hlas Chrise Rocka v novém filmu Saw. Co se týče příběhu, to mě ani tak neiritovalo, že to bylo nezáživné, nesmyslné atd. Ale akční sekvence prostě už nebyly tak zajímavé a byly hrozně usekané. Jasně, Rko tu bylo, pár krvavých zabití tu bylo, ale to je asi tak všechno. Technická stránka filmu byla slabší, než v jedničce. Možná ta naháněčka na dálnici s výbuchy byla ještě ucházející. Jinak to věčné „přizabití“ Reynoldse a jeho následné oživování bylo otravné. Zasmál jsem se jen dvakrát na začátku, kdy Salma Hayek vysvětluje, že má něco s „píčou“, proto, nemůže porodit. Jinak to bylo dialogy strašně ukřičené. Trio těchto herců na sebe tak dementně řvalo, až jsem pomalu nestíhal číst titulky. Soundtrack – toho jsem si nevšiml … Jako asi jsem to hodnotil moc kriticky, ale zklamání se fakt dostavilo. Akci nemůžu technicky moc kritizovat, i když mě nebavila. Vtipné to také nebylo. Banderas byl nevýrazný a stejně tak i Morgan Freeman a Frnak Grillo, kteří se hodili akorát tak do titulků známých herců. Dát jen 1* mi přijde krutý, tu 2* dám jen s ohledem na to, že se předchozí díl opravdu vyvedl. Doufám, že nevznikne trojka. Jackson a Reynolds mě zde vůbec nebavili a to v jedničce tak bravurně utáhli film. No, škoda, co se dá dělat ….. ()

kingik

Bodyguard, nájemný vrah a jeho sexy latinská manželka se vrací na akční a komediální scénu. A dávají svému setkání po čtyřech letech pořádně bláznivý rozměr. Asi nejdůležitějším faktorem z celého dějství byla náročnost v tom, jak je všechny tři zase svést dohromady. Ryan Reynolds je toho času osobním strážcem bez licence, vydal se na duchovní cestu a svoji dovolenou tráví v Itálii, kde ho právě zastihne vulgarismy a střelným prachem nešetřící Salma Hayek, jelikož její manžel Samuel L. Jackson byl unesen, navíc zoufale touží s ním zplodit dítě. A následně se objeví Antonio Banderas coby řecký mafián, který se svojí zločineckou bandou chystá mocný kybernetický útok na Evropu. Jedná se pochopitelně o úmyslně přihlouplou hereckou kreaci, stejně tak následující děj a cokoliv v něm nelze brát ani trochu seriózně. Vše je každou chvíli podloženo svižnou a drsnou akcí, hláškami, mnohdy to celé balancuje na hraně bláznivé parodie. A Morgan Freeman s Frankem Grillo také přispěli k zábavnému diváckému komfortu. Důležité bylo, že se tvůrčí tým sešel v podstatě v nezměněné sestavě. Scenárista Tom O´Connor tři výtečníky zakomponoval do šílených rejdů a na Patricku Hughesovi bylo, aby z toho režijně udělal patřičné akční a komedií sršící rejdy. A mládeži je jejich konání nepřístupno. Moc sprostých výrazů a stříkající krve. Dvojka je velká akční zábava. Má to dynamické tempo, drsný říz, skvělou hereckou sestavu, Salma Hayek a její nadupaný dekolt jde výrazně do popředí (diváckého zájmu) a originální nádech, hlášky stojí za to. 10/10 ()

InJo

Zabijákova žena a bodyguard určitě není špatný film a není ani mizerným pokračováním. Cílové publikum, tj. fandy drsnějších akčních buddy movies (viz 48 hodin, Smrtonosná zbraň, Poslední skaut apod.), se tvůrci pokusili zasytit obrovskou porcí všeho, co je pro daný subžánr typické. Rovněž jde vcelku snadno vypozorovat, že si štáb natáčení zřejmě hodně užil a naštěstí se část té pohody a dobré nálady z placu podařilo přenést i do samotného snímku. Naneštěstí méně je někdy skutečně více a proto sequel působí oproti uvolněnější a lépe vyvážené jedničce křečovitěji a jako celek i zbytečněji. Jakožto žánrová letní jednohubka ale svůj účel nakonec přeci jen splní. 60 % ()

silentname

"Hitman's Wife's Bodyguard". Pokračovanie akčnej komédie, o ktorej si dokopy pamätám iba to, že ma poriadne bavila. Neviem si ale vôbec spomenúť na detaily alebo hlášky. Každopádne viem, že Jackson a Reyonlds ma po prvýkrát poriadne pobavili a dúfal som, že sa im to podarí aj tentokrát. Do partie sa pripojila Salma Hayek a môžeme ísť na to, že? Aj keď je pravda, že tento film je schopne spracovaný a dokopy prináša úplne všetko čo som od neho očakával, tak nemal som nikdy pocit, že by nejakým spôsobom fungoval. Najmä za to môže fakt, že tentokrát bola príbehová línia oveľa priamočiarejšia a menej zaujímavá. Je tu niekoľko dobrých fórov a zaujímavých udalostí, no vo výsledku je to skôr typický akčný film, kde musíme zastaviť veľmi bohatého zloducha, ktorý chce zničiť svet. Alebo v tomto prípade Európu. A hoci Antonio Banderas má charizmu a vie byť občas celkom schopný, tak v tomto filme pôsobí maximálne nevyužito. Akosi som od neho čakal niečo viac. Niečo, vďaka čomu by bol pre mňa zaujímavejším zloduchom. Najlepšia časť je podľa mňa hneď v úvode kde máme možnosť vidieť Michaelovu nočnú moru, ako kvôli Dariusovi stratil možnosť získať ocenenie najlepšieho bodyguarda (to existuje?). No v tomto filme očividne kopec vecí nedáva zmysel. Ako už len fakt, že v Záhrebe nie je metro. Ale to je najmenší detail v porovnaní s tým, že tento príbeh sa odohráva niekde v alternatívnom akčnom vesmíre. Je to celkom dobrá oddychovka, no nebavil som sa tak ako keď to bolo prvýkrát. Možno si budem musieť prvý film pripomenúť, no pamätám si minimálne, že na ňom som sa neustále smial. Tu len zopárkrát. Ak máte radi akčné oddychovky, tak si film užijete. Ak chcete seriózny akčný film, toto nie je pre vás. Hodnotenie: B- ()

Yoshitsune

Tak tohle bylo fakt skvělý, jednička přinesla zajímavý koncept a dvojka, to jen rozšířila. A je super, že film si dělá srandu sám ze sebe, takže příběh, jako by ho psal Van Damme se Segalem, v devadesátkách a nějakým způsobem, se dostal do současnosti. Ale kde neni příběh, tam je možnost pro parádní akci a vývoj postav, Reynolds nejrpve dostává slušně zabrat od Salmy Hayek, která srší sex appelem jak jen to jde, to aby se k ní záhy připojil Samuel L. Jackson a společně traumatizují Reynoldse, jak jen to jde. Banderas jako záporák, má zde docela dost prostoru, takže v tomhle směru funguje na jedničku. Co se týče vtipů, hlášek a komických situací, tak v tomhle směru film naprosto boduje a regulerně, se tady boří čtvrtá zeď. Až tedy na dvě lehce chaotické bitky, jedna v baru a druhá se Zentem, tak i tak sem si film hodně užil a nemám co vytknout. ()

filmfanouch

V roce 2017 do kin dorazil Zabiják a bodyguard. Ve finále ne kdovíjak zásadní, ovšem slušná akční komediální podívaná, kde si osobní strážce v podání Ryana Reynoldse a nájemný zabiják v podání Samuela L. Jacksona vzájemně lezli na krk, museli ovšem kvůli nebezpečné armádě jednoho diktátora spolupracovat. Především šlo ovšem o obrovský finanční hit, který se tak dle očekávání mohl dočkat pokračování. A tak se také stalo! Kromě režiséra Patricka Hughese a Reynoldse, Jacksona a Salmy Hayek v roli Jacksonovy ženy se k obsazení přidávají Morgan Freeman jako Reynoldsův nevlastní otec, Antonio Banderas jako zlý řecký magnát či Frank Grillo jako agent Interpolu. Stojí ovšem vlastně dvojka za pozornost?   Zabiják žena a bodyguard působí v podstatě jako typický sequel, který je dohromady slepený horkou jehlou. Celý děj druhého filmu působí jako by šlo o to první co tvůrce pořádně napadlo a vlastně si řekli, že už asi nemá cenu snažit se přijít s něčím lepším, protože fandové jedničky do kina nejspíš stejně zajdou. Ve finále je ovšem největší problém v tom, že v Zabijákově ženě a bodyguardovi nefunguje téměř nic. Ani akce, ani humor a ani ta strašná snaha o to být strašně cool. Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson a Salma Hayek nezklamou, především vzájemná nevraživá chemie Reynoldse a Jacksona pořád funguje. Jenže pak je to tak trochu slabší. A Morgan Freeman, Antonio Banderas a ani Frank Grillo (který se ve filmu nezúčastní žádné akční scény!) jsou nejen naprosto nevyužití, ale působí castingově tak trochu mimo. Jen Banderas v jistých momentech funguje a vidět ho po delší době se Salmou Hayek připomene zlaté časy Desperada. Banderas se snaží, ten ovšem nic nezachrání fakt, že je scénář totálně stupidní (plán hlavního záporáka je dvojnásobně stupidní) a scenárista prvního filmu Tom O´Connor, kterému tentokrát vypomáhala dvojice Brandon a Phillip Murphyovi napsal jeden z nejstupidnějších scénářů za poslední dobu.   Salma Hayek je sice nadále fajn, v prvním filmu ovšem fungovala jako postava na malém prostoru, její zapojení do větší role ve finále dělá její postavu o poznání méně zajímavější. Scénář se snaží zapojit menší drama o tom, že spolu nemohou mít Darius a Sonia dítě, pokus o drama v tomhle ohledu prostě nefunguje. Stejně tak zapojení osobní tragédie Michaela Bryce ve finále vůbec nefunguje a o poznání hůř poté ještě funguje zapojení Morgana Freemana do role Bryceova otce. Nejen, že je jeho postava ve finále strašně nezajímavá, ale snaha 84-letého Freemana zapojit do akce působí tak strašně na sílu a tak stupidně, přičemž ovšem ani ona stupidita netěží z faktu, že by se nad tím dalo úmyslně smát od ucha k uchu. Je naopak výrazně vidět, že Hughes tyhle akční momenty myslí zcela vážně, přesto jsou ovšem prostě stupidní a zároveň ne dostatečně stupidní k upřímně zábavnosti. Po jedničce jde po stránce akce o strašný pokles, kde ani nedorazí pár zajímavých přestřelek či alespoň fakt solidní automobilové honičky. Je to akční film s tak nezajímavou akcí, že je to prostě fakt smutné. Pořád ovšem jde o očividně áčkovou produkcí, která má k akčňákům se Stevenem Seagalem daleko.   Chybí tomu alespoň pár těch památných momentů. První Zabiják a bodyguard nejen občas dokázal skutečně prodat akční sekvence, nejen dokázal více pracovat s nevraživostí mezi postavami Reynoldse a Jacksona a dokázal prodat i pár jiných momentů (výpověď u soudu, konfrontace na střeše soudu.......), ale skutečně působil jako alespoň snadno zapomenutelná, ale slušná zábava. Druhý film se očividně snaží být jako ten první, přesto ovšem vše dělá výrazně hůř. Je o poznání méně vtipnější, o poznání méně zábavnější po akční stránce a především celkově o poznání nezajímavější. Scénář nikam neposouvá postavy, očividně příliš sází na to, že jde o akční komedii a přesto se nesnaží držet se nohama na zemi a v některých momentech působí vyloženě dojmem, že na to každý tak trochu kašle a prostě vše servíruje za pochodu a doufá, že to divák nějak stráví a snad se i zasměje a řekne si, že to bylo vlastně celkem fajn. Hodně štěstí tomu dotyčnému.   Zabijákova žena a bodyguard selhává na plné čáře, působí jako ideální příklad líného a existencí neopodstatněného pokračování, kde je prakticky téměř vše špatně a jen pár světlých momentů a nadále výtečná chemie Reynoldse a Jacksona to tahá nahoru. Salmy Hayek je sice o o poznání více a není to úplně nejlepší rozhodnutí, přesto právě ona ovšem funguje na rozdíl od nových posil v obsazení, které působí totálně mimo. A pak přijde závěrečná scéna, která celou tu absurditu a dementnost filmu pohání ještě o kousek dál. Rada na závěr? Radši od tohohle pokračování nečekejte nic velkého a čekejte, že se tu rozhodně kope za slabší ligu. Po tomhle už bude dost možná lepší se do světa Michaela Bryce a Dariuse Kincaida nevracet...... ()

PauloZ

These are sicker fucks than I thought :-D .. je to tak na 3,5* ale protože je to tak nehorázně ujeté a naprosto geniálně hvězdně obsazené a fakt jsem se bavil, takže pálím 4*.. you are now our son :D ()

Lacike

Pokračovanie filmu, ktoré nikto nechcel vidieť a žiadneho dospelého s normálnym vkusom nebude baviť. Tentokrát už ústredné trio tam na seba celý čas kričí, háda sa a fuckuje a niekde medzi tým hurhajom mal byť asi humor, ale ja som ho nenašiel. Neakčné scény sú regulérne peklo. Dej nedáva zmysel, záporák Banderas pripomína trápnu karikatúru z nejakej grotesky. Salma sa mi tým nonstop fuckovaním totálne sprotivila. Reynolds mi už v tejto ukecanej otravnej škatulke lezie na nervy. Veľká stretávka dvoch AA (afro amerických) legiend tiež za veľa nestojí. Takže to jediné, čo ma celkom bavilo, bola akcia. Nič extra pamätné, ale je to solídny priemer s dostatkom krvi a reálnymi kaskadérskymi kúskami. Akurát za tie CGI výbuchy by sa hanbili aj v Asylume. Trojka snáď vďaka mizerným tržbám nebude. 4/10. ()

Morholt

Slabší než jednička, ale pořád sviští v solidním tempu, může se pochlubit solidní erkovou akcá a navíc Reynoldskovi s Jacksonem to parádně šlape. Zápletka s řeckým nacionalistou, který chce kvůli unijním sankcím zničit Evropu. sice nedávala tak úplně smysl, ale tady mi to ani nevadilo. Malý problém jsem mě se Salmou. Pořád vypadá úžasně, ale její uječené polohy mi občas lezly na nervy a na můj vkus se až příliš často uchylovala k vulgaritám, které mi připadaly strašně nucené. Naopak mě bavil Frank Grillo v roli agenta Interpolu a je škoda, že nedostal trochu víc prostoru. Celkově nenáročná zábava, u které se dá v pohodě vypnout. 75% ()