Fresh Prince

(seriál)
  • USA The Fresh Prince of Bel-Air
Komedie
USA, (1990–1996), 55 h 14 min (Minutáž: 20–24 min)

Michael Soccio, John Ridley, Jenji Kohan, Jeff Pollack, (více)

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton, (více)

Série(6) / Epizody(148)

Chudý mladík Will se nastěhuje ke svým bohatým příbuzným, kteří žijí v jedné z nejdražších čtvrtí Los Angeles. Působí jako rušivý element ve snobské rodině, kde jsou snad všichni slušní a nedělají nic zajímavého. Prostě si jdou podle svého denního programu a žijí onen "spořádaný a klidný život". A to má právě přistěhovalec Will změnit a taky se mu to daří... (Pumiiix)

MM_Ramone odpad!

Čierny televízny sitcom. Nie však preto, že by to bolo plné čierneho humoru, ale preto lebo je to tam proste samý afro-američan. Ja osobne to považujem za nudnú blbosť. Nedokážem sa baviť takýmto lacným etnickým humorom. Je mi to cudzie. Pripadá mi to trapné. Vôbec ma to nebaví. Navyše patrím k ľuďom, ktorí majú silnú alergiu na slizkého, egocentrického, preplateného šaša menom Will Smith. Vždy to bol mizerný herec a takým aj navždy zostane. Will Smith dokáže zahrať iba Willa Smitha. No a na to som neni ani trocha zvedaví. Pre mňa je to nepozerateľný odpad! ()

Pluhy

Kromě bezvadný úvodní písničky, je to celkem o ničem. Seriál plný černochů a suchého humoru, který nenapraví ani, v té době začínající, Will Smith. "Now, this is the story all about how my life got flipped-turned upside down and I'd like to take a minute just sit right there. I'll tell you how I became the prince of a town called Bel Air." ()

Segrestor

Rád bych se věnoval v tomto komentu nějaké sociální kritice seriálu, kde jeden heterouš z ulice rozesmívá (ano, občas zdařile) svou rozverností a působením v rodině plné šosáckých snobů, vesměs gayů, a to vše pro masírování afroamerického publika, a navíc seriálu s tradiční výchovnou fackou a poučením na závěr, ale dám přednost ukázce textu jedné nigga metalové skupiny Bodycount, která to řekne mnohem výstižněji:...You know sometimes I sit at home, you know, and I watch T.V. and I wonder what it would be like to live someplace like, you know, the Cosby show, Ozzie and Harriet, you know, where cops come and got your cat outta the tree all your friends died of old age, But you see, I live in South Central Los Angeles and unfortunately... SHIT AIN'T LIKE THAT! IT'S REAL FUCKED UP! ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsi tak hnusný, že ti máma musela na krk přivázat vepřovou kotletu, aby si s tebou hráli aspoň psi." Začleňování černého dítěte ulice do rodiny stejně barevných snobů mne vždy docela bavilo. Většinou tedy až do urážek typu "tvoje máma", protože na ty jsem alergický. Nicméně neslyšel jsem žádné stížnosti na výši sociálních dávek, prezentování se jako oběti rasismu bylo minimální, moje uši nebyly obtěžovány "nářečím" gangů a rodina Banksova sázela takřka výhradně na zábavu. Někdy se to povedlo, jindy ne, ale mám do afroameričana poměrně daleko, tak to asi úplně objektivně nemohu posoudit. ()

StarsFan

Tohle si pamatuju ještě z dob, kdy jsem neměla ani ponětí o tom, že Will Smith bude jednou úspěšným hercem. A i když se mi to líbilo, víc než úvodní klip a letmej náčrt toho, že je to o klukovi žijícím se svou tetou, mi skutečně v hlavně neutkvělo. Možná bych to tedy dnes viděla jinak, s pohledem do minulosti hodnotím jako čistý průměr. ()

• Česká premiéra seriálu proběhla na kabelové stanici SuperMax a to v roce 1997. Následně byl seriál se stejným dabingem na přelomu milénia odvysílán na Nově a po letité pauze zreprízován na stanici Smíchov a Prima Cool. (Jack_6428)
  • Kvůli neshodám mezi Willem Smithem, producentem a Janet Hubert-Whitten byla nucena Janet Hubert-Whitten v roce 1994 ze seriálu odejít. Od 4. sezony ji tak nahradila Daphne Maxwell Reid. (Illuminare)
  • V scéne, kde Will Smith predstúpi pred súd a povie: "I’m from west Philadelphia born and raised on the playground is where i spent most of my days," ide o odkaz na titulnú pieseň seriálu, ktorú aj naspieval. (maestrotatum)