Fresh Prince (TV seriál)

The Fresh Prince of Bel-Air

Komedie

USA, 1990 - 1996, 55 h 14 min (Minutáž: 148x21–24 min)

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton, Daryl Mitchell, Lela Rochon, JoNell Kennedy, Chris Williams, Robert Guillaume, Brad Garrett, Jasmine Guy, Jim Fyfe, Vincent Ventresca, Raven-Symoné, Terry Kiser, Malcolm-Jamal Warner, Dennis Burkley, Pat Crawford Brown, Renée Jones, Gary Coleman, Tommy 'Tiny' Lister, Hugh M. Hefner, Donald J. Trump, Thom Barry, Rachel True, Lynn A. Henderson, Kenneth Tigar, Tisha Campbell-Martin, Caitlin Wachs, Earl Boen, Naya Rivera, Taylor Negron, Kathy Griffin, Kareem Abdul-Jabbar, Parley Baer, Jaleel White, Tom Jones, David Bowe, Kent King, Antonio Fargas, Karyn Parsons, Harriet Medin, Rosalind Cash, DeVaughn Nixon, Joan Van Ark, Robert Torti, Ben Vereen, Brian Stokes Mitchell, John Ridley, Allen Payne, John Cothran Jr., Marcus T. Paulk, Zak Knutson, Christopher Kirby, Sherman Hemsley, Isabel Sanford, Victoria Rowell, Reno Wilson, Leann Hunley, Iva Franks Singer, Tony Pierce, Mindy Seeger, Jay Arlen Jones, Aaron Lustig, Norman Fell, Marj Dusay, Marc Robinson, Dick O'Neill, Gregory Alan Williams, Naomi Campbell, Felton Perry, Brandon Quintin Adams, Debra Mooney, Gregory Sierra, Casey Sander, Paul Ganus, Virginia Capers, Lee Weaver, Timilee Romolini, Dorien Wilson, John Beradino, Macon McCalman, Kenya Moore, Shirley Mitchell, Jullian Dulce Vida, Shaun Baker, Max Maven, Tembi Locke, Don Yesso, Lance E. Nichols, Jeff Chayette, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, David Wells, Joseph Marcell, Janet Hubert, Ross Bagley, Hawthorne James, Greg Travis, Steve Ireland, Jeff Doucette, Dave Florek, Paige Tamada, Christa Miller, Terrence Evans, Judy Prescott, Russell Gannon, Carmen Filpi, Don Lake, Bette Ford, Margaret Nagle, Nancy Giles, Eric Christmas, A.J. Johnson, Daphne Reid, Sullivan Walker, Chris Jaymes, Marla Gibbs, Stephanie Sawyer, Nita Whitaker, DJ Jazzy Jeff, Gina Ravera, Phil Proctor, Tom O'Rourke, Ralph Manza, John Petlock (herec, a.z.), Helen Page Camp, Ron Perkins, Galyn Görg, Vernée Watson-Johnson, Clea Lewis, Al Fann, Richard Roat, Mike Pniewski, Ashley Bank, Lisa Fuller, Dan Desmond, Daniel Trent, Ashley Monique Clark, Shavar Ross, Don Cheadle, Thomas Bellin, Matthew Faison, Jaclyn Bernstein, Branford Marsalis, Jack Heller, Tim Haldeman, Mel Johnson Jr., DeJuan Guy, Gilbert Lewis, John Wesley, Joel Weiss, David Drew Gallagher, Jim Jansen, Richard McKenzie, Mark Roberts, Conrad Bain, William Cort, Rodney Kageyama, Ahmad Stoner, Mari Morrow, Arnetia Walker, Peggy Blow, Arnold Johnson, Eda Reiss Merin, Mimi Cozzens, Edward Edwards, Jacob Ming-Trent, Royce Wallace, Olivia Brown, Kymberly Newberry, Ivory Ocean, Alexander Folk, Perry Moore, Vivica A. Fox, Montrose Hagins, Renee Tenison, Joan McMurtrey, Cynthia Szigeti, Eddie Gorodetsky

Maiya Williams

John Doutt

Tomuhle seriálu jsem opravdu nikdy nepřišla moc na chuť. Za celý díl se zasmějete maximálně dvakrát a to je na sitcom natočený vyloženě za účelem pobavení až žalostně málo..... :-( Jednoznačný názor nemám ani na Willa Smitha, ano, dnes umí opravdu hrát, ale v tomhle "sitcomu" předvádí spíše jen jakousi fakanskou drzost, kterou vlastní téměř každý teenager a ačkoliv jsem též ve věku teenagera a přidrzlá jsem taky dost, tak přesto mě tenhle seriál nebaví...... 55%(5.7.2008)

Je sice pravdou, že komediální rejstřík Willa Smithe se točí stále ve spirále, ale v tomhle sitcomu to vůbec nevadí. Protože ten si svoji postavu maximálně užívá a táhne celý tenhle v dalších stránkách průměrný komediální seriál. Hafo bělochů nehledejte, rap ignorujte, ale hlavně se bavte. Will Smith i další čarují a byť se množství dílů krčí v průměru, milovníci sitcomů nebudou zklamáni.(29.10.2005)

Já si jen pamatuju ty časy co jsem se jako malý špunt došoural k televizi a zapnul ji. Ano dávali Fresh Prince a já se smál už od té znělky aniž bych třeba věděl čemu. Prostě jsem tenhle seriál miloval. Teď když jsem se zas podíval na jeden díl (a hodlám v tom pokračovat) už ho mám jen rád i když je naprosto obyčejný, ale na sitcom má docela originální zápletku a je celkem dost vtipný. Pokud si někdo nevšiml tak si všimněte jak se mladičký Will Smith vypracoval od Fresh Prince nahoru a nahoru až k nominaci na oscara za Štěstí na dosah. Takže ta jedna hvězdička hlavně z nostalgie a také z obdivu k Willu Smithovi.(6.7.2007)

Do hlavy mi neleze, jak se to mohlo udržet pro mě po dlouhou dobu jako ničím zajímavý seriál, když je to vlastně fakt sranda a ty vtípky na nás bělochy jsou pro mě osvěžením a navíc seriál ozvláštňuje to, s jakou sympatií se Will i po těch letech k jeho počátkům kariéry vyjadřuje a jeho "historky z natáčení" miluju.(31.3.2013)

Will Smith a Alfonso Riberio se svoji tanecni kreaci na hudbu Toma Jonese,to je nesmrtelne...btw videli jste Willovu verzi I am telling you...?od Jennifer Hudson?pokud ne,tak si to najdete na youtube,bo si myslim,ze vice nez dve serie se v cr nekonaly..takze se obavam,ze vetsina z Vas to nezna a to je skoda(15.1.2010)

• - Adresa Banksových je 805 St. Cloud Road. (Illuminare)

• - Kvůli neshodám mezi Willem Smithem, producentem a Janet Hubert-Whitten byla nucena Janet Hubert-Whitten v roce 1994 ze seriálu odejít. Od 4. sezony ji tak nahradila Daphne Maxwell Reid. (Illuminare)

• - Sherman Hemsley se v seriálu objevil v roli dvou různých postav. Jednou jako soudce Carl Robertson a později v camo roli jako George Jefferson. (Illuminare)