Reklama

Reklama

Fresh Prince

(seriál)
  • USA The Fresh Prince of Bel-Air
Komedie
USA, (1990–1996), 55 h 14 min (Minutáž: 20–24 min)

Scénář:

Michael Soccio, John Ridley, Jenji Kohan, Jeff Pollack (více)

Hrají:

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(6) / Epizody(148)

Obsahy(1)

Chudý mladík Will se nastěhuje ke svým bohatým příbuzným, kteří žijí v jedné z nejdražších čtvrtí Los Angeles. Působí jako rušivý element ve snobské rodině, kde jsou snad všichni slušní a nedělají nic zajímavého. Prostě si jdou podle svého denního programu a žijí onen "spořádaný a klidný život". A to má právě přistěhovalec Will změnit a taky se mu to daří... (Pumiiix)

(více)

Recenze (200)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jsi tak hnusný, že ti máma musela na krk přivázat vepřovou kotletu, aby si s tebou hráli aspoň psi." Začleňování černého dítěte ulice do rodiny stejně barevných snobů mne vždy docela bavilo. Většinou tedy až do urážek typu "tvoje máma", protože na ty jsem alergický. Nicméně neslyšel jsem žádné stížnosti na výši sociálních dávek, prezentování se jako oběti rasismu bylo minimální, moje uši nebyly obtěžovány "nářečím" gangů a rodina Banksova sázela takřka výhradně na zábavu. Někdy se to povedlo, jindy ne, ale mám do afroameričana poměrně daleko, tak to asi úplně objektivně nemohu posoudit. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Tohle si pamatuju ještě z dob, kdy jsem neměla ani ponětí o tom, že Will Smith bude jednou úspěšným hercem. A i když se mi to líbilo, víc než úvodní klip a letmej náčrt toho, že je to o klukovi žijícím se svou tetou, mi skutečně v hlavně neutkvělo. Možná bych to tedy dnes viděla jinak, s pohledem do minulosti hodnotím jako čistý průměr. ()

Reklama

MM_Ramone odpad!

všechny recenze uživatele

Čierny televízny sitcom. Nie však preto, že by to bolo plné čierneho humoru, ale preto lebo je to tam proste samý afro-američan. Ja osobne to považujem za nudnú blbosť. Nedokážem sa baviť takýmto lacným etnickým humorom. Je mi to cudzie. Pripadá mi to trapné. Vôbec ma to nebaví. Navyše patrím k ľuďom, ktorí majú silnú alergiu na slizkého, egocentrického, preplateného šaša menom Will Smith. Vždy to bol mizerný herec a takým aj navždy zostane. Will Smith dokáže zahrať iba Willa Smitha. No a na to som neni ani trocha zvedaví. Pre mňa je to nepozerateľný odpad! ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Rád bych se věnoval v tomto komentu nějaké sociální kritice seriálu, kde jeden heterouš z ulice rozesmívá (ano, občas zdařile) svou rozverností a působením v rodině plné šosáckých snobů, vesměs gayů, a to vše pro masírování afroamerického publika, a navíc seriálu s tradiční výchovnou fackou a poučením na závěr, ale dám přednost ukázce textu jedné nigga metalové skupiny Bodycount, která to řekne mnohem výstižněji:...You know sometimes I sit at home, you know, and I watch T.V. and I wonder what it would be like to live someplace like, you know, the Cosby show, Ozzie and Harriet, you know, where cops come and got your cat outta the tree all your friends died of old age, But you see, I live in South Central Los Angeles and unfortunately... SHIT AIN'T LIKE THAT! IT'S REAL FUCKED UP! ()

sinp 

všechny recenze uživatele

Je sice pravdou, že komediální rejstřík Willa Smithe se točí stále ve spirále, ale v tomhle sitcomu to vůbec nevadí. Protože ten si svoji postavu maximálně užívá a táhne celý tenhle v dalších stránkách průměrný komediální seriál. Hafo bělochů nehledejte, rap ignorujte, ale hlavně se bavte. Will Smith i další čarují a byť se množství dílů krčí v průměru, milovníci sitcomů nebudou zklamáni. ()

Galerie (125)

Zajímavosti (19)

  • Počas karantény spôsobenej vírusom COVID-19 sa stretlo ústredné obsadenie seriálu po tridsiatich rokoch od začiatku natáčania prostredníctvom sociálnej siete Snapchat, kde herec Will Smith natáča krátke skeče. Herci Alfonso Riberio, Tatyana Alí, Karyn Parsons, Joseph Marcell, DJ Jazzy Jeff, Daphne Maxwell Reid a Will Smith si pripomenuli seriál krátkymi ukážkami doplnenými o ich vlastné komentáre a pocity z natáčania. Taktiež si spoločne uctili pamiatku už zosnulého Jamesa Averyho. (maestrotatum)
  • Česká premiéra seriálu proběhla na kabelové stanici SuperMax a to v roce 1997. Následně byl seriál se stejným dabingem na přelomu milénia odvysílán na Nově a po letité pauze zreprízován na stanici Smíchov a Prima Cool. (Jack_6428)
  • Řidič taxíku v úvodních titulcích je Quincy Jones, výkonný producent pořadu. (Illuminare)

Související novinky

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith

20.02.2015

Už příští týden vtrhne do kin podfukářská krimi Focus, v níž se naplno vrací Will Smith. Bývalý Fresh Prince se v posledních letech věnoval hlavně kariérám svých dětí, teď si ho ale konečně užijeme i… (více)

Mizera Smith v CIA

Mizera Smith v CIA

23.03.2006

Kdysi mu možná nikdo neřekl jinak než Fresh Prince a jeho poznávacím znamením byl mizerovský kumpán Martin Lawrence, ale dnes je Will Smith v jednom kole s třemi rozdělanými projekty v zádech. Dalším… (více)

Reklama

Reklama