Fresh Prince (TV seriál)

The Fresh Prince of Bel-Air

Komedie

USA, 1990 - 1996, 55 h 14 min (Minutáž: 148x21–24 min)

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton, Daryl Mitchell, Lela Rochon, JoNell Kennedy, Chris Williams, Robert Guillaume, Brad Garrett, Jasmine Guy, Jim Fyfe, Vincent Ventresca, Raven-Symoné, Terry Kiser, Malcolm-Jamal Warner, Dennis Burkley, Pat Crawford Brown, Renée Jones, Gary Coleman, Tommy 'Tiny' Lister, Hugh M. Hefner, Donald J. Trump, Thom Barry, Rachel True, Lynn A. Henderson, Kenneth Tigar, Tisha Campbell-Martin, Caitlin Wachs, Earl Boen, Naya Rivera, Taylor Negron, Kathy Griffin, Kareem Abdul-Jabbar, Parley Baer, Jaleel White, Tom Jones, David Bowe, Kent King, Antonio Fargas, Karyn Parsons, Harriet Medin, Rosalind Cash, DeVaughn Nixon, Joan Van Ark, Robert Torti, Ben Vereen, Brian Stokes Mitchell, John Ridley, Allen Payne, John Cothran Jr., Marcus T. Paulk, Zak Knutson, Christopher Kirby, Sherman Hemsley, Isabel Sanford, Victoria Rowell, Reno Wilson, Leann Hunley, Iva Franks Singer, Tony Pierce, Mindy Seeger, Jay Arlen Jones, Aaron Lustig, Norman Fell, Marj Dusay, Marc Robinson, Dick O'Neill, Gregory Alan Williams, Naomi Campbell, Felton Perry, Brandon Quintin Adams, Debra Mooney, Gregory Sierra, Casey Sander, Paul Ganus, Virginia Capers, Lee Weaver, Timilee Romolini, Dorien Wilson, John Beradino, Macon McCalman, Kenya Moore, Shirley Mitchell, Jullian Dulce Vida, Shaun Baker, Max Maven, Tembi Locke, Don Yesso, Lance E. Nichols, Jeff Chayette, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, David Wells, Joseph Marcell, Janet Hubert, Ross Bagley, Hawthorne James, Greg Travis, Steve Ireland, Jeff Doucette, Dave Florek, Paige Tamada, Christa Miller, Terrence Evans, Judy Prescott, Russell Gannon, Carmen Filpi, Don Lake, Bette Ford, Margaret Nagle, Nancy Giles, Eric Christmas, A.J. Johnson, Daphne Reid, Sullivan Walker, Chris Jaymes, Marla Gibbs, Stephanie Sawyer, Nita Whitaker, DJ Jazzy Jeff, Gina Ravera, Phil Proctor, Tom O'Rourke, Ralph Manza, John Petlock (herec, a.z.), Helen Page Camp, Ron Perkins, Galyn Görg, Vernée Watson-Johnson, Clea Lewis, Al Fann, Richard Roat, Mike Pniewski, Ashley Bank, Lisa Fuller, Dan Desmond, Daniel Trent, Ashley Monique Clark, Shavar Ross, Don Cheadle, Thomas Bellin, Matthew Faison, Jaclyn Bernstein, Branford Marsalis, Jack Heller, Tim Haldeman, Mel Johnson Jr., DeJuan Guy, Gilbert Lewis, John Wesley, Joel Weiss, David Drew Gallagher, Jim Jansen, Richard McKenzie, Mark Roberts, Conrad Bain, William Cort, Rodney Kageyama, Ahmad Stoner, Mari Morrow, Arnetia Walker, Peggy Blow, Arnold Johnson, Eda Reiss Merin, Mimi Cozzens, Edward Edwards, Jacob Ming-Trent, Royce Wallace, Olivia Brown, Kymberly Newberry, Ivory Ocean, Alexander Folk, Perry Moore

Maiya Williams

John Doutt
  • Allia

Tak nějak mi to dřív přišlo zábavnější... bohužel s odstupem let (možná je to i věkem), ztratil Fresh Prince hodně ze svého vtipu. určitě dost kazí kvalitu seriálu i mizerný dabing, ale přece jen už vím, že Will Smith má lepší herecké kvality než ty, co předvádí v tomhle příliš barevném a uječeném seriálu.(25.7.2010)

• MartyMcFly89

Willa Smitha mám rád. V Den nezávislosti, Muži v černém, Hancock i Já legenda. I jsem ten částečně hop-hopový Hancock (nesnáším tenhle styl) jsem zvládl a užíval si film. Ale tahle podivnost, kterou si pamatuji jak z Novy, tak ze Supermaxu. Byly to hrozné chvíle, kdy nedávali nic jiného a já musel sledovat toto (znáte to, byly doby, kdy jsem prostě musel být u televize za každou cenu, vztekal se u blbostí a byl rád za dobré filmy/seriály/pořady). Těžko bych na tom našel něco dobrého, co by mě neodrazovalo.(28.2.2009)

• Fraktální

takže si to shrneme. blbý nezajímavý nudný děj. špatní herci, prakticky bezhudby. nízkorozpočtovaka až to bolí. pulka vtípů trapnejch druhá průmerná. Will Smithe nežeru, krom toho hraje tam stejne blbe jak ostatní herci. Rap nemam rád. na odpad to není, tam patří věci bez nadhledu. slabší jedna hvezda !!!(6.1.2010)

Tohle si pamatuju ještě z dob, kdy jsem neměla ani ponětí o tom, že Will Smith bude jednou úspěšným hercem. A i když se mi to líbilo, víc než úvodní klip a letmej náčrt toho, že je to o klukovi žijícím se svou tetou, mi skutečně v hlavně neutkvělo. Možná bych to tedy dnes viděla jinak, s pohledem do minulosti hodnotím jako čistý průměr.(11.2.2008)

Geoffry the butler a jeho londýnský akcent, roztomilá Ashley, přísný Mr.Banks, shovívavá aunt Vivian, střeštěná a sebestředná sexy sestřenice Hilary a bratranci Carlton a Will se šíleným kamarádem Jazzem. Pamatujete? Will Smith není jeden z mých oblibených herců, ale tento sitcom patří k mým oblíbeným kouskům, zřejmě z nostalgických důvodů. Pravda je, že 6tá série již nedosahovala kvality těch předchozích, převážně prní a druhé, ale je to složité hodnotit seriál, když má 70 hodin. Celkově je 5 hvězdiček asi přehnané gesto, ale za první 2 série si to zaslouží. Jen škoda že nejsou ani anglicke titulky ke 4,5 a 6té řadě.(10.12.2007)

• - Sherman Hemsley se v seriálu objevil v roli dvou různých postav. Jednou jako soudce Carl Robertson a později v camo roli jako George Jefferson. (Illuminare)

• - Jméno postavy Will Smith je v serialu zkratka jména Williem, kdežtko v reálném životě se Will jmenuje celým jménem Williard Smith. (Illuminare)

• - Česká premiéra seriálu proběhla na kabelové stanici SuperMax a to v roce 1997. Následně byl seriál se stejným dabingem na přelomu milénia odvysílán na Nově a po letité pauze zreprízován na stanici Smíchov a Prima Cool. (Jack_6428)