Fresh Prince (TV seriál)

The Fresh Prince of Bel-Air

Komedie

USA, 1990, 148x24 min

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton, Daryl Mitchell, Lela Rochon, JoNell Kennedy, Chris Williams, Robert Guillaume, Brad Garrett, Jasmine Guy, Jim Fyfe, Vincent Ventresca, Raven-Symoné, Terry Kiser, Malcolm-Jamal Warner, Dennis Burkley, Pat Crawford Brown, Renée Jones, Gary Coleman, Tommy 'Tiny' Lister, Hugh M. Hefner, Donald Trump, Thom Barry, Rachel True, Lynn A. Henderson, Kenneth Tigar, Tisha Campbell-Martin, Caitlin Wachs, Earl Boen, Naya Rivera, Taylor Negron, Kathy Griffin, Kareem Abdul-Jabbar, Parley Baer, Jaleel White, Tom Jones, David Bowe, Kent King, Antonio Fargas, Karyn Parsons, Harriet Medin, Rosalind Cash, DeVaughn Nixon, Joan Van Ark, Robert Torti, Ben Vereen, Brian Stokes Mitchell, John Ridley, Allen Payne, John Cothran Jr., Marcus T. Paulk, Zak Knutson, Christopher Kirby, Sherman Hemsley, Isabel Sanford, Victoria Rowell, Reno Wilson, Leann Hunley, Iva Franks Singer, Tony Pierce, Mindy Seeger, Jay Arlen Jones, Aaron Lustig, Norman Fell, Marj Dusay, Marc Robinson, Dick O'Neill, Gregory Alan Williams, Naomi Campbell, Felton Perry, Brandon Quintin Adams, Debra Mooney, Gregory Sierra, Casey Sander, Paul Ganus, Virginia Capers, Lee Weaver, Timilee Romolini, Dorien Wilson, John Beradino, Macon McCalman, Kenya Moore, Shirley Mitchell, Jullian Dulce Vida, Shaun Baker, Max Maven, Tembi Locke, Don Yesso, Lance E. Nichols, Jeff Chayette, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, David Wells, Joseph Marcell, Janet Hubert, Ross Bagley, Hawthorne James, Greg Travis, Steve Ireland, Jeff Doucette, Dave Florek, Paige Tamada, Christa Miller, Terrence Evans, Judy Prescott, Russell Gannon, Carmen Filpi, Don Lake, Bette Ford, Margaret Nagle, Nancy Giles, Eric Christmas, A.J. Johnson, Daphne Reid, Sullivan Walker, Chris Jaymes, Marla Gibbs, Stephanie Sawyer, Nita Whitaker, DJ Jazzy Jeff, Gina Ravera, Phil Proctor, Tom O'Rourke, Ralph Manza, John Petlock (herec, a.z.), Helen Page Camp, Ron Perkins, Galyn Görg, Vernée Watson-Johnson, Clea Lewis, Al Fann, Richard Roat, Mike Pniewski, Ashley Bank, Lisa Fuller, Dan Desmond, Daniel Trent, Ashley Monique Clark, Shavar Ross, Don Cheadle, Thomas Bellin, Matthew Faison, Jaclyn Bernstein, Branford Marsalis, Jack Heller

Maiya Williams
  • MM_Ramone

Čierny televízny sitcom. Nie však preto, že by to bolo plné čierneho humoru, ale preto lebo je to tam proste samý afro-američan. Ja osobne to považujem za nudnú blbosť. Nedokážem sa baviť takýmto lacným etnickým humorom. Je mi to cudzie. Pripadá mi to trapné. Vôbec ma to nebaví. Navyše patrím k ľuďom, ktorí majú silnú alergiu na slizkého, egocentrického, preplateného šaša menom Will Smith. Vždy to bol mizerný herec a takým aj navždy zostane. Will Smith dokáže zahrať iba Willa Smitha. No a na to som neni ani trocha zvedaví. Pre mňa je to nepozerateľný odpad!(27.12.2014)

Čo je pre mňa kultový seriál prelomu 80. a 90. rokov? Určite Fresh Prince! Mnohými nenávidený a mnohými obľúbený. Začiatok kariéry pre mňa najlepšieho herca Willa Smitha. Veľa gagov, vtipov, sem tam prestrelených vecí. Rodinka celkom zábavná, ale on najviac. Avšak celkový dej a vtípky boli nie úplne dobré na môj vkus. Situácia rôznych černochov v Amerike v rôznych štvrtiach v tomto období z komediálneho pohľadu bola zaujímavá, ale celkovo pre mňa nič moc. Will Smith pre mňa začal svoju ozajstnú kariéru špičkového herca až neskôr, tak okolo roku 1993, ale musím uznať, bol to solídny vstup.(7.1.2012)

Rebel, kterej vletí do snobský, papalášský rodiny a ukazuje jim jak se bavit životem, tak to baví i mě! Will Smith se tady odráží ke snový kariéře, ale i kdyby zůstal jenom u Fresh prince, tak v mejch očích je to pořád top herec. Tady jsem si ho zamiloval a Carlton tu skvělou zábavu tohodle seriálu ještě umocňuje nadruhou!!!(9.12.2011)

• Fraktální

takže si to shrneme. blbý nezajímavý nudný děj. špatní herci, prakticky bezhudby. nízkorozpočtovaka až to bolí. pulka vtípů trapnejch druhá průmerná. Will Smithe nežeru, krom toho hraje tam stejne blbe jak ostatní herci. Rap nemam rád. na odpad to není, tam patří věci bez nadhledu. slabší jedna hvezda !!!(6.1.2010)

Já si jen pamatuju ty časy co jsem se jako malý špunt došoural k televizi a zapnul ji. Ano dávali Fresh Prince a já se smál už od té znělky aniž bych třeba věděl čemu. Prostě jsem tenhle seriál miloval. Teď když jsem se zas podíval na jeden díl (a hodlám v tom pokračovat) už ho mám jen rád i když je naprosto obyčejný, ale na sitcom má docela originální zápletku a je celkem dost vtipný. Pokud si někdo nevšiml tak si všimněte jak se mladičký Will Smith vypracoval od Fresh Prince nahoru a nahoru až k nominaci na oscara za Štěstí na dosah. Takže ta jedna hvězdička hlavně z nostalgie a také z obdivu k Willu Smithovi.(6.7.2007)

• - Adresa Banksových je 805 St. Cloud Road. (Illuminare)

• - Will (Will Smith) se narodil 3. 7. 1973, Carlton (Alfonso Ribeiro) 4. 8. 1974. Philip (James Avery) slaví narozeniny 30. ledna a Hilary (Karyn Parsons) 18. srpna. (Illuminare)

• - Kvůli neshodám mezi Willem Smithem, producentem a Janet Hubert-Whitten byla nucena Janet Hubert-Whitten v roce 1994 ze seriálu odejít. Od 4. sezony ji tak nahradila Daphne Maxwell Reid. (Illuminare)