Fresh Prince (TV seriál)

The Fresh Prince of Bel-Air

Komedie

USA, 1990, 148x24 min

Will Smith, James Avery, Alfonso Ribeiro, Tatyana Ali, John Amos, Tyra Banks, Nia Long, Jenifer Lewis, Glenn Plummer, Will Sasso, Sarah Buxton, Daryl Mitchell, Lela Rochon, JoNell Kennedy, Chris Williams, Robert Guillaume, Brad Garrett, Jasmine Guy, Jim Fyfe, Vincent Ventresca, Raven-Symoné, Terry Kiser, Malcolm-Jamal Warner, Dennis Burkley, Pat Crawford Brown, Renée Jones, Gary Coleman, Tommy 'Tiny' Lister, Hugh M. Hefner, Donald J. Trump, Thom Barry, Rachel True, Lynn A. Henderson, Kenneth Tigar, Tisha Campbell-Martin, Caitlin Wachs, Earl Boen, Naya Rivera, Taylor Negron, Kathy Griffin, Kareem Abdul-Jabbar, Parley Baer, Jaleel White, Tom Jones, David Bowe, Kent King, Antonio Fargas, Karyn Parsons, Harriet Medin, Rosalind Cash, DeVaughn Nixon, Joan Van Ark, Robert Torti, Ben Vereen, Brian Stokes Mitchell, John Ridley, Allen Payne, John Cothran Jr., Marcus T. Paulk, Zak Knutson, Christopher Kirby, Sherman Hemsley, Isabel Sanford, Victoria Rowell, Reno Wilson, Leann Hunley, Iva Franks Singer, Tony Pierce, Mindy Seeger, Jay Arlen Jones, Aaron Lustig, Norman Fell, Marj Dusay, Marc Robinson, Dick O'Neill, Gregory Alan Williams, Naomi Campbell, Felton Perry, Brandon Quintin Adams, Debra Mooney, Gregory Sierra, Casey Sander, Paul Ganus, Virginia Capers, Lee Weaver, Timilee Romolini, Dorien Wilson, John Beradino, Macon McCalman, Kenya Moore, Shirley Mitchell, Jullian Dulce Vida, Shaun Baker, Max Maven, Tembi Locke, Don Yesso, Lance E. Nichols, Jeff Chayette, Tom Virtue, Ian Patrick Williams, David Wells, Joseph Marcell, Janet Hubert, Ross Bagley, Hawthorne James, Greg Travis, Steve Ireland, Jeff Doucette, Dave Florek, Paige Tamada, Christa Miller, Terrence Evans, Judy Prescott, Russell Gannon, Carmen Filpi, Don Lake, Bette Ford, Margaret Nagle, Nancy Giles, Eric Christmas, A.J. Johnson, Daphne Reid, Sullivan Walker, Chris Jaymes, Marla Gibbs, Stephanie Sawyer, Nita Whitaker, DJ Jazzy Jeff, Gina Ravera, Phil Proctor, Tom O'Rourke, Ralph Manza, John Petlock (herec, a.z.), Helen Page Camp, Ron Perkins, Galyn Görg, Vernée Watson-Johnson, Clea Lewis, Al Fann, Richard Roat, Mike Pniewski, Ashley Bank, Lisa Fuller, Dan Desmond, Daniel Trent, Ashley Monique Clark, Shavar Ross, Don Cheadle, Thomas Bellin, Matthew Faison, Jaclyn Bernstein, Branford Marsalis, Jack Heller, Tim Haldeman, Mel Johnson Jr., DeJuan Guy, Gilbert Lewis, John Wesley, Joel Weiss, David Drew Gallagher, Jim Jansen, Richard McKenzie, Mark Roberts, Conrad Bain, William Cort

Maiya Williams

Vtipná oddechovka, je fakt, že postupem času to ztrácí na svém kouzlu, jak se Will zklidňuje, takže opět jsou lepší ty první série. Nicméně koukat se na mladýho Willa, jak trousí svoje vtípky, naparuje se a tancuje není vůbec špatné, móda na počátku 90. let byla tedy šílená, ale jinak super. Malá Ashley má taky své kouzlo, kdyby nevyměnili tetu, tak by to bylo dokonalé, ta "nová teta" už neměla tolik prostoru a ani za mák nebyla vtipná, prostě tam neseděla...(30.12.2015)

• Pluhy

Kromě bezvadný úvodní písničky, je to celkem o ničem. Seriál plný černochů a suchého humoru, který nenapraví ani, v té době začínající, Will Smith. "Now, this is the story all about how my life got flipped-turned upside down and I'd like to take a minute just sit right there. I'll tell you how I became the prince of a town called Bel Air."(22.11.2010)

Český dabing je naštěstí obecně na docela vysoké úrovni, takže se sem tam dá na něco podívat i v televizi. U Fresh Prince to však absolutně neplatí. Dabingem se ztrácí samotná podstata seriálu a pohřbívá se v něm všechna geniální sranda, která se zde nachází. Proto FP v češtině vážně nesledujte. Bojkotujte to a ti kdo neumí ať se naučí Anglicky, protože pak to teprve stojí za to. Will Smith je kupodivu geniální...(16.1.2010)

• MM_Ramone

Čierny televízny sitcom. Nie však preto, že by to bolo plné čierneho humoru, ale preto lebo je to tam proste samý afro-američan. Ja osobne to považujem za nudnú blbosť. Nedokážem sa baviť takýmto lacným etnickým humorom. Je mi to cudzie. Pripadá mi to trapné. Vôbec ma to nebaví. Navyše patrím k ľuďom, ktorí majú silnú alergiu na slizkého, egocentrického, preplateného šaša menom Will Smith. Vždy to bol mizerný herec a takým aj navždy zostane. Will Smith dokáže zahrať iba Willa Smitha. No a na to som neni ani trocha zvedaví. Pre mňa je to nepozerateľný odpad!(27.12.2014)

• Fraktální

takže si to shrneme. blbý nezajímavý nudný děj. špatní herci, prakticky bezhudby. nízkorozpočtovaka až to bolí. pulka vtípů trapnejch druhá průmerná. Will Smithe nežeru, krom toho hraje tam stejne blbe jak ostatní herci. Rap nemam rád. na odpad to není, tam patří věci bez nadhledu. slabší jedna hvezda !!!(6.1.2010)

• - Will (Will Smith) se narodil 3. 7. 1973, Carlton (Alfonso Ribeiro) 4. 8. 1974. Philip (James Avery) slaví narozeniny 30. ledna a Hilary (Karyn Parsons) 18. srpna. (Illuminare)

• - Sherman Hemsley se v seriálu objevil v roli dvou různých postav. Jednou jako soudce Carl Robertson a později v camo roli jako George Jefferson. (Illuminare)

• - Jméno postavy Will Smith je v serialu zkratka jména Williem, kdežtko v reálném životě se Will jmenuje celým jménem Williard Smith. (Illuminare)