Dynastie (TV seriál)

Dynasty

USA, 1981, 217x45 min

Tvůrci:

Esther Shapiro

John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins, John James, Emma Samms, Al Corley, Pamela Sue Martin, William Beckley, Bo Hopkins, Heather Locklear, Michael Nader, Pamela Bellwood, James Farentino, Kathleen Beller, Leann Hunley, Jack Coleman, Helmut Berger, Diahann Carroll, Catherine Oxenberg, Maxwell Caulfield, George Hamilton, Billy Campbell, Michael Praed, Rock Hudson, Ali MacGraw, Ken Howard, Christopher Cazenove, Ted McGinley, Richard Anderson, Troy Byer, Barbara Stanwyck, Billy Dee Williams, Charlton Heston, Kabir Bedi, Sally Kemp, John Saxon, J. Eddie Peck, Matthew Lawrence, Justin Burnette, George DiCenzo, Tracy Scoggins, David Hedison, Roger Periard, Clive Revill, Daniel Davis, Simon MacCorkindale, Phil Coccioletti, Juliet Mills, Kevin Bernhardt, Kenneth Tigar, Wendy Kilbourne, Terri Garber, Laurie Burton, Earl Boen, Edward Winter, Kevin Conroy, Frank Cuva, Rachel Ward, Calvin Lockhart, Diana Douglas, George Petrie, James Karen, Stephanie Beacham, Tom Everett, Bradford Dillman, Patricia McPherson, Dale Robertson, Hari Rhodes, Harry Andrews, Stepfanie Kramer, Percy Rodrigues, Jeff Eagle, Ed Marinaro, David Spielberg, Jesse D. Goins, Christopher Kriesa, Paul Shenar, Gordon Thomson, John Dresden, Pat Anderson, Madeleine Sherwood, Rance Howard, Tom Schanley, C.J. Hunt, Richard Hatch, Janet Brandt, Natalia Nogulich, Stephen Nichols, Deborah Adair, Wayne Northrop, Colby Chester, Joy Garrett, Kerry Armstrong, Jeff Kaake, Gregory Walcott, Paul Burke, Jon Cypher, Jay Arlen Jones, Pat Crowley, Lou Hancock, Ray Laska, Lloyd Bochner, Linda Thorson, Doug McGrath, Kieu Chinh, Joaquín Martínez, Brian Avery, Ben Piazza, Belinda Montgomery, Gerald Ford, Bibi Besch, Michael Fairman, Joe Kapp, Henry Kissinger, Joe Verroca, Lance LeGault, Del Zamora, Ivan Bonar, Daniel Greene, Barbara Tarbuck, Norman Alden, Bert Remsen, Carol Bagdasarian, Casey Sander, Kimberly Beck, Kate O'Mara, Richard Herd, George Skaff, David Hayward, Peter Mark Richman, Carl Ciarfalio, Virginia Capers, Nicholas Pryor, Michael Ensign, John McLiam, Henry Darrow, William Prince, George Murdock, Jordan Charney, Allyn Ann McLerie, Lurene Tuttle, Virginia Gregg, Joy N. Houck Jr., Madlyn Rhue, J.J. Johnston, Charles Lucia, Victoria Carroll, John Findlater, Alan Fudge, Eric Lawson, Robert Pescovitz, Connie Sawyer, Jon Cedar, Christopher Allport, William Bassett, Basil Hoffman, George Wallace, John Milford, John Crawford, Neva Patterson, James Carrington, Kiva Lawrence, Betty Harford, Edson Stroll, Milton Selzer, Owen Bush, Greg Mullavey, Lezlie Deane, Joey Aresco, Alvin Ing, Nancy Locke, Christine Belford, Carlos Romero, Fred Lerner, Robert Symonds, Anthony Pena, David Paulsen, Paul Tuerpe, John Larch, Virginia Hawkins, Kathleen O'Malley, Robert Brian Wilson, Robert Sampson, Jeff Celentano, Barbara Whinnery, Vernon Weddle, Arlen Dean Snyder, Joel Fabiani, Dana Lee, Julian Christopher, Michael McGuire, Darrell Zwerling, Dorothy Patterson, Jeff Pomerantz, Nick Eldredge, Robert Rockwell, Jack Bannon, Peter White, Lou Beatty Jr., Woody Brown, Ray Stricklyn, Mark Roberts, John O'Leary, Taylor Lacher, Renata Scott, Kavi Raz, David White, Linden Chiles, Madison Mason, Carlos Rivas, Tim O'Connor, Brian Jensen, Dick Durock, Kenneth Kimmins, Claire Yarlett, F. William Parker, Marsha Clark, Marland Proctor, Allan Graf, Stacy Keach Sr., Shannon Eubanks, Cec Verrell, Carol Locatell, Alex Henteloff, Bettye Ackerman, Cassie Yates, Paul Jenkins, Doris Singleton, Clark Howat, Robert Clotworthy, James Wainwright, John Carter, Lynne Marie Stewart, Glenn Dixon, Don Dubbins, Charles Walker, Ron Perkins, Joanne Linville, Claudia Bryar, Warren Berlinger, Sam Chew Jr., Al Fann, Robert Pucci, Christina Hart, Miguel Fernandes, Hank Brandt, Richard Roat, Bradley Thomas, Jon Greene, Curtis Credel, Michael Yama, Michael Gregory, Curtis Taylor, James Sutorius, Matthew Faison, Tom Hallick, Curt Lowens, William Traylor, Tony O'Dell, Diana Bellamy, Michael Goodwin, Don Diamond, Barry Cahill, Christopher Cary, Robert Rothwell, Steve Doubet, David Ackroyd, Jack Axelrod, Reid Smith, Jack Heller, Lloyd Haynes, Linda Foster, Dawn Jeffory, Grant Goodeve, Peter Hobbs, Brett Stimely, Bert Kramer, Ray Abruzzo, Julie Parrish, Geoffrey Scott, Santos Morales, Rocky Giordani, Royce D. Applegate, John J. York, William Frankfather, Thomas Ryan, Rod Loomis, Fred Holliday, Jonathan Goldsmith, Don Eitner, William Cort, Frank Zagarino, Marlyn Mason, Hedley Mattingly, Dennis Howard, Lee Bergere, Fran Bennett, Sandy McPeak, Anne Haney, Rick Fitts, Frank Schuller, Robert Alan Beuth, Charles Davis, Wren T. Brown, Gerald Berns, Patrick Wright, Hilda Haynes, Jack Murdock, Edmund Penney, Shelby Leverington, Clayton Landey, John Reilly, Natalie Core, Ron Foster, Ellen Crawford, Gary Wood, Carole Cook, Ava Lazar, Andrea Howard, Philip Abbott, Conroy Gedeon, Warren Munson, Lavelle Roby, Ronnie Claire Edwards, Anne Bellamy, Pamela Kosh, Keith McConnell, John Brandon, Graydon Gould, Greta Blackburn, Bill Dearth, Jose De Vega, Mark Brandon, Scott Williamson, Thomas Wagner, Terrence E. McNally, Shaun Duke, Linda Dangcil, Robert Neary, Rick Dano, Lynn Cartwright, Peter Kwong, Theodore Lehmann, Bradley White, David Armstrong, Dale Johnson, Jerry Ayres, Carl Strano, Jimmie Booth, Peter Marc Jacobson, Laurie O'Brien, Michael Chong, Harvey Jason, Ron Burke, Judy Jean Berns, Jim Ishida, Tony Regan, Ethelreda Leopold, Bennet Guillory, Liam Sullivan, James O'Sullivan, Marguerite Ray, Lorrie Marlow, Kale Browne, Danielle Aubry, George Holmes, Louise Lewis, Fredrick Lopez, Andrew Masset, Marii Mak, Robert Hooks, Conrad Bachmann, Carolyne Barry, Kathy McCullen, Stephanie Dunnam, Daryl Keith Roach, Clint Carmichael, Dinah Anne Rogers, Jack Kosslyn, Ron Kuhlman, Gary Clarke, Ron Recasner, Michael Prince, Mark Costello, Phillip Clark, Janice Heiden, Carl Gabriel Yorke, Anthony Zerbe, George P. Wilbur, Ron Ray, Chris Hubbell, Trent Dolan, Nathan Purdee, Barbara Allyne Bennet
  • topi80

Já nějak nevím. Všichni se v tom seriálu chovali jako retardovaní, každý měl nějakou úchylku, ale vzhledem k jejich rodokmenu a sledování vývoje této rodiny, která by mohla sloužit jako názorný příklad v příručce sociální patologie, jsem jejich jednání dokázal nějakým způsobem chápat, což mi u některých jiných skvostů trochu unikalo. Semtam náznak vtipu, občas velmi mírňounký náznak jakéhosi smysluplného děje, na odpad to tedy není.(2.6.2012)

• Kri-kri

Povrchní stupidita o pracháčích roztažená na víc jak 200 dílů. Přiznávám, že v 90. letech, když tento seriál běžel poprvé na Nově jsem ho pravidelně sledoval, i když po letech, s odstupem času netuším, proč vlastně. Celé je to jen o tom, že se famílie zbohatlíků mezi sebou handrkuje o majetek a moc, tudíž typický imperialistický hnůj. Dnes si kromě pár hlavních postav nepamatuju žádnou dějovou zápletku, snad vyjma únosu Krystle a nastrčení její dvojnice. I když je Dynastie dle mého názoru o malý chloupek lepší, než slavnější Dallas (ten mě nezaujal ani tenkrát), stejně to na víc jak odpad není. 10%(30.9.2017)

• Drom

Památné dny když po Dallasu přišla náhrada v podobě Dynastie. Ale nebylo to ono, nějaký ten nádech a ozvy, ale vyklubala se z toho telenovela, ač ten termín jsem tenkrát neznal. Buchty oproti Dallasu žádná změna, žádný charismatický J. R., jen prachy, intriky, smilstvo a hlavně kecy, všechno naprosto nezajímavý. Slabota a naprostá ztráta času. Jediný, co mi z toho seriálu zbylo, je Alexis je mrcha.(17.10.2013)

Znatelně méně zdařilá kopie Dallasu. Nebyla nejhorší, ovšem stejně jako v případě Dallasu postupně přicházely šílenější a šílenější zápletky. Oním přeskočením žraloka byl paradoxně vrcholový moment - Moldavský masakr (k němuž došlo ve stejné době, kdy v Dallasu poslali Bobbyho do sprchy). Dál už přicházela jedna větší šílenost za druhou, a vše vyvrcholilo tím, že jednu z hlavních postav unesli mimozemšťani (k tomu sice došlo ve spin-offu, ale jelikož ten hned potom skončil, museli ten problém dořešit v hlavním seriálu), po čemž už nebral Dynastii vážně vůbec nikdo.(24.4.2020)

Nesmrtelný, nekonečný seriál. Na rok 1981 velmi kvalitní zpracování. Vždy jsme s nadšením sledovali příběhy milionářských rodin Carringtonových a Collbyových a nejen jich. Zajímavé zápletky, nevěry, intriky i leckdy až „akční“ scény v podání skvělých herců v podání Johna Forsythe, Lindy Evans a samozřejmě nádherné Joan Collins alias Alexis. Myslím, že tento seriál si našel po světě mnoho fanoušků.(27.8.2011)

• - Znělku zkomponoval skladatel Bill Conti. (Roztržitý Luke)

• - Seriál se měl původně jmenovat Denver Oil, název byl změněn kvůli podobnosti s Dallasem. (adamc)

• - Spoiler: Fallon Carrington Colbyová (Emma Samms) bola v jednom z posledných dielov unesená mimozemšťanmi. (Ingwio)