Po návrate z Abydosu si výskumníci priniesli na základňu SGC aj malý darček v podobe Goa´ulda. Ten nakazí majora Charlesa Kawalského bez toho, aby si to ktokoľvek všimol. Goa'uld kvôli svojej mladosti ešte nedokáže nad Kowalskym získať úplnú kontrolu. Spôsobuje mu len výpadky pamäti, počas ktorých Goa'uld preberá kontrolu nad Kowalského telom. (TV JOJ)

Xeelee

E01 ⤶ Díl přímo navazuje na uvodní film. Rozšiřujeme si znalosti o Goa'uldech, Teal'c možná zachránil svět (i když to asi ještě nikdo netuší) a získává si důvěru lidí. Panický strach Kawalského ze symbionta podtrhuje hutnou atmosféru dílu. Když je dobrý nápad, tak stačí i nízkonákladový díl z interiérů základny. ⤷ E03 ()

ben666

Jedna z nejlepších epizod 1. řady seriálu. Škoda, že sympatický major Kawalsky byl "zlikvidován" hned v počátcích seriálu (i když se s ním ještě v několika dílech setkáme). ()

kwoky

Výborný napínavý díl, který nastavuje pár pravidel, která jsou pak v seriálu porušována. A přijdeme o postavu, která by tu mohla ještě nějakou dobu vydržet. Klíčový je tento díl ale v jedné věci - začnete ze srdce nenávidět Goauldy. ()

Grogan

Výborná epizoda, jen škoda toho Kawalskyho, při prvním zhlédnutí jsem nepřestával doufat, že se ho nějak podaří zachránit. Ale alespoň jsme ho tady neviděli naposledy.... Napínák až do konce. ()

Mangano

Hodnotím za poněkud zvláštní onen záměr uvést hned jako druhou epizodu výpravného Sci-Fi seriálu díl odehrávající se výhradně na vojensky šedé základně. Já bych se snažil diváka upoutat co nejvíc a co nejrychleji nabídkou nových světů, ras a technologií, ale zase na druhou stranu...kam spěchat, vždyť ono to příjde. ()