Hvězdná brána - Série 2

(série)
USA / Kanada, (1998–1999), 16 h 8 min (Minutáž: 44 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Tony Amendola, Robert Wisden, Peter Williams, Alexis Cruz (více)

Epizody(22)

Xeelee

S01E01 ⤶ Z druhé sezóny jsem byl dost rozpačitý, protože začala dost slabě. ale většinu horších dílů si odbudeme do 8. epizody. Pak se to neskutečně rozjede. Završili epickou bitvu z 1. sezóny, přišli na scénu Tok'rové, pak dlouho nic, pak šedivý mužík s jeho vozem, kde dokončíme příběh z 1. sezóny, pak dva díly taky nic moc. Ale dvojdíl s Tok'ry a Jacobem je skvělý, Sha´riin syn dobře posouvá děj, hmyzí zhouba je tak trochu cronenbergovská, indiánští duchové byli zajímaví, Maybourne s NID se rozjíždí, Jackovi poprvé málem usmaží mozek vědění Antiků a zaletí si pro pomoc do vzdálené galaxie za Asgardy, Černá díla s 1969 jsou jedny z nejikoničtějších dílů seriálu, neviditelný nepřítel má obrovský potenciál (který už ale v budoucnu nevyužijí) a a pak to zazdí finálem. Kvalitativně je sezóna srovnatená s tou první a je tu víc dějotvorných epizod. 5,4,2,3,3,5,3,3,4,4,5,5,5,4,5,5,4,3,4,4,5,3/5* 80% ⤷ S03 ()

malylada

Druhá série pokračuje v tom nejlepším, co Hvězdná brána může nabídnout. Od první série se zde objevují výraznější díly a jde znát, že režisérský tým je ve svých kramflecích. Hodně jsou zde navazující díly, postavy, které rozšiřují universum a které se ještě zahýbou sériemi......9/10 ()

Likan7

Kvalitou se druhá série vyrovná té první, a i když se tu najde občas slabší epizoda a je zbytečné tolik rekapitulujících dílů, stále tu můžeme mluvit téměř v superlativech. ()

Blazkowicz

Kvalitou stejně dobré jako první série, nicméně obsah jednotlivých dílů je mnohem víc propracovanější a nebojí se představit třeba nové rasy, dějové odbočky atd. Na rozdíl od předchozí série má tato prostě hlubší význam. Konečně došlo na SGC asi k výměně munice, protože Jaffové už nejsou takový problém. 5* ()

hrumsrt

Druhá série pokračuje v kvalitě té předchozí, kdy pokračuje v mnoha ohledech tam, kde předchozí skončila. Ale navíc se setkáváme s Tokry a Thorem, kdy tyhle epizody jsou jedny z nejlepších vůbec. K tomu řada ikonických epizod, které budou později nějak rozvinuty. I tentokrát jsme se, ale nevyhnuli slabším místům, kdy prostě nepochopím poslední epizodu, která mi tam vůbec nesedí, i přestože "recap" epizody mi nevadí. 85% ()