Po príchode na novú planétu tím SG-1 uvidí goa´ldskú pyramídová loď a ťažobnú baňu, pred ktorou panuje čulý ruch. Daniel zachráni život mladej dievčine, ktorá sa rozhodla spáchať samovraždu skokom do priepasti, čím však SG-1 prezradí svoju prítomnosť a padne do zajatia. Pri pokuse o útek Daniela smrteľne zraní padajúca skala uvoľnená výstrelom z tyčovej zbrane. Shyla zachráni Danielovi život, keď ho včas uloží do liečiaceho sarkofágu. Keď ho však aj po uzdravení núti používať sarkofág ako dôkaz, že jej dôveruje, častý pobyt v sarkofágu úplne zmení Danielovu osobnosť. (TV JOJ)

majo25

Scéna kde luxusne vystajlovaný Daniel vkročí do bane, kde sú úmornou robotou, špinou a nepohodlím gniavený jeho traja kolegovia, nemá chybu. Úsmev od ucha k uchu. No ale aspoň si vojenská partička trochu zamaká ako bežní ľudia. ()

kwoky

Dramatická proměna Daniela Jacksona ve fanatického magora. V podstatě nic jiného se tu nedělo. Závěr byl poněkud podivný. Proč sarkofág hned ničit? Nestačilo by ho třeba zakopat a použít jen v nouzi nejvyšší? ()

Grogan

Epizody zaměřené na Daniela Jacksona nepatří k mým nejoblíbenějším - zvlášť, když se prezentuje tak nesnesitelně ve stylu "musím udělat správnou věc za každou cenu a budu ignorovat rozkazy svého velitele" a akorát tím dostane do průseru celý tým, který to málem stojí život, zatímco on je v nažehleném obleku v paláci u slavnostní večeře. Celá zápletka se sarkofágem je ale velmi zajímavá a nutno uznat, že přeměnu na arogantního hajzla hraje Shanks na jedničku (viz jeho tiráda na téma "ty mě snad nikdy nedoceníš"). V průběhu seriálu bylo ukázáno, že užívání sarkofágu dokáže v lidem probudit jejich horší stránky (ale ne u všech, viz O'Neill v 6. sérii), takže navzdory tomu, že někteří fanoušci Daniela ho mají skoro za svatého, tak tahle epizoda ukazuje, že do svatého má hodně daleko. ()

Sa.sa

Daniel zachrání holku, která chce skočit z útesu a za odměnu jsou zavřeni do dolu :))) měli jsme se dobře: Sam má trochu nakadahu, Teal'c má nové kamarády, Daniel se zasnoubil a já jdu do sprchy... :)))) ()