Zrychlené učení (S03E05) (epizoda)

Learning Curve

Zrýchlené učenie

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 1999, 44 min

Martin Wood

Robert C. Cooper

Rick Martin

55%(24.4.2018)

Dojemný příběh, avšak příliš přeamerikanizovaný. SG-1 vnucuje své postoje jiné kultuře. Tenhle díl mě moc nezaujal.(11.2.2017)

Tento díl jde proti hodně zásadám a myšlenkám, které se v SG prosazovali již dříve (např.: nezasahovat do jiných kultur) a dělají to jen proto, aby se ukázalo poselství, že "Vědění není vše". Nutno podotknout, bavit se a užívat si mohou a dělají to jen ti, kteří tyto emoce a chemické pochody dokáží vnímat a chápat, například autisté se ve svých emocích ztrácí, protože je nedokáží chápat stejně jak jiní. .... HODNOCENÍ: 60% (3*)(12.11.2017)

Jedna z mála epizód, ktoré sa nedotýkajú nielen Goauldov, ale ani žiadneho ohrozenia Zeme, či členov esgéčky. A práve toto vykývanie z normálu má svoje čaro. Vidieť, že iná civilizácia môže fungovať inak ako tie ostatné. No a už je tu potom iba snaha tento onakejší poriadok zvrátiť na náš poriadok.(11.10.2017)