Na planétu P7X-377 vyšlú prieskumnú sondu, aby zmapovala kilometer vysokú pyramídu mayského pôvodu. V jej vnútri je umiestnená krištáľová lebka podobná tej, akú Jacksonov dedo Nicholas Ballard objavil v roku 1971 v Belize pri vykopávkach ruín mayského chrámu. Nick tvrdil, že lebka dokáže teleportovať ľudí do inej dimenzie, kde žijú neznáme bytosti. Raz to zažil na vlastnej koži, ale pokus už nedokázal zopakovať. Táto skutočnosť veľmi zaujíma dr. Jacksona a chce pokus zopakovať. (TV JOJ)

Xeelee

E20 ⤶ Nesnáším zajímavé epizody, k jejichž budoucímu dovyprávění už se tvůrci nevrátili. Takže Danielova dědečka z blázince, co zůstal s obry z jiné planety, jsme viděli poprvé a naposledy. A ta lebka, přenášející lidi a posouvající je do jiné dimenze asi k ničemu užitečnému nebude. ⤷ E22 ()

majo25

Daniel sa dáva na rodinkárstvo a do epizódy si privedie aj svojho deda, bývalého archeológa, dnes chovanca v blázinci. Okrem zaujímavého námetu a akcie to je obohatené aj o humor. "Ale ja nie som halucinácia."..."To hovorí každá halucinácia." ()

kwoky

"-Hele, už mě nebaví tady ležet. Pomoz mi." "-Doktorka Fraserová si myslí, že na to ještě nejsi dost silný." "-Jo, to je fuk." (Vstane z postele a flákne s sebou o zem.) "-Doktorka mívá v těchto věcech pravdu." ()

Grogan

Pěkná epizoda, více humorně zaměřená, což rozhodně neškodí. Jen škoda, že nakonec šlo o slepou odbočku v dějové linii, ani Danielova dědečka ani evidentně vyspělou technickou rasu Obrů jsme už nikdy víc neviděli. ()

Mistr119

Další skvělé setkání s jinou rasou a trochu detektivní pátrání, jak dostat Daniela z fázového posunu a třešničkou budiž obsazení českého herce do role Danielova dědečka. :) ()