Hvězdná brána - Série 4

(série)
USA / Kanada, (2000–2001), 16 h 8 min (Minutáž: 44 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Teryl Rothery, Colin Cunningham, Dan Shea, Anne Marie DeLuise (více)

Epizody(22)

Xeelee

S03E01 ⤶ Kvalita má vzestupnou tendenci. Tolik 5* jsem zatím nerozdal. Sam u Asghardů definovala strategii boje proti replikátorům, nacističtí eugeničtí mimozemšťané páchají genocidu na jiném národu, od začátku do konce se nebudete moct přestat smát v geniálně pojaté časové smyčce (rozhodně jeden z nejlepších dílů celého seriálu), prozkoumáme největší díru v Galaxii (Sibiř), máme tu unasovský remake filmu Enemy Mine, SG-1 řeší na právě teraformované planetě tramvajové dilema a úplně se neshodují v jeho řešení, na zemi nacházíme hned dvě funkční vesmírné lodě a dva Goa’uldy ve stázi, zlé síly donutily odstoupit Hammonda z Texasu, jedna rasa nás málem vyhubila zneplodněním, hybrydní lidskomimozemské technologie jsou hodně špatný nápad, stejně jako fetování goa'uldských drog, ubránili jsme se jakési elektromagnetické entitě a SG-1 zabila za pomoci druhé SG-1 a Tokrů dva mocné Goa'uldy. RIH 5433454543344555544555/5* 85%S05 ()

malylada

Další série neutuchající kvalitou těch předchozích. Počáteční díly patří k těm nejlepším z celého universa a i přes sestupnou tendenci má tato série punc překvapení a stále tvůrci mají kam sáhnout. Dosti to začíná připomínat obměnu nápadu starších dílů Star Treku.......9/10 ()

majo25

Aj keď aj v tejto sérii je niekoľko skvelých dielov (najlepšia asi Časová slučka), prevažujú skôr štandartne dobré. A v dvoch prípadoch iba priemerné epizódy. Takže suma sumárum sa jedná o zatiaľ najslabšiu sériu (aj keď vyše 85 % v priemere určite slabý výsledok nie je). ()

Likan7

Je velká škoda těch několika dílů, které prostě jen zaplácly mezeru mezi těmi stěžejními. Příběhově se jedná o zatím nejlepší sérii. Akční, epická (na televizní poměry samozřejmě) podívaná. ()

Grogan

Hned po šesté řadě jde o nejlepší sérii celého seriálu, kde je hodně mých oblíbených, pětihvězdičkových dílů, což vyrovnává 2-3 slabší (ale stále mírně nadprůměrné až průměrné) epizody. ()

Jan.Cada1

Čtvrtá série je pořád velmi dobrou sérií, i když už ne tak dobrou jako první dvě. Vyzdvihl bych hlavně díl šestý - Časová smyčka. Ten je opravdovým klenotem celé série i seriálu. ()

Blazkowicz

Počátkem této série, se pomalu ale jistě začíná vytrácet takový ten old-school devadesátkový feeling. Je to dost abstraktní, ale takto to vnímám. Teď zase nastupuje modernější 2000s feeling. Samozřejmě to má pořád něco do sebe, ne že ne. Jinak kvalita vysoko, i když trochu níž než předtím. 5-* ()

hrumsrt

Určitě zatím nejlepší série a celkově je i nejlepší vůbec. Naprosto geniální epizody - Časová smyčka, Kletba či Rok 2010. A k tomu samozřejmě řada dalších vynikajících epizod. Blíže jsme se setkali s Unasy. Výsledkem je zřejmě nejlepší série vůbec! "Meloune.."100% ()

Mistr119

Tato série si zaslouží opět plný počet! :) Měla sice některé slabší díly o pokrytectví letectva v odhalení technologií, ale většina dílů byla alespoň poučná a některé byly zapamatovatelné a nastolující vyšší filozofické otázky. :) ()