Světlo (S04E18) (epizoda)

The Light

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 2001, 44 min

Teal’c je starý 100 a jeden rok... "nevypadáte na to..." --- "to už jsem slyšel několikrát"(24.4.2020)

55%(24.4.2018)

Členové SG-1 se při jedné z misí setkávají se zvláštním goa’uldským zařízením, které ohrožuje jejich životy. Dozvíme se Teal’cův věk.(11.2.2017)

Tak zajímavý nápad, že i Goa'uldi mají své neřesti stejně jako lidé, konkrétně fetování, na rozdíl od lidí s tím ale nemají trvalé následky. Zato u lidí to způsobuje nejprve deprese, agresi a nakonec i fibrilaci. Někteří členové maincastu moc pěkně předvedli negativní důsledky těchto drog - Danielův výbuch v kanceláři generála, Carterová vyměnila své obvyklé "ano, pane" za vyloženou neúctu. Ty účinky drogy mi přišly trochu nekonzistentní - ten člen SG-5, který zemřel v úvodu, (mimochodem další tým, který to schytal, vtírá se otázka, proč nemohla doktorka i je poslat zpět na planetu, když to jediné je mohlo zachránit, zajímavé, že ji to napadlo až v momentu, kdy hrozila smrt hlavní postavě) nejevil ani známky deprese, ani nebyl agresivní až do posledního momentu a proč se vlastně zabil, když byl pouhé sekundy od návratu na planetu, což bylo to, co chtěl a potřeboval? Každopádně tu fascinaci a vliv světla na hlavní charaktery se našim hrdinům podařilo prodat. Lorenův příběh byl smutný, dobré úmysly často způsobí katastrofu.(9.7.2020)

SG-1 sa necháva unášať goauldím ópiatom a absťák je trochu viac ako len bolenie hlavy či depresia - ech, vy narkomani. Divák sa dozvedá, že aj niektoré iné civilizácie majú prístroje na zachytenie obrazu. :-)(17.11.2018)