Za Zipacnakem přichází Usirev. Zipacna chce, aby se Usirev přidal na jeho stranu. Nabízí mu vlivné postavení, pokud se spojí s novým „vládcem“ Anubisem. SG-1 se od Tok'rů dozví o schůzce, na které se objeví významní goa'uldští vládci. Tok'rové tam chtějí proniknout. Chtějí Daniela – jelikož jen on umí goa'uldsky a není jaffa. Díky prstenu ve kterém je chemikálie, přesvědčí vládce Ti. Ti si začne myslet, že Daniel je jeho sluha. Mezitím goa'uldské jednotky napadnou planetu Tok'rů. (Varan)

Xeelee

E14S05E13 ⤶ S příchodem Anubise na scénu přichází jeden brutání masakr za druhým. Tentokrát to odskákali Tok'rové a lidé na jejich základně, kromě nesmrtelné SG-1. Mezitím probíhá ambiciózní plán na zabití všech vládců soustavy. Jen mi přijde zvláštní, že bylo tak lehké použít tu kamuflážní chemikálii a Goa'uldi je po takové době, kdy hodili tu nebohou rasu, nemají. Vše je dobře rozehráno pro překvapivé zakončení v další epizodě. A je čas ukončit jalovou dějovou linku s kadety poněkud fatálním způsobem. ⤷ E16 ()

majo25

Tokrovia a ľudia v masívnom útoku proti Goauldom. Akčne a špionážne nabitá epizóda, vlastne prvá časť dvojdielu, ktoré zvykli tvorcovia dávať až na koniec sérií. ()

kwoky

Abych parafrázoval klasiku, tak tento díl by se dal popsat slovy: "A jak se to ty kurvy goauldské dověděly, kde mám základnu?". Hlavní základna Tokrů je nejen napadena, ale úspěšně likvidována goauldským bombardováním (až překvapivě přesným). Zoufalá situace vyžaduje zoufalá řešení. A kdesi v dálce se všechen osud goauldů a galaxie ocitá v rukou Daniela Jacksona. Také se znovu dozvídáme o existenci Anubise, jehož konání všem goauldům kazí plány. Tento díl rozdal hodně dobré karty k tomu, co se chystá rozehrát v následující epizodě. ()

Grogan

Vše pozitivní jsem napsal k pokračování, tenhle dvojdíl patří mezi mé nejoblíbenější z celého seriálu. Tady bych napsal jednu věc, která mi na dílu vadí. Jde o masivní vyvražďování vedlejších postav, základna Tok'rů je pod masivním útokem nepřítele, vše se hroutí a jediný, kdo neumírá, dokonce ani neutrpí žádné zranění, jsou 3 členové SG-1. Tok'rové i SG-17 samozřejmě zemřou všichni (jen jeden člen SG-17 hned neumře, ale tady si scénáristé vytvořili berličku, která předpovídá smutný osud postavy v pokračování), alespoň jednu z těch vedlejších postav mohli scénáristé nechat přežít. ()