Na SGC doráží Jonas. Podle výzkumu se na Jonasově planetě nachází ložiska naquadahu v podzemí. Podzemní naquadah se na povrchu mění v naquadrii. Naquadrie je vysoce nestabilní. Až tak, že může zničit celou planetu. Sam, Jonas a Kianna se snaží přijít na to, jak se dostat pod povrch planety. To jim značně stěžují občasné otřesy země. Daniel, Jack a generál Hammond řeší s Keloňany to, kam se přesunou, pokud Jonasův plán nevyjde. (Varan)

majo25

Návrat Corina Nemeca, herecky a dokonca spisovateľsky. Spolupráca s Goualdom je nevierohodná a počínanie samotného Goaulda aj často nelogické. Napriek tomu fajn námet, pútala aj hlbinná sonda sťaby podzemná loď so svojimi technickými vychytávkami, dizajnovo odlišnými od pozemskej technológie. ()

Xeelee

E13 ⤶ Ten pocit, když se lidé chovají mnohem hůř než Goa'uldka… A Kelowňané jsou pořád stejně otravní blbečci, co se nemají rád. Na první dobrou jde o zajímavý díl, očividně vycházející z filmu Jádro, ale když se trochu zamyslím, tak mě napadá spousta otázek. Proč stavěli ten vrták? Jakto, že nevěděli o tom magmatu, které měli po cestě? A jak tam proboha dali zpátečku? Do toho je to taková náhoda, že tam je ta trhlina na tom správném místě, že jim dochází štáva a stihnou nastartovat na poslední chvíli a akorát jim stačí energie na návrat… Napětí se dá dělat i jinak než budováním sledu nepravděpodobných událostí. Ale linka se zamilovanou Goa'uldkou je fajn (i když vyvolává spoustu otázek, na které nedostaneme odpovědi) a osvětlení jak vznikla naquadrie je také zajímavá. Ale kdo vymyslel způsob přeměny naquadahu a jakto, že tu informaci doteď nikdo neměl? ⤷ E15 ()

Grogan

Epizodu musím vcelku kladně hodnotit už kvůli návratu (a bohužel i konci) Jonase. Zápletka je sice hodně podobná Jádru a postavy těch delegátů působily místy spíše jako karikatury, přesto jsem se však bavil. Zaujala mě i myšlenka Goa'ulda, který tentokrát nebyl vykreslen černobíle, ale poněkud v odstínu šedé, což definitivně není na škodu. ()

Mistr119

Jonasovy lidé se sami odsoudili k zániku a pomáhá nepřítel... díl taky ukazuje, že i Goaul'd může milovat! :) Trošku smutné, že lidé se zde vlastně ukazujou jako rasisti plní předsudků... :/ :) ()