Honba za hledáním ztraceného města nabírá na obrátkách. Jak Anubis, tak lidé z SGC hledají způsob, jak město najít. Jediný způsob, jak Anubise předběhnout, je vložit do někoho vědomosti antiků. Jack se obětuje. To jim významně může pomoct v hledání města. V tom jim zabrání prezidentovy nové příkazy – odvolání Hammonda a pozastavení projektu SGC na 3 měsíce. (Varan)

ben666

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Závěr ve velkém stylu. I když se mi celkově sedmá sezóna zdála slabší, závěrečný dvoudíl vše napravil. Scénář pro dvoudíl Lost City byl původně psán pro film Stargate II, ale poté, co se rozhodlo, že bude natočena i osmá sezóna Stargate SG-1, se z toho stal závěrečný dvoudíl. Rozhodně by však snesl i filmové plátno a nejen televizní obrazovky. Má vše, co si divák může od sci-fi přát - zajímavou zápletku (vyvrcholení děje), výborné herecké výkony a skvělé speciální efekty. Co chtít víc? ()

kwoky

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Bohužel tenhle dvojdíl mě zklamal. Více než jednu sérii se mluví o jakémsi městě Antiků a i když jsme po něm moc nepátrali, najednou ho máme, všechno klapne, Anubis poražen. Bylo to nějaké moc rychlé. Kinsey celý díl jen vyvádí jak malé děcko, ale sám žádnou alternativu nenavrhne. Skoro mám chuť dát ještě o hvězdu méně. ()

RedRose

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Prvni polovina zaverecneho (dvou)dilu byla v mnoha ohledech skvela a paradne pripravuje pudu pro velke finale! Jen to fakt nabourava zmena ve vedeni, ktera byla podivna i na americany (Elizabeth tam nekdo zavedl a delej co umis, aniz by ji nekdo zaskolil, nebo dukladne zasvetil) a uplne debilni postava Kinseyho, ktery fakt jen steka jak male decko kteremu nekdo vzal hracku! Elizabeth je ale pro budoucnost SGA dulezita a docela by me zajimalo proc ji preobsadili... ()

majo25

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

1. časť dvojdielu o konečnom zúčtovaní najväčšieho goauldského vládcu sústavy. Trochu to kazia zmeny na čele SGC, aj keď mladá doktorka je rozkošná. Nájdenie ztrateného mesta Antikov si mohli naplánovať aj skôr a nie nechať všetko vyriešiť v absolutnom konci série. ()

Grogan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Závěrečný dvojdíl 7. série patří právem mezi nejlepší epizody seriálu. Máme zde mnoho starých známých tváří, sympatické nové tváře (president Hayes, Weirová), zajímavé politické pozadí (převzetí SGC civilistou je tady důležité pro děj epizody, ne jen lacinou komplikací), kontinuitu se starými epizodami (antický archív znalostí), hodně akce, skvělé herecké výkony (RDA v téhle řadě hodně chyběl a tady ho konečně máme jako za starých časů), dobré efekty a skvělé týmové momenty (návštěva u Jacka doma vede). Jako zakončení seriálu by šlo o odchod na vrcholu. ()