Ztracené město 1 (S07E21) (epizoda)

Lost City: Part 1

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 2004, 44 min

Závěr ve velkém stylu. I když se mi celkově sedmá sezóna zdála slabší, závěrečný dvoudíl vše napravil. Scénář pro dvoudíl Lost City byl původně psán pro film Stargate II, ale poté, co se rozhodlo, že bude natočena i osmá sezóna Stargate SG-1, se z toho stal závěrečný dvoudíl. Rozhodně by však snesl i filmové plátno a nejen televizní obrazovky. Má vše, co si divák může od sci-fi přát - zajímavou zápletku (vyvrcholení děje), výborné herecké výkony a skvělé speciální efekty. Co chtít víc?(12.2.2017)

60%(24.4.2018)

O'Neill: "Co? Odletím na věčnost? Natáhnu brka? Zaklepu bačkorama? Odejdu do věčných lovišť?"(8.5.2017)

1. časť dvojdielu o konečnom zúčtovaní najväčšieho goauldského vládcu sústavy. Trochu to kazia zmeny na čele SGC, aj keď mladá doktorka je rozkošná. Nájdenie ztrateného mesta Antikov si mohli naplánovať aj skôr a nie nechať všetko vyriešiť v absolutnom konci série.(20.2.2019)