Upoutaný Prométheus (S08E12) (epizoda)

 • USA

  Prometheus Unbound

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 2005, 44 min

 • majo25
  ***

  Prvé stretnutie s nesympatickou a vychcanou Valou. Zujímavé, že všetci ovládajú riadenie lode, riadenie jej počítačových systémov, dokonca aj mimozemšťanky. Čo tam po inom písme a vôbec inej konfigurácií programovania, riadenia atď. Let Prométheom fajn, generál ako veliteľ lode opäť fajn, škoda, že to celé podkopávajú Jacksom s Valou. A ten ich trápny súboj.(20.6.2019)

 • Frantisek.Fu
  ***

  65%(30.4.2018)

 • Likan7
  ****

  Hvězdná brána se nemůže brát úplně vážně. Vzhledem k tomu jaký kvalitativní sešup osmička zatím je, je nová postava a trochu humoru jen a jen dobře. Valyno kočkování s Danielem je svěží.(1.12.2018)

 • Grogan
  *

  Jedna z nejhorších epizod celého seriálu, hlavně kvůli představení charakteru Valy, kterou nesnáším nejvíce z celého seriálu. Rádoby okouzlující, se zásobou laciných sexuálních narážek a charakterem kriminálníka z temné uličky, je mimo moje chápání, jak po téhle epizodě mohli její charakter znovu přijmout v SGC, místo aby ji na místě šoupli do basy nebo zastřelili, v 10. řadě ji dokonce přijali do elitního týmu základny. Její neustálé párování s Danielem nadělalo dost škody i na jeho charakteru, nejenom v téhle epizodě, ale i v následujících řadách. I mé oblíbené vedlejší postavy se tady chovají jako karikatury sebe sama (neurvalý Hammond, dosud vždy kompetentní plukovník Reynolds se najednou chová jako idiot v kritické situaci), zápletka nudná a nezajímavá, nelogičnosti v míře obrovské (jedna osoba přemůže celou posádku loďi, nekvalifikovaná mimozemšťanka a archeolog uřídí sami vesmírnou loď?), fraškovitý humor jak z nepovedeného sitcomu. Tuhle epizodu by chtělo vymazat z její existence, jenže bohužel přinesla závažné důsledky i do posledních řad.(11.5.2018)

 • ben666
  ****

  V tomto díle se poprvé setkáváme se sexy Vallou Mal Dolar, budoucí členkou týmu a taky potěší hostující gen. Hammond.(22.2.2017)