Hvězdná brána - Série 9 (série)

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 2005–2006, 14 h 40 min (Minutáž: 44 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka), Joseph Mallozzi (povídka), Paul Mullie (povídka), Robert C. Cooper (povídka)

Ben Browder, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Claudia Black, Beau Bridges, Richard Dean Anderson, Tony Amendola, Bill Dow, Obi Ndefo, Dan Shea, Lexa Doig, Teryl Rothery, Don S. Davis, Louis Gossett Jr., Cliff Simon, Matthew Walker, Alistair Abell, Robert Clarke, Michael Jonsson, April Telek, Greg Anderson, Larry Cedar, Julian Sands, Bruce Gray, Wallace Shawn, Michael P. Northey, Darren Moore, Geoff Redknap, Camyar Chai, Michael Coleman, Barclay Hope, Maury Chaykin, Ian Butcher, Donald Adams, Kendall Cross, Sonya Salomaa, Chilton Crane, Simone Bailly, Diego Klattenhoff, Jason George, Jarvis W. George, William B. Davis, Tony Todd, Neil Jackson, Robert Picardo, Cameron Bright, Panou, Ty Olsson, Garry Chalk, Noah Danby, Anna Galvin, William Atherton, JR Bourne, Reed Diamond, Dakin Matthews, Don Thompson, Veena Sood, Ken Kirzinger, John Aylward, Ernie Hudson, Matthew Bennett, Sage Brocklebank, Chelah Horsdal, Peter Shinkoda, Vince Corazza, Eric Steinberg, Peter New, Tamlyn Tomita, Tony Alcantar, Guy Fauchon, Doug Wert, Tim Guinee, Daniella Evangelista, Michael Ironside, Doug Abrahams, John Noble, Katharine Isabelle, Darcy Laurie, Donna White, Stephen Park, Don S. Davis (a.z., vyp.), Tony Amendola (a.z.), Trevor Devall (vyp.), Gary Jones, Peter Flemming, Matthew Glave, Kevin Blatch, Mark Houghton, Nicola Correia-Damude, Kurt Max Runte (a.z.), Gardiner Millar, Jason McKinnon, Desiree Zurowski, John Prowse

Scénografie:

Bridget McGuire

Naprostá obměna, nové postavy, nová rasa a hrozba pro zemi. Vůbec námět není špatný i přes to, že je člověk legendami kolem Artuše přesycen. Obměna herců není špatná a vůbec jsem neměl se členy SG týmu problém. Rozjezd drhne, ale postupem času dostaneme standart, na který jsou fanoušci zvyklí......7/10(26.7.2017)

60%(8.5.2018)

Rozjezd nic moc ale od třinácté epizody se to pořádně rozjelo a poslední díl přinesl největší vesmírnou bitvu ve Stargate SG-1.(23.2.2017)

Přesun námětu od všelijakých těch bohů a bůžku ke křesťanství mi hodně sedl. A i když se v mém okolí nad ní hodně lidí ofrňuje,mě naopak Claudia Black (Pitch Black) sedla hodně a rozhodně posl.2 s.,osvěžila. Asi i proto,že mi přijed tak o 200% ženštější než babochlap Carterová. Samoz.výrazné umenšení role hl.hvězdy celého SG,McGyvera bylo znát,ale člověk si zvykl.(9.8.2018)

Zmena seriálu výrazne prospela, kedže 8. séria upadala a upadala. Síce nové postavy tomu príliš nepridali, hlavne teda nesympatická a otravná Vala, ale vytvorenie nového a omnoho silnejšieho nepriateľa (pomaly z ríše naozajstných bohov) bol výborný oživujúci prvok seriálu. Až na pár epizód, ktoré sa vracali späť ku Goauldom či k artušovskej mytológii, si väčšina dielov držala skvelý náboj.(20.4.2019)

• - V epizodě mají na sobě vojáci Kaledonie uniformy armády Spolkové republiky Německo, Bundeswehr. (O'Neill)

• - V čase 17:26 je možné všimnout si po pravé straně převora neodstraněného křížku grafiky. (cze.Oi)