Avalon, část první (S09E01) (epizoda)

Avalon: Part 1

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi

Kanada / USA, 2005, 44 min

Nová série, nový tváře, spoustu odlehčeného humoru a svěží vítr.(28.12.2018)

Úvod do 9. série nebol ktovieako zaujímavý. Nové postavy a odľahčené scény tomu tiež nepridali. Hlavne postava Valy je mi nesadla.(23.3.2019)

65%(2.5.2018)

Začátek deváté série mám hodně rád. Do trochu vyčpělých vod posledních sérií přináší mnoho svěžích prvků a nápadů.Hlavně dynamika mezi Cameronem Mitchelem, Danielem Jacksonem a Valou je tak zábavná, že lze přimhouřit oči nad faktem, že se tu vlastně ani moc neděje.(23.6.2018)

Nová sezóna, noví herci a „nový“ seriál. Připadá mi, že už to není Stargate SG-1, ale nějaký další spin-off, sice velmi zajímavý, ale už ne SG-1. Bez RDA/O’Neilla (v této epizodě měl jenom „štěk“) to prostě není ono. Amanda Tapping/Carterová se tam jen mihne (kvůli miminku nebude účinkovat v několika prvních epizodách), Christopher Judge/Teal‘c v této epizodě taky pouze spíš dělá křoví. Navíc Ben Browder je typově zaměnitelný s Michaelem Shanksem, což nebyl zrovna dobrý tah (i když je na tuto skutečnost skvělá narážka od Valy o „poněkud chudém pozemském genofondu“). Nesedí mi ani snaha „nacpat“ do seriálu i Artušovskou legendu(22.2.2017)