Gerak přijal Orie. Ti ho jako poctu za jeho víru přijali mezi sebe a udělali z něj převora. Gerak s novou silou předstupuje před radu. Je velice těžké vzepřít se Oriům. Cam se vrací na planetu Sodan, tam má dorazit převor Damaris. Potřebují jeho krev k výrobě protilátky. Trochu jim to usnadní nový vynález Sam, který zablokuje Damarisovy orijské schopnosti. (Varan)

Mistr119

Výborné zakončení dvojdílu, které dává trošku naděje v boji s Orii i jejich morem. Pozn. zajímavé sledovat, jak se podle seriálu chová svět vůči viru se stoprocentní smrtností, když na díl člověk kouká v době covidové..! 🤔 ()

Grogan

Slabé dokončení už takhle slabého dvoudílu. Námět potenciál měl, jenže v tomhle dílu už z té smrtící pandemie nevidíme ani to málo, co bylo přítomno v prvním díle, takže chybí jakékoliv dramatično situace, žádný známý charakter není v ohrožení života (Landry se nepočítá, jednak ho zase tolik neznáme, jeho onemocnění trvá asi 5 minut a ani nevypadá nijak nemocně), ani ze vzniklé situace nevzejdou žádné důsledky (co tajnost celého programu? situací, kdy věčné tutlání programu působilo křečovitě, bylo v seriálu už víc, ale celosvětová pandemie by nepřešla bez důkladného vyšetřování lidí, kteří o bráně nevědí). Většina hlavního osazenstva v téhle epizodě neudělá nic důležitého pro vyřešení krize, Daniel a Mitchell tu předvádějí rádoby cool výstup, kdy se s převorem dohadují o receptech a jestli ho jejich chování mělo přesvědčit, aby se k nim přidal, tak by musel být asi silně dementní. Celkově je tahle část epizody totálně zbytečná a oba herci tu poměrně silně přehrávají. Carterová zase místo něčeho podstatného dělá chůvu Orlinovi, který pomalu blbne a dělá vážné chyby při výrobě léku a když mu to jeden vědec vytkne, tak na něj ještě hystericky ječí (ve stylu "jak si můžete dovolovat zvyšovat hlas na někoho, koho mám ráda"). Landry řeší svůj složitý vztah s dcerou (už zase) před polovinou zaměstnanců SGC. Jediný z hlavních postav, kdo pomůže krizi vyřešit, je Teal'c. Jaffská linka mě v některých dílech nebavila, v téhle dvojepizodě ale alespoň trochu zachraňuje úroveň dílu. Scény Teal'ca, Brata'ca a Geraka jsou jediné, kdy fungují emoce a je zde přítomná nějaká hloubka postav (hlavně Gerak, dosud popisovaný jen jako kompletní bad guy, tady ukáže, že má i lidskou stránku a dokonce se obětuje pro záchranu Země. "Když to udělám, zemřu. Ale zemřu svobodný.") Jako bonus tady máme hned několik zbytečných/nelogických/dementních scén - viz cool banter Daniela a Mitchella (jednoznačně dementní), návštěvu mezinárodní komise v nákazou zamořené základně (totálně zbytečná scéna) a vysoce postaveného generála také na osobní(?) návštěvě základny (jak je to vlastně s Hammondem? je ještě v armádě nebo už v důchodu? planetární obraně by měl velet Jack, o kterém tady nepadne ani zmínka, i když jako hlava planetární obrany asi v řešení krize hrál klíčovou roli), vakcína jako lék (vakcína snad funguje jako prevence před nakažením, ale ne jako lék pro už nakažené, ne?), Orlin rozptýlí testovaný virus v laborce a jen tak si odkráčí dveřmi? Ty dvě hvězdy jen za povedenou jaffskou linku... ()

• V čase 17:26 si lze po pravé straně převora všimnout neodstraněného křížku pro klíčování pozadí. (cze.Oi)