Vala v hospodě vyhraje podvodem nákladní loď. Skoro se jí podvod povede, ale místní se ji rozhodnou prohledat. V ten moment do hospody vejde Adria. Díky své síle všechny ostatní v hospodě vyžene ven. Vala Adrie řekne o tom, jak byla vyhozena z SGC. Vala měla sen, ve kterém se jí zjevila adresa brány, kde se měl údajně nacházet antický poklad. Všichni si mysleli, že jako minule jí Adria řekla, kde poklad je a tím je chtěla vlákat do pasti. Tak se i stalo. Členové SG-3 se na SGC vrací pod palbou. Vedení SGC shledalo Valu jako nespolehlivou a vyhodili ji. Adria Vale řekne, že poklad existuje a ví i kde je. Spolu se vydají poklad najít. (Varan)

Grogan

Po předchozích slabých dílech tu máme zase jeden díl, který se věnuje linii s Ori. Jde o slušný díl, který se bohužel na velmi omezeném prostoru snaží alespoň částečně uzavřít děj před závěrečným filmem. Kvůli omezené délce je veškerý děj velmi zkratkovitý a příliš často se příběh posouvá pomocí příhodných náhodiček (jediný Jaffa na tretoninu náhodou ví vše o pohybu Baalovy flotily, útok na Goaul'dskou loď je braný jako lehká akce, naplánovaná a provedená za půl hodiny). Cliff Simon zahrál Baala výborně jako vždy, tentokrát mi nevadil ani ten motiv s klony, protože tu nehrál zase takový prim, Morena Baala zahrála rovněž výborně. Kdo mi jako obvykle vadil, byla Vala, na dementní projevy téhle postavy si prostě nikdy nezvyknu, to s humorem fakt nemá co dělat (nic proti herečce, ta hrát umí, jen ta její postava je strašná). Jako zakončení slabší 10. série by to bylo víc než dobré, bohužel ještě přišli s příšerností jménem Unending. ()