Reklama

Reklama

Hvězdná brána

(seriál)
  • Kanada Stargate SG-1 (více)
Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi
USA / Kanada, (1997–2007), 155 h 24 min (Minutáž: 42–44 min)

Hrají:

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Corin Nemec, Ben Browder, Claudia Black, Beau Bridges (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(212)

Obsahy(1)

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu. (Sharlay)

(více)

Recenze (1 005)

Renton 

všechny recenze uživatele

Mnohými zatracovaný Emmerichův film Stargate mám moc rád. Proto mě tento seriál opravdu zklamal!! Rozvedení původního příběhu se příliš nepovedlo a dobrodružství ve většině cizích světů mě skutečně nudily. Až jsem překvapen kolik fanoušků (či fanatiků) tento seriál má. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Když si uvědomím, že první 4 sezony seriálu se v podstatě vezou na zbytcích původního filmu z roku 1994, tak je nutno uznat kvalitu nejen snímku, ale i scénáristů seriálu, kteří opravdu umí (v rámci žánru). Přesto se seriál nevyhne špatným, slabým i nudným dílům, ale na ty lze rychle zapomenout. Naneštěstí horší je, že se tu neustále opakuje protivník-jsme v háji-dali jsme ho-další protivník-..., ale zase co jiného, že?:-) Hvězdná brána je dnes chápána skoro jako fenomén, kterým byl Star Trek a v mnohém je to pochopitelné. Jistá naivita i nedokonalost se seriálu musí prominout, jinak na něj nemá cenu koukat. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $1,4milióna(na 1 epizódu)║ __Stargate SG-1: 9.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,936,547 //počet predaných kusov 107,920 ║ __Stargate SG-1: 10.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $5,196,897 //počet predaných kusov 167,412 ║ __Richard Dean Anderson presedlal na sci-fi a sadne mu to ale takýchto podobných vesmírnych seriálov tu už bolo spomeniem aspoň dlhoročný Star Trek či Babylon 5, ktorý mali omnoho kvalitnejšie zostavené príbehy, ktoré dokázali aj zaujať. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Film byl takřka přelomový, alespoň co se vizuálních efektů týče, a měl skvělý, nápaditý scénář. A jeho potenciál se v seriálu rozvinul naplno. Hlavní představitelé jsou vybráni tak, aby se podobali svým filmovým "předlohám", odkrývání tajemství naší civilizace a boj se zlými mimozemšťany je podán skvěle zábavnou formou, nemá smysl tady plýtvat slovy...Prostě je to zábava, a to výborná. A co takhle anketa o nejoblíbenější postavu? První místo plukovník Jonathan "Jack" O'Neill (nezapomenutelné hlášky), druhé místo Teal'c (díly napsané Christopherem Judgem nikdy nezklamaly a "Indeed" je dokonalé;)) a třetí příčka pro úžasnou mimozemskou bytost jménem Vala Mal Doran. Tam je škoda slov, to se musí vidět. A slyšet, ale v první řadě vidět;) A jen tak mezi námi, místy nemístný hippiesácký přístup Daniela Jacksona mi pěkně lezl na nervy:) Seriál obsahuje naprosto nezapomenutelné díly, které se podle mě mohou stát klasikou celého sci-fi žánru - třeba Ascension a Unnatural Selection - a především - naprosto nejlepší závěrečnou epizodu jakou si dovedu představit. Tým okolo SG-1 během těch let filmařsky zrál jako víno a posledních pár desítek minut s jednou provždy hvězdami mého mládí je esencí kvality celé té ságy započaté už v roce 1994. Za některé díly, scény, okamžiky jasná stovka, pro seriál jako celek pak 80%. PS: Gonna miss you... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když tenhle seriál přišel do ČR ihned jsem si ho oblíbil. Bylo to možná tím že v televizi dávali jenom Star Trek a jiný sci-fi v té době nebylo k vidění. Dnes je to pro mě jeden z nejlepších sci-fi seriálů vůbec. Oblíbil sem si všechny členy posádky a tak mi je líto že postupně i ti v seriálu odpadají i když se to dá čekat když nyní nastupuju na scénu 10. řada. Už tím je vidět, že seriál je velmi oblíbený a úspěšný. Pravda je, že tu občas nějaký díl je velmi špatný, ale všeobecně vzato je to velmi dobrý nápad a podle mě i výborné zpracování seriálu, který se podle mě již zapsal do historie SCI-FI, teda u mě určitě a co si budeme povídat, může za to hlavně geniální Richard Dean Anderson aka MacGyver, který boří vážnost sci-fi do smysluplně a zábavně laděné epické geniality plné zábavných hlášek a laických názorů. (10/10) ()

Galerie (3 114)

Zajímavosti (160)

  • Adrian Conrad (Bill Marchant) v seriálu trpěl Berchartovým syndromem, který mu musel vyléčit goa'uldský symbiont. Ve skutečnosti nemoc s tímto jménem neexistuje. (AAnubis)
  • Vojenská základňa, v ktorej je brána, sa vo filme nachádza v Creek Mountain, v seriáli je to Cheyenne Mountain. (Piri)

Související novinky

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Milovali jste v dětství Pobřežní hlídku, Hvězdnou bránu, RoboCopa nebo snad Pravou blondýnku? Pak vás možná bude zajímat, že se všechny tyto značky a pár dalších dočkají v budoucnu seriálových… (více)

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Ve věku 85 zemřel americký herec a držitel dvou Zlatých glóbů, Dean Stockwell. Jeho kariéra k dnešnímu dni čítá přes dvě sta filmových a televizních rolí. Tvůrce nominovaný na Oscara svou hvězdnou… (více)

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

30.05.2014

Jeden z nejlepších filmů Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Útok na Bílý dům) letos slaví 20 let od premiéry. Hvězdná brána sice zamířila na velké plátno jen jednou, víc než 10 let ale úřadovala na… (více)

Reklama

Reklama