Hvězdná brána

• Kanada Stargate SG-1 (více)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Corin Nemec, Ben Browder, Claudia Black, Beau Bridges, Tony Amendola (více)

Série(10) / Epizody(213)

Recenze uživatele ben666 k tomuto seriálu (199)

Křišťálová lebka (2000) (S03E21)

Skvělá epizoda, výborné herecké výkony. Poznáváme Danielova dědečka Nicka Ballarda. Nezapomenutelná scéna Jacka a Teal'ca na ošetřovně. :-) ()

Nemesis (2000) (S03E22)

Na závěr 3. řady skvělá epizoda. Opět se setkáváme s Thorem a poznáváme replikátory, kteří jsou morem nejen galaxie Ida, ale nyní ohrožují také Zemi. ()

Malá vítězství (2000) (S04E01)

Jako naprostá většina všech dvojdílů opět vynikající! Výborný triky, i když mi replikátory tak trochu připomínají stavebnice lega. :-) ()

Druhá strana (2000) (S04E02)

Výborná epizoda. Tým SG-1 musí rozřešit dilema. Je morální chtít vyspělé technologie za každou cenu? Je rozumné zasahovat do konfliktu dvou znepřátelených stran, aniž by byly jasné jejich pohnutky a když je známa pouze jedna z válčících stran? ()

Odkaz Ataniků (2000) (S04E03)

Seznamujeme se s vyspělou technologií dávno vyhynulé rasy Ataniků. Rovněž poznáváme novou příslušnici z řady Tok'rů - Anise/Freyu. A co se týče humoru, tak tenhle díl rozhodně také neztrácí. ;-) ()

Na rozcestí (2000) (S04E04)

Epizoda s velmi zajímavým nápadem a ještě zajímavějším (i když pochopitelným) chováním Tok'rů. ()

Rozděl a panuj (2000) (S04E05)

V tomto díle se dočkali všichni ti, kteří si přáli alespoň náznak bližšího vztahu mezi Carterovou a O'Neillem. Překvapivý závěr celé epizody, kdy umírá jedna z velmi sympatických vedlejších postav seriálu. ()

Časová smyčka (2000) (S04E06)

Opravdu si nemůžu pomoci. Naprosto dokonalá epizoda a opravdu jedna z nejlepších celého seriálu. Když jsem ji viděl poprvé, tak jsem se nemohl udržet smíchy Časová smyčka představuje nebezpečí, ale rovněž dává Jackovi a Teal'covi netušené možnosti prožít mnoho situací, aniž by se museli obávat následků svého jednání, protože jsou jediní, kdo si uchovávají vzpomínky na prožité časové smyčky. Skvělé herecké výkony. Nezapomenutelná golfová scéna. ()

Vodní brána (2000) (S04E07)

Další překvapení... Konečně objasněno, kam se podělo DHD a Mabourne v mrazáku. Sice mi tahle epizodka přišla místy nudná, ale všechno zachraňuje Jackův humor k Markovové. ;-) ()

První hostitelé (2000) (S04E08)

Dobrá epizoda, části s Danielem a Chakou mi silně připomínají film (Můj nepřítel) na motivy povídky Barryho Longyeara. ()

Spálená země (2000) (S04E09)

Těžké dilema, která ze dvou fyziologicky naprosto odlišných ras má větší právo na jedinou planetu, na které může přežít. Nakonec je řešení opravdu tak snadné. Zajímava epizoda. ()

Pod povrchem (2000) (S04E10)

Zajímavá epizoda trochu připomínající jeden z dílů seriálu Star Trek ( myslím), jinak zajímavá ale průměrná epizoda. ()

Není cesty zpět (2000) (S04E11)

Takový neklasický díl, kdy se (prakticky) necestuje na žádnou planetu, ale řeší se jedna záhada. Nezapomenutelná scéna Teal’ca na vibrační posteli v motelu ()

Zkušební let (2000) (S04E12)

Člověk má radost, co konečně z programu SG vzejde a ono nakonec nic. Zajímavý děj, skvělé triky a výborné herecké výkony. Jacob opět na scéně. ()

Kletba (2000) (S04E13)

Dovídáme se něco málo z Danielova soukromí. Na scéně se objevuje nový Goa’uld Usirev. ()

Hadí zášť (2000) (S04E14)

Můj oblibený díl... Představení nové vymřelé civilizace Tobinů a jejich technologie a navíc Apophisova nová mateřská loď v akci. ()

Řetězová reakce (2001) (S04E15)

Jedna z mých oblíbených epizod. Dokonalé hlášky a skvělé herecké výkony RDA a Toma McBeatha v roli plukovníka Maybourna. Kinsey opět na scéně a opět nezůstává nic dlužen své pověsti. ()

Rok 2010 (2001) (S04E16)

Další dobrý časový díl... a Mollem alias Meloun :) ()

Absolutní moc (2001) (S04E17)

Taková "co by bylo kdyby..." epizoda. Nicméně dost dobrá. Poznáváme také temnou stránku Daniela Jacksona. ()

Světlo (2001) (S04E18)

Členové SG-1 se při jedné z misí setkávají se zvláštním goa’uldským zařízením, které ohrožuje jejich životy. Dozvíme se Teal’cův věk. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě