Hvězdná brána

• Kanada Stargate SG-1 (více)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Richard Dean Anderson, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Don S. Davis, Corin Nemec, Ben Browder, Claudia Black, Beau Bridges, Tony Amendola (více)

Série(10) / Epizody(213)

Recenze uživatele PlysovyMacko k tomuto seriálu (51)

Hvězdná brána (1997)

Videla som vsetky diely stokrat a vzdy si ich rada pozrem znova. Dôkaz, ze serial moze byt kvalitny,zprostredkovat krásne emócie a rozprávať zaujímavé príbehy bez nahoty a nasilia. Sexy RDA tu vládne.  Posledne dve serie do hodnotenia neratam, to bol omyl. Najlepsie diely - odtiene sedej, cierna diera, piata rasa, casova smycka, sprava vo flasi. ()

Hathor (1997) (S01E13)

Na scénu sa dostala matka goualdov. Epizóda je taka feministicka. Goualdka poblazni všetkých mužov, tak jedine kto ju môžu zastaviť sú ženy v čele s Carterovou. Škoda ze ušla bránou, mohli sa s nou aj inak vysporiadať. ()

Černá díra (1999) (S02E16)

Topkova epizóda. Zem je spojená s čiernou dierou skrz bránu, ktorá kvôli časovému paradoxu nejde vypnúť. Na SGC  sa spomaľuje čas, Carterova musí niečo vymyslieť. Jack je konfrontovaný s démonom minulosti. Skvelé vyobrazena čierna diera. ()

Neviditelný nepřítel (1999) (S02E20)

Neviditelni mimozemšťania ohrozujú základňu, ale ich motivácia zabiť všetkých hostiteľov nie je domyslena. Škoda, že tvorcovia sa k Reetuom nevrátili v inej epizóde, lebo boli dobrí nepriatelia. A ako vlastne chceli zaútočiť na Zem? ()

Sto dní (2000) (S03E17)

Jack uviazne na mimozemskej planéte po tom ako meteroicky roj pochova bránu. Tam sa mu nevodí zle-uziva si dedinský život a rieši romantický vzťah. Paci sa mi rozpor Jacka aj jeho frajerky - ostat a žiť v mieri a láske alebo sa vrátiť domov. Pekná epizóda aj hudobná zložka. ()

Odstíny šedi (2000) (S03E18)

Potom čo O'Neill ukradne tolánske zariadenie, je naverbovaný Maybournom do tajnej SG jednotky, aby kradol mimozemské technológie po celej galaxii.  Najlepšie je to napätie,  že prečo sa Jack chová tak ako sa chová. Páčila sa mi mimozemska zakladňa, chcela som sa o nej dozvedieť viac. ()

Křišťálová lebka (2000) (S03E21)

Epizóda sa venuje fascinujúcemu artefaktu krištáľovej lebke. Scény Daniela a jeho dedka sú celkom vtipne. Škoda, že z obrov nespravili trvalých spojencov, určite by mali čo ponúknuť. ()

Nemesis (2000) (S03E22)

Vtedy ešte nikto nevedel aká hrozba replikatori sú a čo sa z nich vyvinie. Aj ja som si myslela, že sak len požierajú kovy. Páči sa mi keď vytáčajú bránu ručne, mám pocit, že by som to zvládla aj ja. ()

Odkaz Ataniků (2000) (S04E03)

Tokrovia prinesu na velitelstvo hviezdnej brany mimozemsku technologiu - navleky na ruku, ktore maju cloveku zlepsovat fyzicke schopnosti, ako obrovska sila a rychlost. SG1 sa da na tento experiment. Vedlajsie ucinky su, ze narusaju usudok a preto SG1 porusia viackrat rozkaz. Pacilo sa mi ako usli do restiky a kazdy si objednal styri steaky. Tiez sa podujmu na nebezpecnu misiu. Este stastie, ze maju Teal'ca. Velmi vydarena epizoda. ()

Časová smyčka (2000) (S04E06)

Velitelstvo hviezdnej brany sa ocitne v casovej slucke. Jediny kto si je vedomy toho ze sa opakuje den je O'Neill a Teal'c. Po pociatocnej frustracii a snahe slucku zastavit sa rozhodnu zo situacie vytazit a proste si ju uzit. Urobia par sialenosti bez nasledkov. Zasluzene najoblubenejsia epizoda vsetkych fanusikov. ()

Vodní brána (2000) (S04E07)

Sg1 napravuje co Rusi domrvili. Výborný scenár so živou vodou. Paci sa mi aktivovaná potopená brana. Mohlo to dopadnúť aj horšie. ()

Zkušební let (2000) (S04E12)

Letectvo zostroji hybrid ľudskej a goauldskej stíhačky, ktorá sa počas skúšobného testu vymkne  kontrole. Dôvodom je návratové zariadenie, ktoré namieri stihacku späť na goauldsku planétu. Výborná napinava epizóda, kde majú hrdinovia namále. Prekvapilo ma, že pri konštrukcii stíhačky zariadenie neobjavili. Na druhej strane Apophis mal dobrý nápad. ()

Hadí zášť (2000) (S04E14)

Sg1 sa hrá s mínou a snažia sa rozpútať vojnu medzi Goualdmi, Tealc je mučený a nezlomný. Neviem kto je väčší badass - Apophis ci Tealc. ()

Řetězová reakce (2001) (S04E15)

General Hammond odíde do dôchodku a SG1 je rozpustená. Novy general je debil. Jack musí zahrať tvrdú hru. Politika je svinstvo. Veľmi sa mi páčila scéna s bombou, chcela by som vidieť deštrukciu tej planety. ()

Entita (2001) (S04E20)

Skrz branu prenikne na zakladnu elektromagneticky signal a znici vsetky pocitace. SG1 zisti, ze signal je bytost, ktora sa snazi komunikovat. Postavi pocitacove rozhranie a vojde do Carterovej. Nastane vyjednavanie ako bytost dostat von a zachranit Carterovu. Pacilo sa mi ako O'Neill dokaze vyjednavat tvrdo ked to situacia vyzaduje. Mam rada taketo epizody, ktore su samostatne sci fi poviedky, neriesia sa Goualdi. ()

Rudé nebe (2001) (S05E05)

SG1 napacha neúmyselne škody na slnku cudzej planety. Je to veľký problem a Asgardi nemôžu pomôcť. Carterova zas čaruje. Páčila sa mi fyzikálna stránka toho problému a vyriešenie. Chápem, že veria v svojich bohov, ale prečo by neodišli? A pekný červený filter. ()

V hrobce (2001) (S05E08)

Taka strasidelnejsia epizóda, kde je SG1 a rusky tím uväznený v mimozemskej hrobke s tvorom, ktorý rád žerie ľudí. Je prítomná paranoja a nedôvera. Chcela som sa dozvedieť načo slúžilo tiamatovo oko. A rusaci sú samozrejme tí zlí. ()

Rok 2001 (2001) (S05E10)

Mimozemska rasa, ktorá dokáže zničiť celú civilizáciu bez vojny. Dokonca aj v takejto situacii ide o politiku. Páčilo sa mi ako to objavili a to ako sa s nimi  vysporiadali je úplná topka. ()

48 hodin (2002) (S05E14)

Vyborna epizóda o tom ako Tealc ostane uväznený v bráne. Každý z tímu sa snaží a ťahá za nitky svojim vlastným spôsobom. Najlepší je McKay, ktorý možno je génius ale chová sa ako debil a ja byt Carterovou, dám mu do jedla citrón. Daniel úspešne vyjednava s Ruskom a O'Neill vyjednava s Goualdom. ()

Kritický bod (2002) (S05E17)

Goauldi mali výborný nápad, ale na ich smolu Carterova lepší. Epizóda si robí srandu z filmov o asteroidoch mieriacich k Zemi. Ešte dobre, že nezačali vŕtať. Paci sa mi ako si v situáciách blízko smrti všetci udržiavajú chladnú hlavu-O'Neill strihá drôty na bombe a má čas žartovať. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě