Hvězdná brána - Série 9

(série)
USA / Kanada, (2005–2006), 14 h 40 min (Minutáž: 44 min)

Ben Browder, Amanda Tapping, Michael Shanks, Christopher Judge, Claudia Black, Beau Bridges, Richard Dean Anderson, Tony Amendola, Bill Dow, Obi Ndefo (více)

Epizody(20)

Mistr119

Tolik dílů v téhle sérii dostalo 5*, že tolik musím dát i celé sérii! :) Po porážce replikátorů a převážné spousty Goaul'dů se objevuje nový nepřítel, ale i poměrně nová sestava SG-1 a i vedení SGC. Ze seriálu vypadává generál O'Neill a Hammond výměnou za Camerona Mitchella a generála Landryho. Nový nepřítel Oriové skvěle metaforují středověké křesťanství (jehož samotného se ovšem jako náboženství tvůrci záhadně netknou a křesťanského Boha nechávají skutečně Bohem.. :) ), ale pěkná napodoba. :) Setkáváme se s převorským morem jako hrozbou, kterou "dobří" Oriové zničí, když se v Orie začne věřit a taky zajímavé vysvětlení, PROČ Oriové potřebují své věřící.. :) A tak je to s veškerým božstvem, ať už na úrovni materiální (osobnostní) nebo energetické.. :) ()

Skrivan

Uf uf uf, to to bolí. Největším zlem v deváté sérii nejsou Oriové, ale to, jak je tato série špatná. Nové postavy jsou protivné a nesympatické, generál líný a neschopný. Jednotlivé epizody jsou až na pár výjimek vyčpělé a bez nápadu. Kam jsme se to dostali a jak hluboko ještě může Hvězdná brána klesnout? ()

malylada

Naprostá obměna, nové postavy, nová rasa a hrozba pro zemi. Vůbec námět není špatný i přes to, že je člověk legendami kolem Artuše přesycen. Obměna herců není špatná a vůbec jsem neměl se členy SG týmu problém. Rozjezd drhne, ale postupem času dostaneme standart, na který jsou fanoušci zvyklí......7/10 ()

Jan.Cada1

Až na světlé výjimky byla tato série opravdu špatná. Tématika Ori je hodně na sílu vložená do SG univerza a celkově mi náboženské bitvy nedávají tak vůbec smysl. Devátá série už je pouze takovým spin-offem původního seriálu Stargate, respektive původních prvních sérií. Velké plus však za krásné digitální zpracování Ori lodí. ()

PKD

Přesun námětu od všelijakých těch bohů a bůžku ke křesťanství mi hodně sedl. A i když se v mém okolí nad ní hodně lidí ofrňuje,mě naopak Claudia Black (Pitch Black) sedla hodně a rozhodně posl.2 s.,osvěžila. Asi i proto,že mi přijed tak o 200% ženštější než babochlap Carterová. Samoz.výrazné umenšení role hl.hvězdy celého SG,McGyvera bylo znát,ale člověk si zvykl. ()

• Když chtějí členové Luciánské aliance popravit členy SG-1, je jasně vidět, že mají krvavá zranění na obličejích. Když je na poslední chvíli přenesou na palubu Odysei, nejsou po zraněních ani památky. (Guilemot)
  • Tato epizoda je věnována hlavnímu osvětlovači Jeffu Uptonovi. Jednalo se o jeho poslední práci předtím, než 15. července 2005 zemřel. (ryccoly)
  • V čase 17:26 si lze po pravé straně převora všimnout neodstraněného křížku pro klíčování pozadí. (cze.Oi)