Bruno (Vincent Cassel) vede spolek pro autistické děti a dospívající, jejichž případy jsou tak komplikované, že je všude jinde odmítli. Jeho nejlepší přítel Malik (Reda Kateb) učí mladistvé ze sociálně slabých rodin, jak se o tyto děti starat. Přes 20 let žijí Bruno a Malik ve světě lidí, s nimiž si společnost neví rady. Přesto je neopouští optimismus a smysl pro humor. Ať už jejich autistický klient podesáté zastaví pařížské metro ve špičce, nebo kvůli práci v podstatě nestíhají osobní život. Bohužel hrozí, že bude Brunova organizace zrušena, jeho neotřelý přístup se totiž nelíbí každému. Brunovi a Malikovi tak nezbývá než přesvědčit úřady, že má jejich práce smysl. (Bioscop)

Rathalos

Francuzski reziseri Nakache a Toledano prichadzaju po preslavenom filme Nedotknutelni s dalsou dramedy,ktora ale mierne sklamala,humor bol slaby,ani neviem,ci som sa vobec zasmial,herecky to bolo fajn,hlavne Vincent Cassel zaujal,pribeh bol v celku pekny,ale ako keby tomu chybalo srdce,neuronil som ani slzu,takze priemer,nic viac,nic menej...:-) ()

BOURQUE

Film snažiaci sa upozorniť nielen na život tých ľudí, ktorí v dôsledku svojich mentálnych a zdravotných problémoch vedú neľahký boj o to, aby si našli svoje miesto v spoločnosti (v mnohých prípadoch ich vyhliadky sú beznádejné). To je len jedna strana filmu – tou druhou je, že je tu aj snaha trošku lepšie priblížiť život tých ľudí, ktoré sa starajú o ľudí s mentálnym a zdravotným postihom (najmä autistov). Bruno, hlava a vodca skupine malého počtu ľudí sa snaží do každodenného života týchto ľudí vzniesť trochu svetla a uľahčiť im život ako sa len dá. Najsilnejším momentom je konfrontácia ľudí zo „sociálnych vecí“ a Bruna, ktorá však len čiastočne reflektuje boj s veternými mlynmi. Celková koncepcia príbehu v žiadnom prípade nie je zlá. Za filmom, aj keď to možno na prvý pohľad nie je jednoznačné, je väčšie množstvo práce. Problém je v tom, že neudrie takou silou akou by mal. Zaujímavá rola pre V. Cassela – v roli Bruna, ktorý „vždy niečo vymyslí,“ nebol zlý, ale sú tu ešte rezervy na zlepšenie. Vo vedľajšej roli stojí ešte za pripomenutie výkon R. Kateba. Z mojej strany 3 a 3/4 hviezdičiek. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Emily93

Ce film est porté par une histoire forte et une atmosphère unique. Encore un chef-d’œuvre pour ce duo de réalisateurs! Très très beau film, remarquable de justesse et d'intensité. L'humour est présent sans être trop lourd. ()

cure

Wau Wau Wau. Vincent Cassel je borec a starý pán Jean Pierre by mohol byť naňho právom pyšný. Úžasný, silný kúsok s akurátnou dynamikou, vďaka ktorej vás film vcucne do sveta, ktorý je bežným ľudom vzdialený, ale je dobré vedieť, že existuje, má problém a potrebuje pomôcť. Možno niekedy len stačí podporiť a dať možnosti tým z nás, ktorý sú ochotný pomáhať. Vďaka im za to. ()

Cinematrix

Těch, kteří chtějí nezištně pomáhat čistě pro lásku k bližnímu svému, není mnoho. V tomto filmu jsou to samozřejmě v první řadě židi, u nichž je to tak nějak dané tím, že mají načtený starý zákon, ale Francouzi tam sofistikovaně foukli i černocha, kterej vypadá, že má načtený tak akorát nový komixy. Ten taky ve filmu dělá největší průsery, aby to bylo pro normálního diváka stravitelnější. Romantické linky tam moc není, aby bylo zdůrazněno, že autisti a jim podobní pacienti jsou kazišuci. O to víc ale vyniknou dojemné momenty. K naprosté dokonalosti se tam o bližního svého mohl kromě žida a černocha starat ještě asiat, muslim, cikán a lidožrout, jak tomu bývá v rasovém zastoupení u dnešních moderních snímků, ale na to Francouzi už moudře hodili bobek. Mám rád tyhle typy filmů, které jsou zásahem do mého dnešní dobou otupělého srdce a teď si jdu zase s klidným svědomím pustit nějaký brak, samozřejmě až poté, kdy koupím obrovskou kytku a navštívím svou matku, abych zjistil, jak se jí daří. ()

figliar

Tento film rozhodne nie je pre každého. Aj na môj vkus až priveľmi hrá na city. Ale Vincent Cassel a jeho herecký výkon bol perfektný. Svojej postave negýčovito dodal vážnosť aj humor. O ďalších Intouchables sa síce nejedná, ale 4 hviezdy si určite zaslúži. ()

Ivo

Začátek možná až příliš live dokumentární, ale pak to skočilo do další dimenze a na konci mi tekly slzy ... Posledních 15 minut - na to snad nejsou ani slova ... Nádherně a Výjimečně udělané ... o tomto nelehkém světě a těch, kteří na něj přicházejí s mnoha omezeními těla i mysli ... proč se to tak děje a z čeho jejich "úděl" pramení, můžeme jen domýšlet ... a obdivovat ty, kteří jim na jejich náročné pouti obětavě a neúnavně pomáhají ... 5 hvězdiček a 5 spolusledujících v cinestaru :) Ale "komedie" to opravdu není ... to se zdejší soudruzi nějak spletli ? :) A poděkujme všem filmovým božstvům za to, že se to nedostalo do náruče holého údu ... není těžké si představit jak by pak asi bylo v modelových pisoárech "sladce" nablito ... ()

Sala1

Nakache a Toledano sú jednými z tých pár jedinečných európskych režisérov, ktorí dokážu natočiť snímku s nesmierne ľudským a humánnym posolstvom, okoreniť ju milým a nenásilným humorom, perfektne ju obsadiť a presadiť ju ako na poli klubových filmov, tak aj multiplexov. Film je vyskladaný z niekoľkých druhov scén. Hlavnými postavami sú dvaja veľmi dobrí priatelia, ktorí tam jednoducho musia byť jeden pre druhého, inak by to nezvládli, a do ktorých životov nahliadame, aby sme pochopili, ako veľmi práca ovplyvňuje ich súkromie a čo všetko sú nútení obetovať pre oveľa vyšší cieľ. Na druhej strane sledujeme ich prácu s hendikepovanými a znevýhodnenými ľuďmi rôzneho veku, o ktorých sa starajú v rámci fungovania ich súkromného zariadenia. Keďže by toho samozrejme bolo na dvoch veľa, do práce zapájajú aj ľudí z okraja spoločnosti, dávajú im akúsi druhú šancu, zmysel, ktorý musia pretaviť do praktických výsledkov. A v závere sledujeme dokumentárny film dvoch vyšetrovateľov, ktorých úlohou - ako zástupcov kontrolného orgánu - je zistiť, či podmienky, v ktorých organizácia funguje, sú dostatočné a či celé fungovanie nie je v žiadnom smere nelegálne. Tak nenútenú snímku plnú krásnych smutných či komických momentov, s neuveriteľne realistickými hereckými výkonmi, som už dávno nevidel. Akoby ste kameru postavili medzi ľudí a jednoducho snímali ich každodenný život. Famózny režijny počin, ktorý nijakým spôsobom netlačí na pílu, umelecké zložky združuje a ponúka témy a štruktúru, ktoré dnes nachádzame v kinách oveľa ťažšie. Klobúk dole. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=3v8Gu7D8-Fw ()

balcazar

Čo musím uznať, je, že film nepopisuje len problém, o ktorom je natočený, ale rozvíja aj ďalšie témy - neexistujúci súkromný život Bruna, ktorý vedie spolok pre autistické deti a obetu, ktorú podstupuje, a ďalšie a ďalšie. Divák si pri každom pozretí nájde okrem hlavnej témy niečo iné. Pýtal som sa po záverečných titulkoch sám seba, ako by sa film dal spraviť lepšie. Jediné, čo mi napadá, je ešte viac vygradovať a zakčniť niektoré situácie, čo by filmu bolo vďaka citlivej téme odpustené a prinieslo ešte viac emócií. To je však len detail a samotný film mi priniesol taký zážitok, že som sa priklonil k maximálnemu hodnoteniu. ()

Dave Lister

Pro někoho multikulti podívaná na objednávku pro mě obraz toho, s čím se tito lidé a jejich opatrovnici musí potýkat. Často v tom tito lidé zůstanou úplně sami a nepomůže nikdo a bohužel ani stát. Netýká se to pouze Francie, ale je to globální sociální problém. Bruno vede neziskový spolek pro děti s různými formami autismu. Od těch nepatrných až po ty nejtěžší a omezující. Jde proti systému a všichni ti, co mu pomáhají si pod svá křídla berou ty nejtěžší případy, které si nikdo nechce vzít na zodpovědnost. Citlivě natočené francouzské drama o marném boji s větrnými mlýny. V hlavních rolích Dona Quijota Bruna (Vincent Cassel). V jedné z rolí chlapce, který trpí nejtěžší formou nemoci se objevil herec, který má stejně postiženého bratra. Za filmem stojí francouzské duo tvůrců Nedotknutelných a filmu Samba. ()

rublik05

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem očekával přinejmenším podobný skvost, jako býval a stále je snímek Nedotknutelní. Mé nadšení se rozplynulo hned po prvních scénách, kdy jsem pochopil, že tohle bude snímek úplně jiného ražení. Tentokrát mě snaha o dojemnost a dramatičnost nějak úplně minula. Film jsem moc nepochopil, teda spíš mi vadily ty až moc okaté, těžko říct jestli prvoplánové, pokusy o propagandu. Lehce sluníčkářská tématika, kdy se o autisty a jinak těžce nemocné starají židé, černoši a Arabové a všichni se navzájem tolerují a úporně pracují. Nevím, tohle mi přijde jako slušné sci-fi, když se podívám, co se všude okolo ve světě děje. Nebo že by Francouzi potřebovala přesvědčit svět a své občany, že to jejich multi-kulti vidění Evropy je vlastně perfektní? Těžko říct, nicméně mi to zde přišlo jako šílené klišé a vůbec mi to tam nesedlo, teda spíš mi to vyloženě vadilo. Herecké výkony ujdou, nicméně taková hitparáda jako v Nedotknutelní se nekoná, tady přece jenom nejsou tak charismatické postavy. Musím přiznat, že jsem z filmu dost zklamaný, očekával jsem od něj mnohem víc, než jen dvouhodinovou intenzivní nudu bez špetky humoru. Ale asi jen nejsem cílová skupina, na kterou je tento film cílený. 1/10. ()

vikino1

Stejně jak u pečovatelů v domově důchodců i pro pečovatele o autistické jedince musíte mít od narození vlohy. A ty já prostě nemám, proto bych tyto profese vykonávat nemohl, a proto je nedělám. Dokonce mě ani nebaví se na to dívat. Proto dávám jednu hvězdu. Nicméně koho tahle problematika zajímá, tak at si pustí tohle, protože film má daleko lepší vypovídací hodnotu ze života autistů (a že to není vůbec prdel) jak ta americká (Rain Man) nebo indická (Jmenuji se Kahn) pohádka. ()

Likan7

Nakache a Toledano očividně umí, protože Výjimeční je potvrzením toho, že Nedotknutelní nebyla náhoda. Tihle dva umí neopakovatelně vykreslovat postavy a mačkat z herců všechnu sympatii a příjemné vystupování, co se v nich skrývá. I Vincent Cassel, bez pochyb vynikající herec, ale obvykle hrající záporáky nebo postavy dost se záporákům přibližující, tu je za největšího klaďase a sympaťáka, co si umím představit. Film jako takový vlastně nemá ani pořádný příběh, ale poukazuje na problém, který vás ve své podstatě přikurtuje k sedačce a jen sledujete kam tyhle životní cesty vychovatelů a jejich klientů budou pokračovat. Chvíli mi sice trvalo, než jsem se s filmem sžil, ale o to víc jsem si druhou polovinu užil. Důkaz budiž to, že při hledání Valentina jsem (i díky fantastickýmu soundtracku) seděl ani nedutal. ()

gemi

Není to komedie/drama, ale drama/komedie. Pár momentů je opravdu vtipných. Autista s fetišem na pračky, který si nemůže pomoci a tahá ve vlaku za záchrannou brzdu, byl kouzelný. Film hlavně upozorňuje na šedou zónu v oblasti péče o autisty. Nedokážu si představit, co prožívají rodiče těchto dětí a hluboce se skláním před pečovateli, kteří od nich můžou kdykoliv utéct, ale neudělají to. Jejich trpělivost musí být nekonečná. ()

neo93

Moc hezky natočený a zpracovaný snímek. Zejména proto, že otevírá dost komplikované téma. Ukazuje na soukromou neoficiální organizaci, která se zabývá dlouhodobou péčí a léčbou dětí a dospívajících, jimž je diagnostikována těžká forma autismu. Tuto nezištnou a náročnou službu, která vyžaduje 24-hodinové úsilí, vykonávají na druhou stranu mladiství, ze sociálně slabších rodin, kteří nemají nezbytnou odbornou vzdělanost a ani vlastně potuchy, jak se starat pravě o takové jedince. Nad nimi stojí dva zkušení muži, kteří jim zajišťují potřebnou pomoc pro tuto spletitou a namáhavou činnost. Malik jim dává konkrétní školení, jak přesně k nim přistupovat ať už hromadně či individuálně. A Bruno, který celý tento nejistý ovšem nutný podnik vede, jim rovněž poskytuje určitou podporu. Jeho hlavní náplní je však neustálé hledání nových a nový postižených osob, ačkoli jejich ubytovací zařízení, je kapacitně už dávno naplněno, resp. přehlceno. Zároveň se snaží své klienty pomalu, ale jistě začleňovat do společnosti. Pro svou práci obětovávají veškerý svůj čas, proto není divu, že osobní životy vůbec nemají. Velmi povedený příběh, který nám přibližuje nenuceným způsobem na jednu stranu existenci lidí, které nikdo nechce, kvůli jejich zdravotním poruchám a na tu druhou úskalí těch, co se těmto osobám věnují. Nelze také nevyzdvihnout skvělý výkon Vincenta Cassela, kterého jsem snad poprvé viděl v kladné roli, ale také výkony vlastně všech zúčastněných. Příjemný a lidsky přístupný film, který potěší každého, jenž má pochopení pro druhé, zvláště pro ty, kteří nemají takové štěstí jako my "normální" smrtelníci. ()

E lan

Zajímavá sonda do skutečné a neskutečně složité dobrovolnické práce. Bez zbytečného samoůčelného heroismu, o to víc je to působivé... ()

bearmeedek

Závažné téma a určitě dobré na něj upozornit. Doufal jsem v trošičku komedie (jak je uvedeno) a filmové drama. Film je ale natočen stylem hraného dokumentu bez průvodního komentáře. Takže to není ani film ani dokument. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů