Bruno (Vincent Cassel) vede spolek pro autistické děti a dospívající, jejichž případy jsou tak komplikované, že je všude jinde odmítli. Jeho nejlepší přítel Malik (Reda Kateb) učí mladistvé ze sociálně slabých rodin, jak se o tyto děti starat. Přes 20 let žijí Bruno a Malik ve světě lidí, s nimiž si společnost neví rady. Přesto je neopouští optimismus a smysl pro humor. Ať už jejich autistický klient podesáté zastaví pařížské metro ve špičce, nebo kvůli práci v podstatě nestíhají osobní život. Bohužel hrozí, že bude Brunova organizace zrušena, jeho neotřelý přístup se totiž nelíbí každému. Brunovi a Malikovi tak nezbývá než přesvědčit úřady, že má jejich práce smysl. (Bioscop)

mira.l

Proč já tohle zase stáhnul?? Tahle multikultiautisračka mě fakt nebavila. A 75%?? Ale jděte... bílí, černí, židi, muslimové, -náctiletí, všeci bez diplomu v nelegální organizaci se starají o ty, které nezvládají ani ti diplomovaní?? Ale jděte. ()

Arequipa

Zklamání mnohých vyplývá imho ze zařazení do komedie. Ne, komedie to není a nemá být. Martin Selner – člověk, který udělal pro české autisty a jejich rodiny strašně moc – říká: je rozdíl mezi pečovat a podporovat. Bruno&Co podporují. Občas proto způsobí porušení veřejného pořádku, způsobí nepohodlí pár desítkám lidí. To vše proto, aby je vedli k samostatnosti a tím měli autisté větší šanci se ve společnosti uplatnit a být pro společnost menší zátěží.  Film je velmi věrnou výpovědí o životě autistů a lidí o ně pečujících. Výborná hudba. ()

rivah

Srdceryvné osudy postav a sluníčkářské, tj. neuvěřitelné usilování o děti ze sociálně postižených rodin. Jen za Cassela nadhodnocuji. ()

Terka_127

Opravdu výjimečný film a to pravé HLP! Po Nedotknutelných a Sambě přišli Nakache a Toledano opět s překrásným a dojemným příběhem, který ještě herecky podtrhují Vincent Cassel a Reda Kateb. Když se spojí síly Žida a muslima, tak z toho zkrátka musí vzniknout něco překrásného. Perfektní propojení nového případu - kluk s těžkým autismem, kterého nikde nechtějí a o kterého se stará nový pečovatel - a úplně prvního případu Josepha, s kterým se po dlouhých letech snaží hlavní hrdina najít správnou cestu do běžného života. Je smutné, že to tak opravdu je. Jakmile je to těžký případ, dávají od něj ruce pryč, protože by ho nezvládali, nebo ho dopují prášky a nevnímá svět. Tohle je ukázka toho, jak by to mělo ne/fungovat. Hlavní hrdina to nechce vzdávat a bojuje, dokud to jde, protože nejde o něj, ale o ty rodiny a ty děti, někdy už dospělé, protože i oni chtějí mít život. Dostalo mě to. ()

PaulCZE

Sociální drama z Nového Konga (kdysi Francie) obhajující zcela dementní pseudořešení v podobě nelegální a bezkoncepčí neziskovky, ve které se židé, muslimové, černoši, asiaté.. starají o autisty. Všichni prožívají vzájemou lásku a toleranci, určitě to je podle pravdy. Vůbec nevadí, že jim svěřenci utíkají a nebo jsou tak nějak nebezpeční, třeba neustále tahat za brzdu ve vlaku je totiž velká a hlavně omluvitelná legrace a nosný pilíř vtipné vložky ve filmu.. Také nevadí, že personál je zcela nekvalifikovaný a že byste jim nesvěřili ani mrtvolu. Starat se o autisty totiž může každý, že? A hlavně by se o ně měli starat náctiletí černoši, protože jsou na to přímo dělaný, mají neutuchající cit pro pečlivost. Porozumění a disciplína? To je pro ně něco jako zákon tesaný do kamene. ()

riza-do

Jelikož je mi problematika naprosto cizí, nezbývá než hodnotit alespoň jako jakýkoli jiný film. Však smutnost osudů není předmětem této stránky. Přes citlivé téma a kvalitu výkonů film divácky více než pokulhává. Příliš osobitý, divácky nezábavný, nedramatický, zdlouhavý (což byl nejspíš záměr) a přiznejme si to, první hodina a půl dost je velkým utrpením. Než se konečně na chvilku začne něco málo dít, aby následně přišel laciný závěr. To těch pár pokusů o humor, atmosféra ani soundtrack nezachrání, ale možná pár lidí sáhne po kartě a pošle svůj příspěvek. ()

geo311

Kéž by byl film alespoň ze čtvrtiny tak dobrý jako Nedotknutelní. Spousta lidí si plete smutek s hloubkou, proto tolik hvězdiček. A to, že mezi pomáhajícími byli běloši, černoši, asiati, muslimové a židé působilo dost uměle, prvoplánově, k smíchu... no aspoň jednou jsem se u této komedie zasmál ()

Pete

Tenhle film je opravdu výjimečný, a to nejen vyprávěcí strukturou, která sbírá dokumentární střípky všednodenních událostí, a plyne jak řeka. K jeho sledování je nutné otevřít duši i srdce, což je asi marné radit lidem, kterým to jde obtížně, nebo si dokonce myslí, že nic takového ani nemají. Rozhodně ne všechno na světě se řídí pouze rozumem, a pro někoho zároveň není finanční profit tou hlavní životní motivací. Zaplaťpánbůh. Je to o tom nemít předsudky a přiznat si, že my všichni občas potřebujeme pomoc, a také si třeba jen položit hlavu někomu na rameno. ()

Bilky

Snímke škodí nepresná kategorizácia medzi komédie. Vtipných momentov je tam poskromne. Je to skôr dokudráma a aj napriek závažnosti témy starostlivosti o ľudí s problémami autistického spektra mi to nezainponovalo. Vadila mi otrasná ručná kamera aj neosobnosť hrdinov. Vysoké hodnotenie je zrejme kvôli angažovanej téme ale bohužiaľ to nestačí 60% ()

Blazis34

V prvé řadě chci smeknout před všemi, kteří pracují s postiženými lidmi. Musí na to mít určitě trpělivost i srdce. Pro peníze to dělat ani nejde. Moc se mi líbil Bruno a Malik, s jakým klidem a nadhledem pracovali. Všechny herecké výkony byly skvělé a konec filmu zamyšlující. Hodnotím za 4 hvězdy, 78%. ()

blondboss

Tento príbeh je sympaticky zrežírovaný s miestami síce depresívnou atmosférou, ale za to s dosť významým odkazom a ako sociálna dráma to funguje perfektne. Najmä sa mi páčil hudobný podmaz, ktorý bol geniálny a Vincent Cassel je záruka kvality. Škoda, že tu bolo aj dosť hluchých miest a preto nepridám tretiu hviezdu, ale v rámci žánru tento snímok funguje dosť kvalitne. 65 % ()

vancho

Bez pochýb 5*. Film začína akoby dokumentárne a potom nadobúda neuveriteľné tempo. Popri tom si zachováva neprikrášlenú realitu každodenného, často márneho snaženia opatrovateľov autistov. Keď sa ako víťazstvo oslavuje, že niekto prešiel 4 zastávky metra bez zatiahnutia záchrannej brzdy. Vincent Cassel a Reda Kateb sú fenomenálni, civilnosť ich herectva presvedčivá. Aj ďalší herci (či samotní pacienti?) sú absolútne presvedčiví. A zjavne aj medzináboženská a medzirasová spolupráca funguje medzi dobrými ľuďmi. ()

Gregor_Samsa

Vlastně podle očekávání: dojáček. Dojemný, cíťový, podobný jak (před)minulá taškařice s Einaudiho podkresem. Druhej díl, nebo třetí? Volné pokračování, jeden by řekl. Všechno tohle je pravda. Jenže… je to prostě kuwa dobrý. Prostě je. Povedený. Zajímavý, silný téma. O lepších stránkách těch lepších z nás. Like ♥. [80%; 2020-01-04 Kino Světozor] ()

rigby

Všeobecné nadšení bohužel nesdílím. Ačkoli je film natočený dobře, nedokázal mě zaujmout. Jako bych se díval někde přes sklo na cizí svět, který mě nechce přijmout či podat pomocnou ruku. I když film byl právě o opaku. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů