Výhra balíku peněz v loterii člověku rozhodně změní život. Otázka je, jak... Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus. A i když se to některým podaří a vztah téhle dvojice to nabourá, přece jen na konci zjistí, že největší výhrou v životě je láska... (Bioscop)

CullenSkink

Petra Hřebíčková má velkou smůlu na špatné filmy a ještě větší na herecké partnery. V tomto filmu je jím dobrácký až přihlouplý Karel Zima. Dvojice bezstarostných netáhel, jejichž jedinými záchytnými body v životě jsou data exekucí a podpor, náhlým zázrakem přijde ke kulaťoučké sumě peněz. Lehce nabyl – lehce pozbyl a tak na konci této smutnohry jsou oba tragédi tam, kde byli na počátku. Jen bohatší o zkušenost, že štěstí si za peníze nekoupíš. Impotentní scénář, který by horkotěžko vydal na bakalářskou povídku by ke dvěma hvězdičkám nevytáhl ani Costa-Gavras, natož nezkušený Jiří Diarmaid Novák. Film při závěrečných titulcích přivádí diváka k otázkám: kdo vše schválil, kdo to platil a jaká další filmová apokalypsa na nás čeká příště. ()

gouryella

Průměrná komedie, která střídá vtipnější pasáže a ty občas trapnější. Jednu hvězdu navíc dávám za pro mě dokonalou píseń Chladnej den, která zastiňuje i tu,která dala filmu název..... ()

Djoker

Buranské komedie jsou teď evidentně trendy. Oslavuje to flakáče, socky a dlužníky, takže je třeba na chvíli odložit lidskou důstojnost a užít si nekorektní pasáže, kde se tvůrci strefují do barevných a postižených spoluobčanů. ()

Radko

Mnohí ľudia, aj historici, hovoria, že normalizácia skončila zamatovou revolúciou v novembri 1989. Ako je potom možné, že normalizačné komédie vznikajú aj v roku 2020? Pretože Štěstí je krásná věc je typickým normalizačným filmom, zmierujúcim chudobných so svojím stavom, nabádajúca na Loto stávkovanie a zodpovedné nakladanie s výhrou. A o čom je to konkrétne? On je patologický hráč. Ona jeho frajerka. A zároveň žena, ktorá stojí pri ňom, i keď exekútori berú posledné veci z domu. To je sympatické, že partnerka pri frajerovi ostane aj v jeho najväčších sračkách. Náhle vyhrajú v lotérii prvú cenu. Prapodivnou kombináciou lajdáckosti, ľahktikárstva a zábleskov zodpovednosti prehajdákajú takmer všetko. Všetko však zachráni země česká, mlékem srdím a nerosty oplývající. Takže všetko v cajku. Godla fajn, i keď obávam sa, že jeho herecký repertoár je značne obmedzený do rolí muklujúcich Romákov. Zaujala ešte Markéta Hrubešová (47). Tá zrejme bude hrať zvodné vampovské figúry do konca života. ()

troufalka

Podobných filmů se bojím a pouštím se do nich, když není takříkajíc do čeho píchnout. Čekala jsem katastrofu a byla jsem celkem milé překvapená, že to zas tak příšerné nebylo. Ale jednou rozhodně stačilo. ()

Hunt

Ta ustredni dvojice mi byla tak nesympatická, jejich chování tak naprosto debilni, nemorální, situace tak blbě napsané....přestože námět je fajn, nejde o originalitu, jen škoda, že to nedopadlo líp ()

niethustra

Čtvrtou příkuluju za přisprostlého vozíčkáře. Celkově pohodový, vtipný film, který se nevnucuje přehnanými ambicemi anebo leštěním morálních hran a při kterém jsem mimoděk zjistil, že Gondík není Gondík, ale Ployhar. ()

mchnk

Celkově žádná sláva, nicméně ve srovnání s např. loňskými komediemi jsou zde věci, které lze vyzdvihnout. Určitě snaživá režie a kamera, některé záběry jsou opravdu povedené, každopádně slušný začátek i důstojně hrající dvojice Hřebíčková - Zima (opravdu jim to sedlo), postupně ztratí tempo a film se začne prát s vlastním vývojem, scénář dost slabý a humor po chvíli laciný, vše "zachraňuje" pestré obsazení, dobře se na ně dívá a dokázali to uhrát, dokonce i Honza Dolanský byl pro mne snesitelný. Závěrečný Mumuland (Roma Cover) s novodobou hvězdou Zdeňkem Goldou, který vlastně ani nemusí hrát, jen je potřeba mu do úst vložit správné věty a on je svou přirozeností dostane do požadované, humorné roviny, dokonce i pobavil. [Kino Citadela] ()

misterz

Dosť nudné aj na české pomery. Pritom námet sľuboval celkom nádejnú kuca-pacu o peniaze. Pár humorných situácií sa tu našlo, no nič extra. Do desiatich minút po filme človek aj zabudne. Podpriemer. 40/100 ()

Big Bear

Uh... tak jestli tato ,,KOMEDIE'' prošla zdejším hodnocením jako ta z lepších posledních českých komedií, tak je opravdu stav nouze. Karla Zimu mám moc rád, je to správnej kolík, herecky je fajn a vážím si ho i jako člověka. Bohužel podle mne nemá kliku na ty správné role. Spíše různě přicmrndává v rolích vesnických svérázů a buranů, v rolích jako jsou dobrovolní hasiči atd... Tady tedy dostal hlavní roli, ale eh... Řezníčkovou mám taky rád, jednak je to pořád ještě kus pěkný ženský (když se moc nesměje) a v Přes prsty byla celkem sexy a vtipná. Tady ale někdo řekl těmhle dvěma, že se mají pitvořit, dělat grimasy a chovat se jako debilové. Snad to měla být vesnická satira o tom jak balíci přijdou k penězům, snad to dokonce mělo oslovit úplně všechny s filozofickým poselstvím, že peníze nejsou vše. Výsledek je tragický. Ačkoliv je ve filmu spousta herců, kterých si vážím, byla to prostě nevtipná hrůza. Pobavily snad jen ty potahy na kožené sedačky nového auta z té látky ze které Jana šila závěsy... V podstatě je to jako kdyby Troška točil Kurva hoši gutntag takovým tím jeho kameňákovým stylem. Ty naše česká filmová komedie...kampak jsi se nám ztratila? Je nám tu bez tebe smutno !!! Vrať se prosím! Dávám za jeden výherní tiket. * ()

silentname

"Štěstí Je Krásna Věc" dokopy tohto roku nezachraňuje českú filmografiu. Nemyslím si, že je to až na úrovni ako boli dve iné "komédie", ktoré som tohto roku videl, ale to nemení nič na fakte, že ide často o trápne a stupídne filmové dielo, ktoré drvivú väčšinu nefunguje. Pozitíva filmu sú Zdeněk Godla, ktorý je veľmi vtipný a pôsobí skutočne, chalan na vozíku má dobré hlášky a farárko má občas tiež dobré momentky. Ranný budíček od Petra Kotvalda ma pobavil a občas má film ešte nejaké momentky, kde som sa zasmial. Ale naozaj len občas. Inak je film mizerne napísaný, ešte otravnejšie odohraný a postavy dokopy nevedia tomu nič pridať. Situácie ako také sú absolútne bizarné a stupídne až do takej miery, že budete otvárať ústa. Často budete viac premýšľať na čom sa vlastne máte smiať, alebo prečo by vám to malo byť vtipné. Smiech je predsa základom každej komédie. Toto bude asi prvý film, ktorý som videl, kde mi Petra Hřebíčková liezla maximálne na nervy. Jej reakcie boli otravné, jej charakter absolútne tupý a toto nie je rola, v ktorej vie zapôsobiť. Tatiana Dyková vie byť "over the top" , vedela to Helena Rúžičková, dokonca by som možno schválil do tej role aj Annu Polívkovú, no casting Hřebíčkovej bol absolútne mimo. Tam niekto precenil jej schopnosti. Karel Zima je možno v tejto role o niečo prirodzenejší, no je to rovnaký somár ako ona. A tieto postavy máme sledovať celý film. Ďakujem, nie. Osobne tento druh komédie neodporúčam. Hodnotenie: D ()

Marze

Komedii o tom, že bohatí jsou nešťastní zatímco chudí ctnostní, která působí hodně nízkorozpočtově, napsal autor Špindl a Špindlu 2 Jaroslav Sauer. Primitivní postavy vystupují dosti buransky a tupě. Chovají se v souladu se sponzorskými odkazy. Místo komedie to je spíše komunální moralitka. Pozitivní věc vidím v tom, že mezi Petrou Hřebíčkovou a Karlem Zimou to uvěřitelně jiskří. A je zde pár nekorektních vtipů. Pobavil mě třeba úvěr vzatý na děti sousedů. ()

Filmmaniak

Partnerská dvojice vesnických dlužníků vyhraje v loterii, leč neumí s nečekaně nabytým bohatstvím nakládat. Nějakým zázrakem se oběma podaří v poměrně krátkém časovém období rozfofrovat desítky milionů, aniž by se to přitom jakkoli podepsalo na jejich nuzném životním stylu. Nakonec po všech lapáliích a opětovném propadu do chudoby zjistí, že jejich největší štěstí spočívá v tom, že mají jeden druhého a mají se rádi. Není na tom nic originálního, stejně jako na moralizujícím poselství o tom, že peníze kazí charakter. Ale mohla to být aspoň solidní komedie (předlohou filmu se ostatně stala litevská komediální hitovka Trys Milijonai Euru z roku 2017, kterou film Štěstí je krásná věc vyloženě okopíroval), avšak to by se jí nesměli chopit producenti filmu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci a seriálu Kameňák a scenárista obou Špindlů. Výsledkem je trapná buraniáda plná tupých stereotypů, jejímiž hlavními hrdiny jsou omezený hráč forbesů a jeho partnerka, která za ním oddaně stojí, i když jim zrovna exekutoři odvážejí pohovku. Zřejmý pokračovatel normalizačních komunálních satir (avšak s minimem nadsázky), v němž nechybí postavy jako závistiví sousedé, podvodnický podnikatel, umírající otec, dotěrně svádivá zlatokopka či podlý farář, ani legrační figurky v podobě bodrého Roma či vulgárního invalidy. Humoru pomálu, křeč skoro všude. ()

6thSun

Na úrovni crazy komedie to - hlavně na začátku - funguje překvapivě dobře, chvílema dokonce výtečně, jakmile se ale autoři začnou pokoušet o serióznější polohu, je zle. ()

filmfanouch

Rozebírání toho v jakém aktuálním stavu je česká filmová tvorba by vystačilo na samostatný text, zkusím to nicméně shrnout- V Českých vodách se pořád občas objeví nějaký ten tvůrce, který se pokusí tak trochu vytyčit a aktuální českou filmovou tvorbu obohatit něčím svěžím (v poslední době třeba Andy Fehu, Dan Svátek nebo již známá stálice Petr Zelenka), přesto se ale pochopitelně nejvíce podporuje to na co čeští diváci chodí nejvíc- komedie. Komedie respektive romantické komedie s dramatickými prvky tvoří zhruba 75-80% ročně vyprodukovaných českých filmů a v tomhle ohledu jsou pořád nejúspěšnější stálice jako Zdeněk Troška nebo Jiří Vejdělek. Bohužel to ale většinou dopadá tak, že můžeme být rádi když je ta divácky oblíbená komedie po filmařské stránce kvalitní záležitostí. Naposledy se víceméně za minimálně alespoň průměrné dali označit třeba Ženy v běhu nebo víceméně nedávné 3Bobule (povedené Vlastníky čím dál tím více neberu jako komedii, ale sociální drama), na jednu takovou průměrnou taskařici ale následně vycházejí věci jako třeba Babovřesky, Špindl nebo nedávný Bourák. Divácky oblíbená komedie prostě automaticky neznamená úspěch a i proto je odvážné si na nějakou českou komedii zajít. A i přesto se náhodou může stát, že se dočkáte alespoň toho průměru a budete díky tomu spokojeni. Štěstí je krásná věc je pravděpodobné skutečně nejlepší českou komedií od Žen v běhu a je to překvapivé vzhledem k tomu, že scénáristou je Jaroslav Sauer, zodpovědný za oba díly Špindlu (jednička bohatě stačila) i Pepu s Michalem Suchánkem v hlavní roli. V tomhle ohledu má Štěstí je krásná věc skutečně něco co se dá nazvat minimálně oukey scénářem kde postavy nejsou jen pouhými karikaturami a mají mezi sebou něco co by se dalo nazvat dobře vystavěné vzájemné vztahy. Film zároveň slouží jako celovečerní debut Jiří Diarmaida Nováka (ten po začátku natáčení nahradil režiséra Tomáše Svobodu, který musel režii projektu opustit kvůli vážné dopravní nehodě), který stojí za seriály jako Comeback nebo Kafe a cigárko a jeho celovečerní start opravdu není špatný i přesto, že tu je zcela zbytečné hledat nějaký výrazný režisérský rukopis, který by vlastně odlišil Štěstí je krásná věc od většiny konkurence. Na Štěstí je krásná věc ale rozhodně kouká lépe než na zbytek konkurence- Za kameru se totiž postavil Petr Hojda (víceméně dvorní kameraman Filipa Renče), který víceméně rutinní komedii dodal několik vyloženě velmi krásných záběrů a především se na rozdíl od většiny domácí konkurence s kamerou nestojí na místě a nesází většinu času na statické záběry ale hýbe se. Minimálně po téhle stránce je tedy Štěstí je krásná věc velmi fajn. Film má i štěstí ve zvolení sympatické partnerské dvojice a především se k sobě Karel Zima a Petra Hřebíčková překvapivě hodí. Hřebíčková si u mně tímto filmem utvrdila pozici výrazného českého komediálního talentu, Karel Zima zase dokázal, že je možná tak trochu nedoceněný a nenápadný český talent. Jsou tu jinak i jména jako Jan Dolanský, Ondřej Pavelka, Marek Taclík, David Novotný, Tomáš Jeřábek nebo Zdeněk Godla, který potvrzuje svůj status jednoho z nejlepších naturščíků (neherců) všech dob. Někdo má prostoru více, někdo méně, přesto se ale každý ve své roli dokáže předvést a jak se zde dokazuje tak není malých rolí, jen malých herců. A zde malé herce rozhodně nenajdete. Co se týče příběhu film pracuje s humorovým přístupem " hloupý charakter se diví a netuší, chytřejší divák se směje". A v rámci tohohle tento přístup funguje, protože je neznalost hlavních hrdinů ohledně vyšší společnosti opravdu vtipná. Opět jde možná o menší zaujatost proti vesničanům a divák si u sledování pochopitelně řekne, že " takhle blbý ty vidláci přece nejsou!", přesto ale tento film představuje vyloženě vtipné momenty. Trailer možná tak trochu lže: Kdo čeká, že se hlavní motiv ponese v duchu, že se nově šťastný pár pokusí spolyobyvatelé obce oškubat a nakonec je vyštve do městského života bude možná tak trochu překvapen, protože tenhle segment trhá zhruba jen 5 minut a zápletka se vydá zcela jiným směrem. Rozhodně nejde o film, jehož trailer by byl pouhá zkrácená verze, přesto je tu ale zabit potenciál pro potencionálně zajímavou satyru s případným použitím černého humoru. Něco takového by dost možná byl schopen realizovat právě Petr Zelenka, tady se ale pořád přece jen jede na jistotu, což je ve finále strašná škoda. Charaktery vedlejších postav ve finále rozkleslené nejsou a ze zajímavého námětu (který je podřízen rozpočtu, který určitě nehraničí s částkou 176 milionů korun) šlo vystřískat rozhodně ještě víc. Také platí, že tento film víceméně místy vybízí k tomu aby si divák řekl, že se ho snad někdo snaží urazit a udělat z něj hlupáka, protože je mu při sledování jasné, že přesně takhle výhra v loterii nebo nepovolený pohřeb neprobíhají, přesto se to ale dá překousnout. Zároveň když dojde na zlomový okamžik se z toho vůbec nedaří vystřískat ty pravé emoce a celý problém je navíc víceméně vycucaný z prstu a stejně tak je později rozřešen. Přesto všechno je to ale pořád velmi oukey. Jak zpívá Richard Müller tak je štěstí sice krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš. A i přesto, že film tuto písničku na konci využije (už za toto palec nahoru, protože to k tomu od samotného názvu vybízelo) tak se vlastně snaží nakonec říct, že peníze vlastně nepotřebují. Jeden zásadní moment toto poselství následně zničí, přesto mě to ale neuráží a Štěstí je krásná věc skutečně beru jako jednu z těch lepších českých komedií posledních let. Pořád to ale u nás potřebuje revoluci! Už za Mumuland nicméně Štěstí je krásná věc rozhodně palec nahoru..... ()

Necrotongue odpad!

Štěstí je sice krásná věc, tento film byl ovšem holým neštěstím. Jednotlivé postavy se chovaly jako idioti, scénář na mě působil dojmem, že ho napsal další idiot, a práce režiséra tento dojem nikterak nevylepšila. Humor byl z části vyčpělý, z části byl podáván takovým způsobem, že každý vtip bídně zahynul dříve, než se ke mně mohl z posledních sil doplazit. Po dvaceti minutách jsem musel podstoupit tvrdý vnitřní boj, abych se přinutil vidět tenhle paskvil až do konce. No, ale víme přece proč se u nás takové snímky točí, tady filmaři svůj úkol splnili, product placement fungoval skvěle, sponzoři mohou být spokojeni, a co je komu po divákovi. Šmarjá a ještě ten Mumuland... ()

blackrain

Hlavní dvojice byla moc fajn a sympatická. Oba dva herce mám moc ráda. Zbytek osazenstva byl dobře obsazen, ale většina z nich neměla ani pořádně co hrát. Vždyť někdo někam přišel, něco řekl a to bylo všechno. Filmem jenom tak nějak propluli. Očekávala jsem, že půjde o pořádnou crazy komedii. Zadlužení vesničtí balící příjdou k velké sumě peněz jako slepí k houslím, s tím se dá přece krásně pracovat. Vždyť se ta zápletka přímo sama nabízí. Dostala jsem ale naivní a přihlouplou pohádku s několika trapnými momenty a moralizováním. Představila jsem si, jak by se s takovým tématem asi vypořádali v legendárních Bakalářích. Tam by podobný příběh pěkně zapadnul. Štěstí je krásná věc, to je nepopíratelný fakt. Ale tenhle film moc krásný není. Hodí se tak akorát na děštivé odpoledne, kdy potřebujete zabít nudu a čas se vleče jako šnek. ()