Reklama

Reklama

Vivárium

  • Irsko Vivarium (více)
Trailer 1
Mysteriózní / Sci-Fi / Drama / Horor
Irsko / Belgie / Dánsko, 2019, 97 min

Obsahy(1)

Vivárium je zpravidla uzavřené prostředí, určené pro chov zvířat či k jejich výzkumu. Jesse Eisenberg a Imogen Poots v artové alegorii koloběhu konzumní společnosti představují pár, který chce koupit rodinný dům. To zamilovanou dvojici zavede do zcela nové čtvrti Yonder. Velmi rychle ale pochopí, že něco nesedí; všechny budovy vypadají stejně a navíc se zdá, že kromě nich nejsou široko daleko žádní další obyvatelé. Situace se vyostří, když pár zjistí, že se ocitli uprostřed labyrintu. V bezpečí jednoho z domků vyhledá úkryt a snaží se vymyslet, jak z toho ven. V tu chvíli zazvoní zvonek a na zápraží se objeví podivný balíček… (Future Gate)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (160)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vychovávat kukaččí mládě není vůbec jednoduché, o čemž se brzy přesvědčí Gemma s Tomem. Den plyne po dni, jen spratek se stává náhradním rodičům stále více trnem v oku. A při tom zakroutit mu krkem by přeci nemělo být tak těžké, ne? Nakonec jáma prozradí nejen Tomovi, kam se vše ubírá. Zprvu jsem si tipoval na nějakou zkoušku v duchu starého Star Treku, nakonec ale vše dopadlo jinak, logicky, kruh se uzavřel. Nebýt závěru dal bych spíše 3*, ale v momentě, kdy se nadzvedne obrubník, nastává sešup, který mne přesvědčil, že tenhle počin si zaslouží hvězdu navíc. Ani jsem nečekal, že položené otázky budou zodpovězeny a jen střípek nevysvětleného zůstane pro divákovu fantazii. Artovému mysterióznímu příběhu by se měli vyhnout milovníci akce a rychlých filmů vůbec, jelikož je určen spíše pro ty, co nespěchají a rádi se nechají kolébat líně plynoucími vodami. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Oskarovou nálož asi nikdo nečekal, stejně tak jako nečekal asi objektivně "dobrý film" a všichni jsme si Vivárium víceméně pustili pro další wtf mindfuck myšlenku, ale i ta je zde tak nesmyslně hloupá, až to bolí. Protože ona jedna jediná myšlenka, která by se dala shrnout do jedné jediné věty, je úplně celým obsahem filmu a její forma podání je katastrofálně mdlá a úmorná, zpracování zcela průměrné a nevábné a nic víc ve filmu jednoduše není. Protože co z toho, že základní nápad rejža má, když celé jeho převedení do filmové podoby vypadá, jak kdyby absolutně netušil, co že chce natočit, ale hlavně, aby to "nějak" natočil. Úmorné peklo, které se od ostatních žánrovek liší tím, že vlastně ani nemá finální pointu nebo nějaké popíchnutí, které by v divákovi rezonovalo a na které by si na film vzpomněl i po týdnu. Brak. ()

Reklama

hroubek 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film, který je hodně velký mindfuck. Není to jednoduchá podívaná a místy ani zvláště příjemná. A je mi jasné, že to spoustě lidem nesedne. Tohle je artová podívaná jak vyšitá. Má to pomalejší tempo, nepříjemné scény ze kterých mrazí. Myšlenka (zvláště době karantény) a pointa není vůbec hezká. Po herecké stránce je to bezchybné a Imogen Poots a Jesse Eisenberg jsou výborně sehraní. Je to jiné a celkově dost originální, a oproti klasickým mainstreamovým filmům je to dost velká změna. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Zajímavý počin, jenž ale zrazuje to, že mu schází vývoj, dramaturgie a zrání námětu a definitivním pomyslným hřebíkem do rakve je děsně pomalé tempo. Celý snímek nevbuzuje žádné emoce, chybí víc akce, možná vysvětlení, nebo alespoň nějaký vývoj. Takto se člověk filmeme v podstatě prodívá až k titulkům a nic. Chtělo by to zásadně změnit dramatizaci. Námět zajímavý, hudba děsná. Za mne 35%. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Výborná myšlienka rozvedená do zmysluplnej dejovej linky s príjemným mysterióznym nádychom, ktorá si vzala na paškál večný a úmorný kolobeh dnešného konzumného života. No a dostať také decko do výchovy.... no neviem, asi by som skolaboval aj ja. Nechápem to nízke hodnotenie. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama