Vivárium (festivalový název)

Irsko / Belgie / Dánsko, 2019, 97 min

Lorcan Finnegan

Garret Shanley

MacGregor

Vivarium je mysteriozna scifi drama,ktora ma fakt netradicny a skvely namet,to treba uznat,velmi dobry vyber hercov,myslim tym Imogen Poots a Jessa Eisenberga,boli presvedcivi,tempo je sice pomalsie,no v tomto pripade je to plusom a zaver bol zaujimavy,takyto druh filmov,ktore su vynimocne napadom mam moc rad,byt v ich situacii a este s tym malym dilinkom,tak sa zabijem...:-)(31.3.2020)

JFL to ve svém komentáři shrnul dokonale – Vivarium je opravdu jako epizoda z Twilight Zone roztažená na celovečerní stopáž, což je zároveň i kámen úrazu celého filmu. Vše začíná skvěle, úvodní sekvence je vtipná a krásně navodí tu správně bizarní atmosféru, která je každým dalším momentem víc a víc plíživě znepokojivá. Následný děj je už do určité míry nastavované kaše, která člověka začne pomalu (ale jistě) nudit. Tato část by přitom ani tolik prostoru nepotřebovala, jelikož se za tu více jak hodinu děj nijak výrazně neposouvá, spíš stojí na místě a přešlapuje. Někam se to posune až v samotném závěru, který už má zase trošku větší grady a vyvrcholí v ucházející pointu, kterou ale v pohodě vydedukujete již tak v polovině filmu. Příběh se hezky uzavře, vše do sebe zapadne, ale nic překvapivého to nepřinese.(8.10.2019)

První film, kde mi Eisenberg nebyl otravný, ba byl i sympatický. Prohlídka domu se moc nepovedla. Toho malého zmetka bych klidně bez milosti popravil. Vždyť to ani nebyl člověk, tak proč ty zábrany? Protože holka dostala záchvat mateřského pudu? Postava Eisenberga to měla vzít do rukou a useknout tomu harantovi lopatou hlavu. No tak snad příště to někoho napadne.(2.4.2020)

Zajímavý film, který je hodně velký mindfuck. Není to jednoduchá podívaná a místy ani zvláště příjemná. A je mi jasné, že to spoustě lidem nesedne. Tohle je artová podívaná jak vyšitá. Má to pomalejší tempo, nepříjemné scény ze kterých mrazí. Myšlenka (zvláště době karantény) a pointa není vůbec hezká. Po herecké stránce je bezchybné a Imogen Poots a Jesse Eisenberg jsou výborně sehraní. Je to jiné a celkově dost originální, a oproti klasickým mainstreamovým filmům je to dost velká změna.(2.4.2020)

Podľa mňa to bolo celkom zaujímavé, aj keď vzhľadom na koniec mi ušiel nejaký zmysel počínania si tých tvorov. Jesse Eisenberg hral tak, ako on vie, ale hlavne bol v tomto príbehu vedľajší. Imogen Poots na druhú stranu vyzerala fakt strhano a zúfalo a pre mňa podala vierohodný výkon. Ten malý chlapec bol fakt creepy a na zabitie. 6,7(28.3.2020)