Vivárium (festivalový název)

Lorcan Finnegan

Garret Shanley

MacGregor
  • JFL

Jako epizoda "Twilight Zone" s náležitou stopáží by to asi i bylo fajn, ještě lépe by tomu slušel formát tak desetistránkového komiksu. Jenže na celovečerák je tu málo materiálu, přílišná doslovnost a nulový přesah. Stačí pak pohled do titulků na produkční společnosti a není se čemu divit. XYZ Films si stejně jako web Twitch Film, dnes přejmenovaný na velkohubé Screen Anarchy, který založil majitel společnosti Todd Brown, udělali trademark z vyzdvihování žánrovek s neotřelými nápady. Jenže bohužel všem jejich projektům schází vývoj, dramaturgie a zrání námětu, což jsou přesně neduhy "Vivaria". Je sympatické, že už XYZ Films dosahují na zvučnější herecká jména, ale pro jejich produkci by mnohem zásadnější bylo najmout dramaturga.(19.5.2019)

Velmi nepříjemná alegorická mind fucking záležitost, o které v době karantény asi nechcete úplně hloubat. Je to sice výborně zahrané a tísnivé. S tou alegorií bych to zas až tak intenzivně neviděla, ale proč ne. Vivárium by si spíš opravdu zasloužilo to rozuzlení posunout ještě do trochu jiných sfér tak, aby byl divák aspoň trochu více spokojen s koncem. Většina stopáže je totiž dost časté opakování podobných scén a gradace je tu taková trochu nemastná, neslaná. Nejvíc zapamatovatelným se pro mě stal určitě zdejší nadpozemský synáček, který se staral o veškeré vyvstávající otazníky. Nevím, jestli se v divácích probudily ty pocity, které v nich tvůrci probudit chtěli, ale film to byl dobrý a znepokojivý, ale asi se z toho dalo vymáčknout víc.(4.5.2020)

Takéto radové výstavby, kde sú domy rovnaké alebo takmer rovnaké vyzerajú dosť esteticky a moderne a preto považujem nápad takejto nekonečnej štvrte ako "väzenie" za veľmi dobrý a na takú vizuálnu dokonalosť sa veľmi dobre pozerá. Myslím, že film mal čo ponúknuť po celý čas, kedy človek objavuje pravidlá a logiku fungovania tohto zvláštneho miesta, ktoré sa po celý čas tvári celkom nevinne, avšak každý hneď vie, že tu niečo nie je v poriadku. Ako je však na niektorých filmoch nálepka "Nevhodné pre deti", tak na tomto by malo byť "Nevhodné pre čínsku vládu", keďže by boli schopní toto prerobiť do reality, keby každému účastníkovi pridali ešte nejakú prácu. Proste ukážka života, kde za seba človek nerozhoduje sám, ale rozhoduje za neho niekto tam hore. Problém, ktorý s týmto filmom mám je divný pocit z neho, ale to je už iba pre tých, čo film videli čiže - Spoiler: Divný pocit z toho človek má hlavne kvôli tomu, že záver žiadnej postavy nedopadol nijako normálne, každá postava dopadla divne a keď si spomeniem na nejaké momenty z filmu, tak nemôžem nemyslieť na to, ako daná postava nakoniec skončila. - Koniec spoileru-------- 8/10 (videné 18.7.2020, Originálne znenie)(19.7.2020)

Bizárium jinak ani tenhle film, nelze nazvat a já už viděl hodně divných záležitostí, ale tenhle film bych se nebál zařadit do top desítky. A byť ze začátku, to má slušnou dávku černého humoru, tak postupně je to čím dál víc divnější a děsivější. Během sledování, sem přemýšlel nad různými teoriemi, je to snad očistec/Limbus a nebo snad něco jiného ? Do jisté míry, mi film zodpověděl otázku a to na téma, o co jde, ale zároveň ve filmu vyvstalo hned několik dalších, na které se asi neodpoví. Jesse Eisenberg, když nehraje Lexe Luthora, tak je mi hrozně sympatický a když ho hraje, no neni v tom úplně dobrý. Imogen Poots je prostě vynikající, mohl bych to sice rozvést, ale vynikající mluví samo za sebe. Klučina i jeho dospělá verze, sou děsivý a slizký. Tenhle film rozhodně neni pro každého, ale jelikož mám tyhle filmy rád a tenhle se zvlášť vyvedl, tak s klidným svědomím hodnotím čtvrť Yonder pěti hvězdičkami.(27.10.2020)

Výborná myšlienka rozvedená do zmysluplnej dejovej linky s príjemným mysterióznym nádychom, ktorá si vzala na paškál večný a úmorný kolobeh dnešného konzumného života. No a dostať také decko do výchovy.... no neviem, asi by som skolaboval aj ja. Nechápem to nízke hodnotenie. Slušný nadpriemer. 80/100(26.8.2020)