poster

S nasazením života

 • USA

  In the Line of Fire

 • Slovensko

  V dráhe strely

 • Slovensko

  S nasadením života

 • Irsko

  In the Line of Fire

 • Kanada

  In the Line of Fire

 • Nový Zéland

  In the Line of Fire

 • Velká Británie

  In the Line of Fire

 • Austrálie

  In the Line of Fire

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

Komentáře uživatelů k filmu (214)

 • Cival
  *****

  Brilantní oldschoolové drama. Petersen lehounce rozehrává strhující komorní příběh obstarožního bodyguarda, a přestože v něm není příliš akce ani chvíli vás nebude nudit. Napětí by se dalo krájet, což je zásluha zejména skvělého scénáře a ďábelského záporáka Malkoviche + Russo je zatraceně sexy.(15.5.2003)

 • Houdini
  ****

  Oscar 3 nominace: Herec VR - John Malkovich, Střih, Scénář(9.4.2004)

 • Gemini
  *****

  John Malkovich jako obvykle svým herectvím přebíjí všechny kdo se s ním ve filmu vyskytují, a my tak máme šanci vidět takřka skutečného atentátníka v takřka skutečné akci...tento film je totiž precizní prací jak herců, tak režiséra. Nemluvě o hudbě Ennia Morriconeho...možná kdyby Rene Russo dostala větší prostor, mohlo by to být ještě o trochu zajímavější, ale i za stávající situace si In The Line Of Fire svých ***** zaslouží. BTW hráči Falloutu 2 - neříká vám jméno Frank Horrigan něco?;)(8.10.2003)

 • Tosim
  ****

  Ten Wolfgang Petersen má ty americké prezidenty nějak rád! :-)(9.8.2006)

 • Matty
  ****

  Thriller stejně staromódně přímočarý jako jeho protagonista. Díky prokresleným postavám jde o vítanou aktualizaci vyprávěcích schémat Eastwoodových spaghetti westernů. 75% Zajímavé komentáře: ScreamJay, Shit(30.5.2005)

 • Djkoma
  ***

  Jak říká Rob Roy níže, tento film je velmi přeceněnovaný a podle mě nedosahuje takových kvalit(určitě ne cinemácských 100%). Malkovich je přímo až hnusný vrah což je skvělé. Stárnoucí Easwood už nestíhá(nikdy jsem ho neměl rád). Režie je průměrná a ještě k tomu sem u toho usnul... :o))(14.7.2004)

 • T2
  ***

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $102,314,823Tržby Celosvetovo $176,997,168/60%/(8.8.2006)

 • Marigold
  ****

  Wolfgang Petersen přesedlal z čitelného autorského rukopisu na poněkud uniformní americký styl dokonale. Z mého pohledu je to škoda, i když při sledování filmu "S nasazením života" přeci jen trochu váhám. Je opravdu dobrým, byť svým způsobem rutinním, slohovým cvičením na téma "jsem pošuk, chci zabít mocnou osobu (prezidenta USA) a v cestě mi stojí kladný hrdina s.r.o.". Kdyby pošuka neztvárnil s bezcharakterní chladnokrevností a nelidským chladem John Malkovich a kladného hrdinu patřičně větrem i životem ošlehaný Clint Eastwood, bylo by tohle drama jen pěšákem v mohutném davu. Ale gambit Franka Horrigana a Mitche Learyho opravdu stojí za to. Má v sobě silné emoce, je nevypočitatelný, strhující a nosný. Petersenův film s ním stojí a padá. Tedy – rozhodně spíše stojí, než padá. I napotřetí výtečný divácký zážitek.(14.7.2004)

 • Pohrobek
  ***

  Víc než slušný příběh klasického klaďase, pro kteroužto roli se Clint Eastwood hodí postupem doby stále víc, protože díky své dýchavičnosti a dalším nepřehlédnutelným zdravotním insdispozicím získává další nezanedbatelnou várku našich sympatií. Přes perfektní psychopatický Malkovichův výkon tak Eastwood zůstává hlavní a vlastně bezezbytku kladnou postavou, jíž odpustíme i předvídatelný a trochu klišovitý závěr celého filmu.(21.2.2005)

 • Rob Roy
  ***

  Podle mě je tenhle film hodně přeceňovaný od Cinemy a i průměr tady na CSFD je až moc vysoký. Vždyť je to jen standardní thriller s další typickou postavou Clinta Eastwooda (to neznamená, že by byl špatný), nějakými těmi klišé a průměrným závěrem. Snad jen John Malkovich v roli záporáka tu stojí za pozornost (je i dobře nadabován).(10.10.2003)

 • mandes
  ****

  rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $176,997,168(19.12.2006)

 • B!shop
  ****

  Paradni thriller, jehoz jedinou slabinou je lehce prestrelena delka, protoze tu je pak misto pro par zbytecnejch scen, ktery bohuzel dost ubiraj na napeti a konec moh bejt taky drobet lip vygradovanej. Nicmene film stoji hlavne na dvou hlavnich postavach a oba jsou paradni, Clint si strihnul takovyho klasickyho drsnackyho poldu a hraje paradne, ale pak tu je Malkovich a ten hraje jeste lip. Nebejt tehle dvou, tak se jedna pouze o prumernej thriller neprinasejici nic novyho, ale diky nim to je paradni zalezitost.(19.12.2008)

 • EdaS
  *****

  S nasazením života jsem viděl několikrát v televizi, ale nikdy ho pořádně nedocenil. Snad to bylo dabingem či ořezem, každopádně až dneska jsem si uvědomil, jak skvěle, přitom neokázale a stylově čistě je to napsaný, natočený a zahraný thriller. John Malkovich ještě tenkrát tolik nepřehrával, Rene Russo byla zatraceně sexy a Clint Eastwood ač už přes šedesát, pořád ve formě. Ale to on je vlastně ještě i dnes. :)(25.12.2008)

 • dobytek
  ****

  Oproti většině ostatních Eastwoodovek, kde jsou záporáci obvykle různý nesympatický kokoti ztvárněný hercema (v lepšim případě) druhořadý kategorie, tady má Eastwood konečně sobě rovnýho soupeře. John Malkovich je opravdu super záporák a já jsem si celou dobu přál, aby toho debilního prezidenta odprásknul. Ale to by nebyl správnej americkej konec, takže žádný překvapení se nekoná. Naopak mi přišla úplně zbytečná postava, kterou hrála Rene Russo. A vůbec celá ta milostná zápletka mě ve filmu spíš rušila. Ale i tak si film ty 4 hvězdy zaslouží.(9.9.2013)

 • Shit
  ****

  Clint Eastwood asi ve svým poslední akčním snímku a zvládl to až na pár výjimek skvěle. Bylo dobře, že neni ve filmu branej jako nějakej akční hrdina, ale jako starej agent, kterej už nemá moc pohybových schopností, dokonce se najde i pár vtipků na podobný téma. Celej tenhle film hodně staví na hereckých výkonech a na kvalitním scénáři. Hlavní trojice v podání Clinta Eastwooda, Rene Russo a Johna Malkoviche je skvělá, obvzvlášť se mi líbil ve svý roli Malkovich, byl to takovej správnej inteligentní psychopat. Co se týká toho scénáře, tak sice neni zrovna originalita sama, ale na daný téma je napsanej hodně slušně. Celkově se jedná o kvalitní thriller, ale bohužel nepřichází s ničim novým(6.8.2006)

 • flanker.27
  ****

  Eastwood je tu o řád sympatičtější než v Drsnym Harrym.(6.6.2010)

 • Segrestor
  *****

  Ještě jsem vydržel suchopárné knižní zpracování, ale vysílání v televizi film naprosto zdecimovalo. Věřte, že s reklamou a idiotským dabingem tenhle příběh hodně ztrácí. Klasické to úskalí. S nasazením života jsem tehdy viděl v kině a to mi stačilo, abych tomu dal dnes pět hvězd. Z dnešního pohledu se film jeví, jako klasický old school thriller ukazující, jak to tehdy bylo relativně snadné zaútočit na prezidentskou hlavičku. Viděli jsme Clinta Eastwooda v naprosto uvěřitelné charakterní roli. Stejně tak John Malkovich. Role s mnoha převleky mu umožnila ukázat, jaký je to panečku skvělý herec.(14.6.2011)

 • Brouk
  ****

  Dát zprofanovanému žánru 5*??? Dal jsem 4! Tenhle film si to rozhodně zaslouží i když... Proč mám pořád ze sebe ten jemně zbabělý pocit, že jsem nedal 5*? Je to thriller jak má být, navíc velmi citlivě herecky obsazený a Petersen odvedl skvělou práci... asi je tam něco, co těch 5* ruší, hádejte...(30.5.2006)

 • Gilmour93
  ****

  V Dallasu Clint tehdy selhal, nyní jako bodyguardská fosílie lapající po dechu má šanci na nápravu. Poctivý thriller, kde je všechno na svém místě a vyčnívá to očekávané (Morricone+Malkovich). Pochopitelně nesmí chybět tradiční atentátové klišé v podobě zběsilého útěku hroznu agentů smýkajících ve svém středu americkou hlavu státu. Že musí vždycky běžet přes tu hotelovou kuchyň..(29.8.2008)

 • ScreamJay
  ****

  No takhle se dělá dobrý politický thriiler. Stačilo by splašit kohouta z kurníku, dát mu masku Johna Malkoviche a už máme pěknýho grázla. No těď trocha přeháním, ale možná že úmyslně. V Petersenově režii vzniklo už nejedno výpravné podíváníčko, tak pro některé může být tenhle film spíše sklamáním. Pro jiné to bude naopak milé překvapení. Plné hodnocení filmu ovšem nemůže náležet, neb příběh je v jistých momentech nepřehledný, z města do města, z místa na místo a to tak rychle, že se vám před očima míhá jedno město spojených států za druhým a vy máte pocit, že tam snad ani nic jinýho než city and town není. Clint už není a ani tady už nebyl žádný mladík, žádný junák či pionýr, ale svou roli zvládl nadmíru kvalitně. Běhání sice už není jeho doménou, ale i tak ho občas bažanta vezoucí doprovodné vozidlo málem nestíhalo. Dělám si srandu. Pokud u thrilleru nechcete moc myslet a radši si necháte do hlavy proudit přímočarý příběh s minimem akčních scén, pak tohle (jak říká nějaká reklama) je pro vás jasná volba. No nemůžu si pomoct, ale ten Malkovich je fakt frajer, občas mam pocit že bych se mu bál pohlédnout do očí. Čtyři hvězdičky myslím celkem po právu!(14.7.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace