S nasazením života

V dráhe strely

S nasadením života

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

Clint Eastwood asi ve svým poslední akčním snímku a zvládl to až na pár výjimek skvěle. Bylo dobře, že neni ve filmu branej jako nějakej akční hrdina, ale jako starej agent, kterej už nemá moc pohybových schopností, dokonce se najde i pár vtipků na podobný téma. Celej tenhle film hodně staví na hereckých výkonech a na kvalitním scénáři. Hlavní trojice v podání Clinta Eastwooda, Rene Russo a Johna Malkoviche je skvělá, obvzvlášť se mi líbil ve svý roli Malkovich, byl to takovej správnej inteligentní psychopat. Co se týká toho scénáře, tak sice neni zrovna originalita sama, ale na daný téma je napsanej hodně slušně. Celkově se jedná o kvalitní thriller, ale bohužel nepřichází s ničim novým(6.8.2006)

Poznáte ten pocit, keď na Vianoce očakávate nejaký darček, podľa nejakých indícií tušíte, že to bude asi pecka a po otvorení je to ešte väčšia pecka? Presne, ako u mňa tento film. Vedel som, že to bude niečo podľa môjho gusta, ale ono ma to zobralo ešte viac. Klobúk dole pred Clintom, ktorý sa už dlhé dekády drží v top spoločnosti. Ten chlapík proste nepotrebuje ani dobrý námet. On len vybehne pred kameru, utrúsi prvú vetu, žmurkne a ja už tlieskam. Malkovich detto. A Petersen overená figúrka nenápadného nahrávača - vodcu. Jo, môže byť..(9.10.2008)

Dvaja veľkí herci a jeden dosť dobrý film. Veľmi ma zaujal John Malkovich a ten jeho výzor, rozmýšľanie a chlad. Clint sa samozrejme tiež nenechal zahanbyť. Celkovo má film dobré tempo a napätie, hlavne na konci filmu. Len škoda že sa to skončilo dobre. Ja by som skôr uvítal ak by sa mu to podarilo, ale nič to. A takú drevenú pištoľ si asi zaobstarám aj ja :D(8.11.2008)

Asi tříhvězdičkové hodnocení ani po letech nezměním. Neříkám, že jde o špatný film, ale překvapit příliš nedokáže, takže cynické označení „Drsný Harry jede do Washingtonu“ není tak úplně od věci. Clint po letech točil pro jiné studio než pro Warnery, na režisérskou židli se až tolik netlačil, což je s ohledem na jméno Wolfgang Petersen spíš dobře. Vysloužilý agent tajné služby, který pamatuje zavraždění Kennedyho, ví, co je jeho posláním, i když kope coby frustrovaný náhradník trochu jinou ligu. Tedy jen do té doby, než se na scéně objeví bývalý zhrzený agent s měnící se tváří Johna Malkoviche. Psychologický thriller dvou osamocených mužů, řemeslně dobře zvládnutý. Jenže přidanou hodnotu jsem postrádal. Spolupráce Eastwood-Petersen to byla úspěšná, co se tržeb týče, tak bezpochyby (tržby nějakých 170 milionů dolarů). Jenže čekání na poslední výstřel, poslední ránu pěstí je poměrně únavné, akce, ač realistická, je poměrně rutinní, klišé se taky nevyhneme a ta drsňácká Clintova póza mi tentokrát tak úplně nesedla.(21.3.2015)

Podle mě je tenhle film hodně přeceňovaný od Cinemy a i průměr tady na CSFD je až moc vysoký. Vždyť je to jen standardní thriller s další typickou postavou Clinta Eastwooda (to neznamená, že by byl špatný), nějakými těmi klišé a průměrným závěrem. Snad jen John Malkovich v roli záporáka tu stojí za pozornost (je i dobře nadabován).(10.10.2003)

• - Skuteční tajní agenti pracovali pro film jako konzultanti. (Kulmon)

• - Ve filmu byly použity záběry slavného dokumentu Abrahama Zaprudera, které tento účastník slavnostního přivítání prezidenta Kennedyho v Dallasu (1963) náhodou natočil a zachytil tak prakticky celý atentát. (Robbi)

• - Film byl původně navržen pro Dustina Hoffmana jako Horrigana a Michaela Apteda, který měl režírovat. (Kulmon)