poster

S nasazením života

 • USA

  In the Line of Fire

 • Slovensko

  S nasadením života

 • Slovensko

  V dráhe strely

 • Nový Zéland

  In the Line of Fire

 • Velká Británie

  In the Line of Fire

 • Austrálie

  In the Line of Fire

 • Irsko

  In the Line of Fire

 • Kanada

  In the Line of Fire

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Petersen znova a opäť na americkú patriotickú vlnu. Plagát a synopsia môže veľa ľudí odradiť, ale Petersen jednoducho vie dodať podobným klasicky predvídateľným filmom napätie. A o to tu ide, aby bol triler napínavý a aby mal zaujímavú hlavnú postavu, ktorá sa musí vysporiadať s charizmatickým záporákom. V In the line of fire to skvele funguje, takže na neskorý večer v televízii ho ako oddychovku vrele doporučujem.(4.10.2012)

 • petaspur
  ***

  Frank Horrigan nechce odcházet z prezidentské ochranky se dvěma mrtvými hlavami státu na kontě. Oblíbeného J. F. Kennedyho už se mu asi reinkarnovat nepodaří, ale odvrátit útok na dalšího prezidenta je jeho prioritou. Už se mu nedostává dechu při supění vedle ovlaječkované limuzíny, ale jeho oko je stále vysokorychlostně propojeno s rukou, která v případě ohrožení ještě dokáže bez rozmýšlení mačkat spoušť.(14.12.2008)

 • Xmilden
  ****

  Tenhle film snad dnes už blednoucího režiséra ani nepřipomíná. Tady je Petersen opravdu ve špičkové formě (úpadek začal nesmyslným Air force one, Dokonalá bouře bylo poslední nadechnutí a pak už jen sešup do suterénu hollywoodské "produkce", Troja ještě snese měřítko, ale Poseidon je už opravdu velmi slabý). Tenhle film je, ale opravdu povedený. John Malkovich je tak přesvědčivý a vyšinutý, že bych se od něj snad i zastřelit nechal. Studie atentátníka je odkrytá vskutku naplno.(21.6.2007)

 • sud
  ****

  Clint Eastwood se od jiných akčních herců liší především v jednom - stárne a jeho postavy stárnou s ním. Frank Horrigan sice umí běhat a lézt po střechách, ale také se zadýchává, smrká, kašle a bolí ho hlava. Ve výsledku je (nejen kvůli tomu) tento film spíše psychologickým dramatem, než akčním thrillerem. Film se zároveň viditelně obouvá do amerického systému a rádoby demokracie. Prezident zde není hrdinný nositel morálních hodnot, ale zbabělý papaláš, síť jeho boduguardů pouze naivní šaškárna a psychopat Leary (mimochodem asi životní role Johna Malkoviche) není psychopatem pro nic za nic. Jak už řekl Jean Gabin ve filmu "Dva muži ve městě", zločince lze také vyrobit. A to se v Learyho případě stalo. "S nasazením života" je velice netriviální film, kterému díky jeho nekorektnosti a uvěřitelnosti odpustíme i pár klišé (milostné vzplanutí mezi stárnoucím agentem a krásnou agentkou, závěr - ale na druhou stranu, kdo by si přál v tomto případě něco jiného). Nebýt uloudané první poloviny, bylo by to maximum. 85%.(18.6.2011)

 • d-fens
  ****

  Veľmi dobré. Necítim sa byť fundovaný na posudzovanie strihu, ale v tomto filme som si nejak zvlášť všimol jeho prepracovanosť a kvalitu. Výborne sa spolupodielal na vytvorení napätej atmosféry, založenej na klasickom modeli predátor vs. obeť (V tomto prípade samozrejme obeť, ktorá sa dobrovoľne snaží nájsť svojho vraha). Hudba Morriconeho nijak zvlášť nevyčnieva, čo je dobre, spolupodiela sa na vytváraní atmosféry, no nie rušivými výraznými melódiami. Eastwood akoby v neskorších filmoch svojej hereckej filmografie hral stále tú istú postavu - možno sám seba (čo však vo väčšine prípadov nie je na škodu), Malkovich však v tomto filme ukazuje jeden zo svojich vrcholov. Vynikajúca variáciu na tému dobro-Eastwood vs. zlo-Malkovich. Uznávam, že táto konštrukcia môže mnohým divákom, nezvyknutým na ostré rozlišovanie medzi dobrom a zlom, prekážať v plnom zážitku, no viaceré dialógy Eastwooda a Malkovicha aj tu ponúkajú dostatok relativizmu a smutnej irónie. S kľudným svedomím dávam 80%, snáď iba ten úplný záver (výťah) už bola zbytočná "nadpráca" scenáristu(19.8.2011)

 • - Glenn Rose a Sharon Stone odmítly roli Lilly. (Kulmon)

 • - Film byl původně navržen pro Dustina Hoffmana jako Horrigana a Michaela Apteda, který měl režírovat. (Kulmon)

 • - Skuteční tajní agenti pracovali pro film jako konzultanti. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace