poster

S nasazením života

 • USA

  In the Line of Fire

 • Slovensko

  S nasadením života

 • Slovensko

  V dráhe strely

 • Nový Zéland

  In the Line of Fire

 • Velká Británie

  In the Line of Fire

 • Austrálie

  In the Line of Fire

 • Irsko

  In the Line of Fire

 • Kanada

  In the Line of Fire

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • otík
  *****

  Eastwood málokdy zklame a ani tentokrát tomu není jinak. Výbornému adrenalinovému zážitku především v poslední půl hodině předchází velmi slušný příběh staršího agenta a člena prezidentovy ochranky, který má co dělat s totálním pošukem ve skvělém provedení Johna Malkoviche. Eastwoodům hrdina už v roce 1963 přišel jako bodyguar o prezidenta Kennedyho, teď musí vynaložit veškeré úsilí, aby nepřišel o dalšího. Maximální spokojenost.(23.12.2007)

 • SeanLSD
  ***

  Dnes pôsobí tento film až neuveriteľne oldschoolovo a o to príjemnejšie, napriek všetkému, čo sa stalo tisíckrát ohraným klišé. Je neuveriteľné, čo dokázal Clint Eastwood vo veku, kedy sa už mohol odobrať na zaslúžený odpočinok ( a to nemám na mysli len kondičku ) S NASADENÍM ŽIVOTA herecky a NEZMIERITEĽNÍ režisérsky mu zaistili štart k ďalším 20 rokom pozoruhodnej ( a pozoruhodne plodnej ) tvorivej kariéry. Sergio Leone mal kedysi pri výbere dobrú ruku – Clint je ten, čo vydrží najdlhšie, až do konca a ak padne, tak posledný...(13.6.2013)

 • Thomassi
  ****

  Clint Eastwood jako stárnoucí osobní strážce prezidenta USA. Byl u toho, jak zavraždili Kennedyho a teď, po několika letech má být spáchán další atentát na amerického prezidenta. Atentátník si vybral právě jeho, a tak je rozehrána hra kdo z koho. K režiséru Wolfgangu Petersnovi mám úctu kvůli Ponorce, a tak jsem nečekal nic jiného od tohoto thrilleru, než parádní zábavu. A tu jsem dostal. Promyšlený a napínavý příběh mě doslova vtáhl a já si ho užíval po celou dobu. Clint mě mile překvapil, že dokáže zahrát i někoho, kdo se umí smát a má smysl pro humor, protože ve většině případů ho vidíme jako chlápka s drsným obličejem. Pro mě ale jasná jednička ve filmu je John Malkovich coby Mich Leary. Jeho ujetou postavu zahrál výtečně. Jasný 4*.(10.8.2010)

 • Jino
  ****

  Eastwood a Malkovich dělají z průměrného amerického politického thrilleru něco víc. Jen je škoda těch laciných klišé, kde např. hlavnímu hrdinovi podkopávají nohy spolupracovníci a mají ho za paranoika. Možná, že i těch 128 minut je na takový film mnoho. Ale nakonec se mi to vcelku líbilo, takže 70% .(12.9.2009)

 • kingik
  **

  Film čerpá z jednoho z největších amerických traumat, vraždy prezidenta Johna F.Kennedyho. Stárnoucí agent Frank Horrigan je i po třiceti letech po tragické události pronásledován výčitkami, že tenkrát v Dallasu nesplnil svůj úkol. Když se znenadání objeví vyhrožující psychopat, který chce zlikvidovat nynějšího amerického prezidenta těsně před volbami, Frank je odhodlán udělat všechno, aby se situace znovu neopakovala. John Malkovich v roli psychopata a za pomoci převleků chce zabít prezidenta a co já s tím? Proč se s tím musí dělat takové ciráty a obstrukce a natahovat se to do zbytečně předlouhé stopáže, když to stejně skončí, jak jsem předpokládal. Eastwood mě jako herec nebere i kdyby se přetrhnul a dělá moc dobře, že už raději je jen za kamerou. Tenhle jeho film je pro mě odtažitou podívanou, která mě nepřiměje, abych se po shlédnutí začal zajímat hlouběji o americkou politiku. Ta je mně ukradená jako tenhle na dobré technické úrovni zvládnutý film. Když jsem se na to díval s rodinou nikoho to nebavilo. Takže asi tak je to dobré. Mé hodnocení: 40%(1.4.2013)

 • - Clint Eastwood nejprve odmítl roli, protože mu bylo 62 a jeho postavě 50. (Kulmon)

 • - Některé scény prezidentské kampaně byly ve skutečnosti záběry kampaně Billa Clintona z roku 1992. (Kulmon)

 • - Film byl původně navržen pro Dustina Hoffmana jako Horrigana a Michaela Apteda, který měl režírovat. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace