S nasazením života

• Irsko

• Nový Zéland

Krimi / Drama / Thriller / Akční / Mysteriózní

USA, 1993, 128 min

Na to, že se do jisté míry jedná o klasický tuctový akčňák, jsem byl velice příjemně překvapen. Člověk si z toho na zadek nesedne, ale v sobotu v deset večer si v televizi nemůže snad nic lepšího přát (v porovnání s těmi sr*čkami, které nám velice často naše televize večer servírují). Clint vůbec nestárne, přijde mi úplně stejný jako v o patnáct let mladším Gran Torinu a Malkovichovi ta psychopatická zrůda také dobře sedí. Nelze skoro nic vytknout, vyjma neúměrné stopáže, v rámci žánru to však výš nejde... 70%(8.6.2010)

Nervydrásající napětí se z In the Line of Fire řine v mohutných proudech, a vražedné tempo a rychlý spád nenechá nikoho vydechnout. Tohle jsem od Petersena nečekal, neboť jsem jej měl zafixovaného jako béčkového filmaře letních blockbusterů. Napínavější věc aby fanoušek thrilleru vážně pohledal! O Clintu Eastwoodovi nemá cenu se rozepisovat - i v tomto snímku je totálně bezchybný. Co si ale zaslouží vytípnout je ďábelský Malkovich, jehož postava je nejen děsuplná, ale i naprosto pochopitelná. Při finální gradaci jsem vlastně ani nevěděl, komu držím palce... 128 minut téhle poctivé filmařiny uteče mrknutím oka a po titulcích zanechá na patře chuť vysokého zadostiučinění. Jestli takhle vypadá 24ka, asi se po Sutherlandovi co nejdříve poohlédnu...(18.7.2010)

Tak tomuhle říkám naprosto geniální thriller.Když se tento film natáčel tak bylo Clintu Eastwoodovi asi 63 let.No klobouk dolů!!Tento herec má můj respect , je to prostě frajer a v tomto filmu to opět dokazuje.John Malkovich ale taky není špatný a musím říct , že jsem mu i tak nějak fandil ( vím , sem divnej ).Tenhle film je prostě super!!!!(4.3.2005)

Na to, ze In The Line Of Fire natacel reziser masterpiecu jako Neverending Story a Das Boot, hudbu k tomu skladal Ennio Morricone a hlavni roli hral Clint Eastwood, tedy trio naprostych veteranu, to nebylo nic extra. Naopak na to, ze vetsinou opravdu nemam rad Johna Malkoviche, tak tohle odehral dokonale a s jeho vykonem luxusniho vraha tohle dilo stoji a pada. Ze zacatku velmi vlazne, celkove prilis typicke a uniformni, ale precijen to postupne zacne ziskavat grady a obzvlast nektere dialogy jsou lahudka. "I have a rendezvous with death."..."You have a rendezvous with my ass, motherfucker!" 6/10(27.2.2010)

Bezva Clint Eastwood, bezva John Malkovich, bezva krásná mladá René Russo, ti tři jsou hlavními aktéry dění kolem prezidenta Spojených států. Jeden byl přímým účastníkem coby ochranka atentátu na Kennedyho, druhý je chladně inteligentní a zabít chce prezidenta současného, a do toho všeho krásná agentka, jejíž povinností je prezidenta organizačně chránit. Má to švih, logiku, vůbec vše, co tenhle druh filmu mít má. Takže spokojenost.(16.2.2016)

• - Clint Eastwood nejprve odmítl roli, protože mu bylo 62 a jeho postavě 50. (Kulmon)

• - Při telefonním hovoru Malkovich recituje pasáže z básně Alana Seegera Mám rande se smrtí. (Kulmon)

• - Scéna, ve které si Malkovich dává zbraň do úst, byla improvizovaná. Režisérovi se to líbilo natolik, že to ve filmu ponechal. (Kulmon)