Possessor

• Velká Británie Possessor (více)

Příběh o agentce pracující pro tajnou službu, která používá technologii mozkových implantátů, s jejichž pomocí je možné se zabydlet v tělech nevinných lidí a postupně tělo na dálku zcela ovládnout. Když je hostitel zcela pod kontrolou, mohou pokračovat v plánu s eliminací svého cíle bez jakéhokoli podezření. Doteď tento způsob fungoval, avšak tentokrát si vybrali člověka se silnější vůlí než předpokládali... (Eliott)

Padme_Anakin

Netuším, na čem se u Cronenbergů ujíždí, ale musí to být slušný matroš, v tomto případě nepadlo jablko daleko od stromu.. Potemnělá vize možné budoucnosti s mozkovými implantáty mě uhranula, cítila jsem tu hypnotizující atmosféru, vtáhlo mě to a byla jsem nesmírně zvědavá, jak to celé dopadne.. Pochvalu ode mne zcela jistě zaslouží Andrea Riseborough a Christopher Abbott, pravdou je, že i Jennifer Jason Leigh byla zajímavá a působivá, ostatně jako vždy.. ()

pornogrind

Davida Cronenberga a jeho filmy mám rád. A tak mě zajímalo jestli se mladej Cronenberg potatil nebo ne. Jeho první kousek Antiviral(2012) jsem radši vynechal a zkusil až jeho druhej film, kterým je právě Possessor. A po dokoukání musím říct, že tímhle filmem mě mladej Cronenberg absolutně neoslovil. Nedá se mu sice upřít dobrej vkus na výběr kameramana. Karim Hussain je jistota. Vizuál je sice celkem líbivej a povedly se i krvavější scény (který jsou asi jenom tři), ale obsahově je to totální průjem, kterej mě neskutečně nudil. Nejraději bych tomuhle kousku napařil odpad, protože takhle dlouho jsem po dokoukání filmu nebyl zhnusenej hodně dlouho.  Ale už kvůli K. Hussainovi nemůžu. To nic nemění na tom, že tenhle film už nikdy nechci vidět. A popravdě ani nechápu pozitivní hodnocení a kladný recenze. Za mě je to na oko možná líbivej ale obsahově totálně prázdnej shit. Jdu blejt...... ()

dubinak

Mladý Cronenberg se potatil a je vidět na sto honů, že groteskní styl svého kontroverzního otce napodobuje opravdu věrohodně. Tohle měla být pro mě událost roku 2020. No, kdybych u Possessora poprvé natvrdo z nudy neusnula a neodložila jeho zhlédnutí asi tak o třičtvrtě roku později, možná by i byla. Teď už to byl spíš jen takový restík na doplnění a musím říct, že ten hype si to až tak nezasloužilo. Je to sice natočené poměrně osobitým způsobem a atmosféra je extrémně tísnivá a temná, ale stoprocentně nemůžu říct, že bych byla nějak v šoku nebo dotčená originálním nápadem. Chválím gore, ale třeba vizuál a obzvlášť taky Christopher Abbott se mi vůbec netrefili do noty. Někdo bude asi nadšen, někdo ne. Já jsem k tomu spíš chladná. ()

Fr

„DOSTAŇTE MĚ VEN…“ /// Není to zajímavý jen krví. Jak je u Cronenbergů zvyklostí, jde i o zajímavou hru s obrazem. A má to takovou komorní atmosféru… Baví mě to i tím, jak se vyvíjí příběh. Nevím, kolik to stálo, ale za ty prachy (asi?) je to biják jako hrom! Krásný fujtajbly, psycho hrabárna s mrtvolama, spoustou krve a fajn momenty překvapení. No a samozřejmě skvělá Andrejka! Takže teď už jen chybí, aby se mě někdo zeptal – „a jaký z toho máte pocit?“ Za čtyři píčo! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem chtěl, aby predátora napadl hostitel. 2.) Při práci mi hrozí poškození mozku. 3.) Thx za titule „leniucha“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Othello

Pokud Brandon navazuje na fotrovu šichtu, tak to bere hodně odbočkou přes mladýho Cosmatose. To se může samo sebou lehce zvrhnout v manýristickou iritující nudu a pokud se špatně vyspíte, tak vám to celý možná přijde jako průhledná poza, protože za celým námětem se neskrývá nic neviděného. Za mě je to ovšem důsledně a pečlivě vysoustružená žánrovka, které se nás místy snaží chvályhodně vytáhnout z pohodlí. Navíc po celou délku ten film působí jakoby měl stejný tep, pomalý, metodický a nezvyšující se ani v těch nejvypjatějších momentech. Andrea Risenborough se již definitivně stala herečkou, která vytvoří dechberoucí záběr jenom tím, že v něm je a Jennifer Jason Leigh je nejlépe stárnoucí herecké eso současnosti. ()

• Natáčelo se v Torontu a v Revival Film Studios (provincie Ontario, Kanada). (Rominator)
  • Žádná z postav ve filmu nekouří klasickou cigaretu. Pokud někdo kouří, tak pouze z elektronické cigarety. (pornogrind)