• Austrálie

Possessor Uncut

Sci-Fi / Thriller / Horor

Kanada / Velká Británie, 2020, 104 min

Nejdříve jsem se na Possessor dneska nechtěl vůbec podívat, ale zkusil jsem pár minut, zda mě to chytne a chytlo a docela hodně. Hned v úvodu šok, nečekal jsem, že to bude tak brutální podívaná. Je pravda, že tempo je hodně pomalé, ale já si to vychutnával. Atmosféra byla krutá až vyloženě hnusná, dojde na pár krvavých, šílených scén (zabití otce s dcerou TOP), několik sexy momentů, finále mega drsné. Souhlasím, že film nebude pro každého, ale mně tahle zvláštnost nečekaně sedla. Festivalovka jak hrom. (13. komentář, 87.hodnocení)(13.6.2020)

Blame Canada. Ten experimentátorský šmrnc, jistá neuchopitelná těžkopádnost, vrozená mimóznost a všudypřítomná hravost nezačíná a nekončí jen u Cronenberga, ale prostupuje celou produkcí. Jednou za čas je takový klystýr vyloženě příjemný. Nebo si to alespoň myslíte, zatímco se někde hluboko uvnitř se při těch nejšťavnatějších scénách kroutíte a mhouříte oči. Jo, Brandon to má rozjeté moc pěkně.(15.1.2021)

• Arsenal83

Že vraj ľudia na festivale tlieskali. No ale to preto, že tam chodia rovnakí pošahanci ako tento režisér, ktorý sa dostal k profesii len ako synáčik. Bodať niekoho nožom bez cieľa, hektolitre krvi, to je len pár scén z celého filmu, ktoré sú vyslovene šialené. To môže byť len prejavom nevybúrených snov svojho tvorcu, ktorý má rozkoš z násilia. Detailné zábery na nôž vnárajúci sa do tela sú ale inač veľmi amatérske, úplne vidno, ako je to všetko umelé. Ale drogovo závislým sa to môže zdať ako pohodový filmík.(3.6.2020)

O technologii, pomocí níž se může zaměstnanec napojit do mozku jiného člověka a kontrolovat jeho tělo. Tuhle technologii využívá společnost k páchání vražd.Řěší se zde problém nakolik může vědomí existovat , když je oddělené od svého těla. V hlave me spis nez pribeh utkvela nocni mura. Film tezi z obsazeni a fascinujici premisy.Ztrata svobody za moznost byt kymkoliv.Cronenberg ma beze sporu talent.Film je plný halucinačních vizí. Časoprostor filmu se postupně rozkládá a hroutí. Stylově Cronenberg používá převládají zde agresivní rudé barvy. Je tu hodně extrémního gore násilí a emočně vypjatých scén. Tempo je vláčné a hypnotické.(5.7.2020)

Cronenberg Junior se potatil a Possessorem slušně navázal na mé oblíbené virtuálně-paranoidní-body kousky jeho otce, Videodrome a Existenz. Audiovizuálně to má moc pěkný, znepokojivá a tísnivá atmosféra mu jde taky, ale na můj vkus je to až moc dějově roztahaná a málo zamotaná pocitovka a hrdinka (v podaní Andrey "vypadám jako ženský James Spader" Riseborough) je dost studená. A okázalá snaha šokovat brutálním násilím, přemírou krve a sexem (mihne se tu penis) mi přišla na sílu - na předchozích filmech jsem oceňoval, že tlačily spíš na myšlenky a imaginaci, jako když si Woods rval do břicha videokazetu nebo Law střílel zuby z kostěné pistole.(19.7.2020)

• - Natáčelo se v Torontu a v Revival Film Studios (provincie Ontario, Kanada). (Rominator)