Possessor

• Velká Británie Possessor (více)

Příběh o agentce pracující pro tajnou službu, která používá technologii mozkových implantátů, s jejichž pomocí je možné se zabydlet v tělech nevinných lidí a postupně tělo na dálku zcela ovládnout. Když je hostitel zcela pod kontrolou, mohou pokračovat v plánu s eliminací svého cíle bez jakéhokoli podezření. Doteď tento způsob fungoval, avšak tentokrát si vybrali člověka se silnější vůlí než předpokládali... (Eliott)

HAL

Jablko nejen že nepadlo "daleko" od stromu, ono tady padlo přímo pod něj, a ještě po cestě nabralo pár vrstev navíc. Cronenbergův syn je intelektuálnější, chrlí témata modernější a futurističtější, ale jinak se potatil extrémně a tenhle jeho body-horor je tak nejzajímavějším příspěvkem k žánru od... eXistenZ, se kterým se se žánrem (na čas) rozloučil před dvaceti lety jeho táta.  Mladý Brandon mu zjevně tehdy při natáčení koukal přes rameno. 9/10 ()

pornogrind

Davida Cronenberga a jeho filmy mám rád. A tak mě zajímalo jestli se mladej Cronenberg potatil nebo ne. Jeho první kousek Antiviral(2012) jsem radši vynechal a zkusil až jeho druhej film, kterým je právě Possessor. A po dokoukání musím říct, že tímhle filmem mě mladej Cronenberg absolutně neoslovil. Nedá se mu sice upřít dobrej vkus na výběr kameramana. Karim Hussain je jistota. Vizuál je sice celkem líbivej a povedly se i krvavější scény (který jsou asi jenom tři), ale obsahově je to totální průjem, kterej mě neskutečně nudil. Nejraději bych tomuhle kousku napařil odpad, protože takhle dlouho jsem po dokoukání filmu nebyl zhnusenej hodně dlouho.  Ale už kvůli K. Hussainovi nemůžu. To nic nemění na tom, že tenhle film už nikdy nechci vidět. A popravdě ani nechápu pozitivní hodnocení a kladný recenze. Za mě je to na oko možná líbivej ale obsahově totálně prázdnej shit. Jdu blejt...... ()

Snorlax

Hranice mezi šíleností a genialitou je převelice tenká. Cronenbergovi mladšímu by stačil jeden drobný krůček vedle a jeho Possesoor už by byl zralý na odborný lékařský dohled. Ale Brandon nechybuje, stvořil svébytný, plnokrevný svět, který je propracován do nejmenších vizuálních detailů. Teď už jen zbývá si položit otázku, jestli se bavíme o příliš vzdálené budoucnosti, a doufat, že tahle budoucnost nenastane. ()

Anderton

Vzhľadom na nedopečenosť scenára som si myslel, že ide o Brandonov debut, ale nie je tomu tak. Zaujímavé sci-fi s fajn nápadom avatarom - zabijákom, ale s extrémne nesympatickými postavami. V podstate ide o námet pre nejaký seriál, kde by jedna zákazka trvala do hodinky, tu je ale natiahnutá na celovečernú stopáž. Film tak nemá poriadne tempo, čo je vzhľadom na námet trochu škoda. Je síce explicitne násilný a plný sexu a krvi, ale viac vám utkvie v pamäti jeho hypnotickosť. Ak by ma viac zaujali postavy, mohlo ísť pre mňa skutočne o jednu zo sci-fi udalostí sezóny. ()

Kudly4

Nejdříve jsem se na Possessor dneska nechtěl vůbec podívat, ale zkusil jsem pár minut, zda mě to chytne a chytlo a docela hodně. Hned v úvodu šok, nečekal jsem, že to bude tak brutální podívaná. Je pravda, že tempo je hodně pomalé, ale já si to vychutnával. Atmosféra byla krutá až vyloženě hnusná, dojde na pár krvavých, šílených scén (zabití otce s dcerou TOP), několik sexy momentů, finále mega drsné. Souhlasím, že film nebude pro každého, ale mně tahle zvláštnost nečekaně dost sedla.  (13. komentář, 87. hodnocení) ()

jarous

Velice zvláštní film, taková nějaká vize do budoucnosti? No raději ne. Ovšem ta mrazivá hudba, tak nějak naznačuje beznaděj. ()

Arsenal83

Že vraj ľudia na festivale tlieskali. No ale to preto, že tam chodia rovnakí pošahanci ako tento režisér, ktorý sa dostal k profesii len ako synáčik. Bodať niekoho nožom bez cieľa, hektolitre krvi, to je len pár scén z celého filmu, ktoré sú vyslovene šialené. To môže byť len prejavom nevybúrených snov svojho tvorcu, ktorý má rozkoš z násilia. Detailné zábery na nôž vnárajúci sa do tela sú ale inač veľmi amatérske, úplne vidno, ako je to všetko umelé. Ale drogovo závislým sa to môže zdať ako pohodový filmík. ()

Marze

O technologii, pomocí níž se může zaměstnanec napojit do mozku jiného člověka a kontrolovat jeho tělo. Tuhle technologii využívá společnost k páchání vražd.Řěší se zde problém nakolik může vědomí existovat , když je oddělené od svého těla. V hlave me spis nez pribeh utkvela nocni mura. Film tezi z obsazeni a fascinujici premisy.Ztrata svobody za moznost byt kymkoliv.Cronenberg ma beze sporu talent.Film je plný halucinačních vizí. Časoprostor filmu se postupně rozkládá a hroutí. Stylově Cronenberg používá převládají zde agresivní rudé barvy. Je tu hodně extrémního gore násilí a emočně vypjatých scén. Tempo je vláčné a hypnotické. ()

TheEvilTwin

Possessor je hodně netradiční film, do kterého jsem šel úplně na slepo, a o to více jsem byl překvapen zajímavým námětem. Sledování, unášení a následná kontrola lidí přes mozkové implantáty není přece jenom běžný filmový nápad a když se přimíchá hororový žánr, jde o kombinaci, která si zaslouží pozornost. Co se ale stane, když se ovládnutý subjekt vymkne kontrole a vrátí se mu jeho původní vědomí? Nedostatkem pro mainstream diváky je určitě pomalé tempo, které se trochu rozjede až po hodině a přinese s sebou teda brutální a nečekanou rozjezdovou řežbu, která potěší hlavně gore fandy. Od této chvíle dále už to jede a divák ví, na čem je. Styl vyprávění je místy moc “umělecký”, záběry dlouhé a hudba psychotická až sugestivní, ale paradoxně mi to zde sedlo a v přiměřeném množství s tím nemám problém. Finále je ponuré, depresivní, skvěle reflektuje interferenci obou osobností (“posedávače” i posedlého) a zároveň nutí diváka si pokládat existencionální otázku o celém tomhle tématu. Taková filmová verze Black Mirror. Film se nezavděčí každému, ale kdo se do něj dostane, bude nadšený. ()

Othello

Pokud Brandon navazuje na fotrovu šichtu, tak to bere hodně odbočkou přes mladýho Cosmatose. To se může samo sebou lehce zvrhnout v manýristickou iritující nudu a pokud se špatně vyspíte, tak vám to celý možná přijde jako průhledná poza, protože za celým námětem se neskrývá nic neviděného. Za mě je to ovšem důsledně a pečlivě vysoustružená žánrovka, které se nás místy snaží chvályhodně vytáhnout z pohodlí. Navíc po celou délku ten film působí jakoby měl stejný tep, pomalý, metodický a nezvyšující se ani v těch nejvypjatějších momentech. Andrea Risenborough se již definitivně stala herečkou, která vytvoří dechberoucí záběr jenom tím, že v něm je a Jennifer Jason Leigh je nejlépe stárnoucí herecké eso současnosti. ()

JASON_X

Pomalé nekomerční psychologizující scifárny, tak to je moje. A tahle psychologizující scifárna je k mojí spokojenosti i vhodně říznutá krvákem a úchylárnou. Aby taky ne, když jejím rejžou je Cronenbergův potatěný synátor. Jeho celovečerní prvotinu Antiviral si už skoro nepamatuju, ale když čtu můj starý komentář k ní, moc mě nepřesvědčila. Zato Possessor mi sednul perfektně. Správně namixovaná směska psychodramatu, sci-fi thrilleru a bizarního béčka. Navíc psychopatická a sociopatická predátorka Riseborough v hlavní roli má monstrózní tlamu a výraz jakéhosi nepodařeného a porouchaného androgynního androida, což oceňuju. A taky se mi líbí, když si někdo dokáže užívat svojí práci, no a ona svou práci miluje ještě mnohem víc, než svou rodinu. A vykonává jí s nadstandardním drajvem. Ovšem thrilleroví středoproudaři a milci přímočarosti a nekomplikovanosti, vy běžte radši o film dál. Zaokrouhluju nahoru, nevšedních filmů moc není a je třeba si jich považovat. ()

Morholt

I když jde o další variantu na převtělování, působí nápad originálně. Herecky pecka a Andrea Riseborough i tady dokazuje, že patří ke nejnedoceňovanějším herečkám. A fajn byly i některé chuťovky jako třeba detail na dloubání oka. Nicméně je to Cronenberg a je jedno. že je to syn a ne otec, takže je to pomalé a divné. To by sice nevadilo ve schizofrenních chvílích, kdy se dvě osobnosti perou o strápenou mysl, ale jindy bych uvítal víc přímočarosti. Každopádně v provnání s poslední srážkou s Juniorem došlo v mých očích k značnému posunu a to se počítá. Stejně jako skutečnost, že se jedná o zajímavou nabídku pro áčkové i béčkové filmaře. 60% ()

Padme_Anakin

Netuším, na čem se u Cronenbergů ujíždí, ale musí to být slušný matroš, v tomto případě nepadlo jablko daleko od stromu.. Potemnělá vize možné budoucnosti s mozkovými implantáty mě uhranula, cítila jsem tu hypnotizující atmosféru, vtáhlo mě to a byla jsem nesmírně zvědavá, jak to celé dopadne.. Pochvalu ode mne zcela jistě zaslouží Andrea Riseborough a Christopher Abbott, pravdou je, že i Jennifer Jason Leigh byla zajímavá a působivá, ostatně jako vždy.. ()

Astaroth12

Je niekoľko režisérov, ktorí išli v otcových šľapajach a Brandon tomu svojmu robí určite radosť. Len je trocha škoda, že každu tému ktorú načal , nevie ešte tak správne uchopiť, ako práve jeho otec. David by určite z tejto témy vytiahol ovela intenzívnejší a údernejší  zážitok a i keď tu je niekoľko surových scén, sú hlavne na začiatku, v strede a na konci. Preto tých výrazných scén je tu málo a tak aj keď film ma pomalejšiu formu i tak alebo hlavne preto dochádza k nudným a nezaujímavým častiam. Krvi je tu dostatok lebo pod jednou postavou je krvi hádam aj z piatich ľudí.  Surovosť tu ma tiež silné zastúpenie a je aj detailne spracovaná. Herecky je to vynikajúci koncert všetkých a mňa osobne najviac potešil Sean Bean, ten vie do každej svojej role dať kus srdca a tu dal i zuby. Tak jedinou chybou filmu zostáva mierna roztahanosť. Silné 3*. ()

Flipnic-RE

Ultra brutální fantasmagorie, jejíž dějová linka mne nudila a postavy mi byly naprosto nesympatický. Jediný co, že jsem s otevřenou hubou koukal na ty brutální scény ... ()

Hamaradža

Melancholický, paranoidný cyber-thriller so silným námetom, šťavnatým gore a pôsobivou audiovizuálnou stránkou. Dajú sa tomu vytknúť nejaké maličkosti (je to trochu doslovné a tomu "sociopatickému" záveru som mal problém uveriť) no nič to nemení na tom, že mladý Cronenberg kope prvú ligu, rovnako ako jeho otec. ()

BoredSeal

Cronenberg junior se od minula (Antiviral) zas tak nepolepšil. Zase má výborný nápad, dalo by se říct i zajímavou kostru příběhu, ale píše nezajímavé dialogy, halucinace a střihové koláže jsou nezajímavé a i když jsou smrti řádně krvavé, je vám to prostě všechno tak nějak fuk. Nezdařilo se vytěžit a natočit zajímavě to, co na papíře vypadalo určitě mnohem líp a třetí hvězdičku dávám především za nápad. ()

ilemas odpad!

Tohle je přesně ten druh filmařiny, který nemám rád. Už prvotní titulky a záběry mě k smrti nudily a hned jsem věděl, že to bude hroznej shit. nesympatičtí herci, psychedelické výjevy, nudný táhnoucí se příběh, po 40 minutách jsem to vzdal. ()