poster

Ztracená totožnost

 • český

  Bez identity

 • USA

  Shattered

Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA, 1991, 98 min

Scénář:

Wolfgang Petersen
(další profese)
 • MickeyStuma
  ****

  Po automobilové havárii ztráta paměti a následné pátrání po své identitě a především po své minulosti. To je hlavní dějová linka povedeného thrilleru, který je stavěn především na napínavé atmosféře. Tom Berenger si zahrál hlavní postavu a dodal mu na důvěryhodnosti. Postupně dává dohromady skládačku svého tajemna, kdy o zvraty není nouze a postupně stoupající napětí vyvrcholí nečekaným rozuzlením. Místy televizní vyznění neškodí, což nebývá zrovna obvyklé. Neoriginální téma příběhu není tedy stavěn na velkých akční scénách jako jsou přestřelky či rvačky. A povedlo se. Pro kina se snímek nehodí, ale v televizi se bude mezi detektivním žánrem dobře vyjímat.(24.1.2014)

 • Muf911
  ****

  Oblíbené téma ztráty paměti po nehodě a snaha o poskládání své vlastní historie, to mě vždy zajímalo. Tenhle film není žádný velký holywoodský trhák, ale diváka vtáhne do děje svým zamotaným a napínavým příběhem, který na konci vyústí v (pro někoho) nečekanou pointu. Herecké výkony standard, výprava taky v mezích, až na tři rozbitá auta, z toho dvě shozená ze skály. Aspoň že to poršátko ušetřili.(8.5.2014)

 • Rodriguez
  ***

  Snímek se na samém počátku tváří jako nevinná autonehoda s následkem léčení hlavního hrdiny. Jenže opak je pravdou a chlapík postupně dává střípky událostí dohromady a za pomoci soukromého detektiva zjišťují, že za událostmi z posledních dní je vypočítavá žena a pár osudových okamžiků, které všem změnili navždy život! 60%(3.6.2018)

 • Ruda.neck
  ***

  Thriller z rodiny obdobných filmů z počátku 90. let minulého století (Základní instinkt, Mrazivá vášeň, apod.). Možná kromě hlavního zvratu nepřináší nic, čím by se vymykal z průměru. Uvěřitelnost příběhu je sporadická, herecké výkony nic moc, oživením je pouze Bob Hoskins v roli soukromého očka Guse Kleina. Jako víkendová večerní podívaná dobrý, ale stačí vidět pouze jednou.(26.1.2014)

 • blackJag
  ****

  Když jsem šoupl levné vapeťácké dvd do přehrávače, určitě jsem nečekal, že na mne vykoukne starší snímek (po filmu MŮJ NEPŘÍTEL teprve druhý čistě americký) Wolfganga Petersena. A vůbec to nebylo špatné. Poctivé řemeslo, ve své předvídatelné pointě trochu přitažené za vlasy, ale přesto velmi divácky vděčné. Natočit podobný námět v 50. letech Alfred Hitchcock, byla by z toho dnes milovaná klasika žánru. II Scénář: Wolfgang Petersen (podle románu THE PLASTIC NIGHTMARE Richarda Neelyho). Hudba: Alan Silvestri. 70%(15.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace