poster

Captain Planet (TV seriál)

 • český

  Kapitán Planeta

 • anglický

  Captain Planet and the Planeteers

Animovaný / Rodinný

USA, 1990, 113x30 min

 • whack
  *****

  Tento seriál som ako malý miloval. Toľko dobrej myšlienky, toľko správnych činov, toľko odhodlania postaviť sa za správnu vec, to ma očarilo. Každý diel končí obrátením sa na nás divákov s tým, ako môžeme my pomôcť vo svojom okolí postaviť sa proti ekologickým zločinom - hotová environmentálna výchova, ktorá je pre deti tak potrebná! Inšpiratívna, pozitívna, nenásilná - pre deti ako stvorená!(30.11.2013)

 • ljukyljuk
  ***

  Tento seriál sme mali s kamošom napozeraný - Země, Oheň, Vítr, Voda, Srdce! a už sme iba pretáčali tie VHSky dookola. No a, samozrejme, sme sa na dvore hrali, kto má aký prsteň a akú moc ovláda (najlepší bol aj tak vietor, len tak medzi nami a srdce dostal ten, čo si vyberal ako posledný :D)... a práve za túto zábavu, akú som pri tom zažil, dávam 3*(3.8.2011)

 • SLOTH
  ****

  nostalgicke mladi plne nostalgickych zelenych panu(20.9.2008)

 • Valigar
  ****

  Ach! Seriál mého mládí... když mi bylo šest let, tak jsem sledoval různé seriály od "Strážců vesmíru"( ty jsem sledoval i v němčině, ač jsem neuměl ani ň) až třeba po Kapitána Planetu a bylo mi v té době úplně jedno, že je to schématické a že postavy tam existují jen extrémě přesvětlené či černé jak uhel. Pro mou děckou dušičku to byla nádhera.(27.6.2006)

 • Gemini
  odpad!

  No, připustíme-li, že za tím vším stála ušlechtilá myšlenka - a to záchrana planety - zaslouží si to perverzně pozornosti hodný "odpad". Protože prezentace té myšlenky je děsivá... slovo "schematický" je pořád ještě slabé pro vykreslení scénáře jednotlivých dílů. A o čem že to vlastně je? O partičce mladých (kreslených:)) veskrze sympatických ekologických aktivistů, kteří disponují jistými prsteny, které jim umožňují ovládat jednotlivé živly. A Captain Planet je hrdina, který je (s železnou pravidelností) vyvolán spojením všech prstenů (k tomu dojde pokaždé, když mladým teče do bot, což je... v každém dílu;)). Pokud se ekologická hnutí rozhodla popularizovat tímhle způsobem, nedivím se, že jejich řady nejsou početné. Tohle je totiž kreslený klon Power Rangers, který ovšem nemá papundeklové mrakodrapy a otřesné kostýmy kaiju monster:)(30.8.2003)