Akinjeon

Akční / Krimi

Jižní Korea, 2019, 109 min

Won-tae Lee

Won-tae Lee

Krajně nesympatický, hnusně afektovaný a trapně přehrávající ťamanský policejní rádoby veledrsoň Yoo-sem Chooy, no hotový postrach rýžovišť a roztřesávač bambusů, a totálně sympatický, hustokrutě tvrdý a skvěle hrající šarmantní ťamanský organizovaný zločinec Ye-Boo Tie spolu honí. Honí kulantně vyšinutého, solidně úchylného skutečně událostního masouna Ja-Soo Paka, který je strašně chce opíchat. Třiceticentimetrovým dranžírákem. Do kvalit Vzpomínání na vraždu nebo Očumování ďábla to sice nevyhonili ani nedopíchali, nicméně i tak se jedná o další hodně slušný, skoro seriózní a poměrně originální kimči napínač, opět překvapivě téměř zcela prostý obvyklého opičího čurákování, kterým žluté produkce kurví na hlavu nepadlému evropskému divákovi každý druhý počin s téměř stejným gustem jako bolyvůdští čmoudi cigánskými tanečky.(30.7.2019)

Korejci se opět předvedli a servírují Kriminální Thriller jako křen! Film je inspirován skutečnými událostmi z roku 2005 a samotný nápad se mi velmi zamlouvá. Gangster Ma Dong-Seok ( ten chlap poslední dobou táhne Korejské filmy nahoru) je pobodán sériovým vrahem a je nucen se spojit s detektivem, aby ďábelského vraha dopadl. Dva mizerové musí dopadnout ještě většího mizeru a funguje zde úplně vše. Má to slušný drive, charismatické postavy ( Bavil mě sympatický policista i chladný slizký vrah) dostatek akce i napětí a parádní finále u soudu s Cliffhangerem jak sviň, které si okamžitě žádá o sequel z vězení. Skvělý vizuál je samozřejmostí a Korejci si připisují další solidní zářez se sériovými vrahy. 80%(11.7.2019)

Spíše krimi než akční a i přes krátkou stopáž trochu utahané. Dané téma souboje policisty a gangstera mají naštěstí Korejci v krvi a nestane se, že by se divák vyloženě nudil. Jen zamrzí, že se film po celou dobu pořádně nerozjede.(8.8.2019)

Zajímá mě, co konkrétně se doopravdy stalo. Krimi thriller o netypické spolupráci gangsterů a policistů za účalem dopadení psychopatického sériového vraha, který Ma Dong-seok drží hodně vysoko. Obě strany si v zásadě nevěří, ale nic jiné, než spolupracovat, jim nezbývá. P.S. Sylvester Stallone a jeho produkční společnost oznámili 5. 5. 2019 úmysl vytvořit remake opět s Ma Dong-seokem v hlavní roli. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=rc5__odNq7U(9.7.2019)

Za mňa teda veľké sklamanie. Film kde sú v centre príbehu tri postavy z ktorých sa dve vôbec nepodarili. Zabijak je taký úbožiak z ktorého nevyžaruje ani štipka diabolskosti. Policajt mi zase celý čas liezol na nervy jak bol otravný. Na hladine priemeru film udržal jedine charizmatický drsniak Dong-seok Ma ako gangster, ktorého sériový zabijak napadne a tak sa spolčí s poldom, aby ho dostali. Dong-seok Ma tu má aj pár solídnych bitiek. Bohužiaľ ale aj pár trápnych scén. Záver mi pripadal už extrémne prekombinovaný do takej miery, že z neho bola cítiť scenáristova vôľa ako nejaká prirodzená uveriteľnosť. Holt súdne procesy sú v Kórey stále riadne WTF rovnako ako správanie polície, ktoré ma zase raz iritovalo celý film. Viem si predstaviť, že by z toho mohol vzniknúť dobrý americký remake ak si z tohto filmu zoberie iba koncept a nahradí ho oveľa prepracovanejším príbehom a lepšími postavami. 5/10.(9.7.2019)

S trochou nelibosti musím dát čtyři. Proč "musím"? No protože mě to bavilo určitě víc, než vyhajpovaný středoproudový Parazit. A proč "s trochou nelibosti"? Protože postava Policajta byla tak nasympatické a nehorázné hovado, že já osobně bych byl určitě radši grázl, než takovýhle retard. Druhá hlavní postava, tedy Gangster, byl naopak skvělý řízek a sympaťák. Líbil se mi jeho způsob řešení problémů. Jeho nápad udělat si z nepohodlné osoby boxovací pytel, respektive náplň boxovacího pytle, mě docela zaujal. Ani fackovací panák u oběda nebyl špatný. Ale dal se do holportu s fízly, takže taky žádný idol. Zato ovšem zabiják, říkejme mu třeba Bestie, je těžce nářezová figura. S tímhle xichtem a výrazem by mohl strašit v cirkusu děti a ani by ho nemuseli moc maskovat. Škoda že nedostal víc prostoru, zasloužil by si hlavní roli v nějakým hodně zvráceným celovečeráku, třeba o psychopatickým sadistickým nekrofilním vrahounovi. Nic bych za to ale nedal, že v civilu je to hodnej, milej a neškodnej kluk.(15.8.2019)

Taková poctivá, svižná a dokonce i napínavá buddy-kriminálka. Chemie funguje. Není to překombinované. Není to korejsky hystericky melodramatické... Spokojenost.(6.8.2019)

Další jihokorejské krimi o sériovém vrahovi, které je inspirované skutečností. A opět Korejci nezklamali, tohle prostě umí, velká spokojenost. Tentokrát se neústupný polda musí spojit s gangsterem a společně se pouští po stopách ďábla. Slušný obsazení, postavy sympatický, i hromotluka Ma Dong-seoka musí mít člověk jako gangstera rád. Má to svižnější tempo než Dark Figure of Crime a ani si to nedrží dvouhodinovou stopáž jako spoustu JK filmů, takže to má drive a rychle to odsýpá. Při pár scénách jsem se i pousmála a tu s připíjením jsem si musela pustit několikrát. Na tohle se rozhodně ráda podívám znova. Přeloženo.(27.6.2019)

Klasika po korejsku a další chuťovka se sériovým vrahem v hlavní roli. Už po několikáté se člověk dovídá, že je film inspirován skutečností a já si ted tak říkám, stojí vůbec za to chtít tu zemi někdy navštívit? Podle těch filmů je to tam samej vrah, úchylák a dáběl všude kam se podíváš :-))) jo a konec je fakt povedenej, to vážně volá po pokračování.(2.8.2019)

Podle skutečné události..., no kurva, vole. O masových vrazích Korejci už pár kousků natočili, ale tohle spojení gangstera s policajtem je jiné. Jiné v tom, že se podsvětí a zákon spojili, aby sejmuli jednoho zmrda, přičemž posledních patnáct minut fakt stálo za to. 85%(4.8.2019)

Po pro mě dá se říct bezchybném a kulervoucím "Beomjoidoši" přichází můj korejský oblíbenec Dong-seok Ma s dalším parádním filmem - tentokrát není za slušňáka, ale stojí na opačné straně barikády (samozřejmě, i když se nejedná o čestného občana, nýbrž klasického gangstera a vládce podsvětí, člověk mu fandí i tak, morálka nemorálka). Tady můžeme za všudypřítomného korejského mluvení "joooooo, joooo-ooo", nebo při nadávkách "ašššššš, ššššš" sledovat nevyhnutelné spolčení ganstera a policajta, kteří jdou po společném nepříteli. Korejci opět nezklamali....................moje hodnocení = 8 z 10.(20.7.2019)

Tak jsem viděl originál a jsem trochu zklamaný, je to tak 5-6 z 10. Má to cool námět, tradičně skvělého Ma Dong-seoka, ale to je to je tak všechno, dost jsem se někdy v půlce nudil. Remake tomu může jenom prospět, jenom teda doufám že se Sly nenacpe do role policisty, to je poloha která mu fakt nesedí.(14.7.2019)

Korejci tohle umí, tento žánr jim jde, umí to vygradovat, umí udělat pořádnou akci a sem tam i nějakej ten zvrat. Navíc celej film táhne postava hlavního mafiána - Dong-seok Ma to dává na výbornou. Tady hlavní boss není jen nějakej kravaťák z kanclu, tady když je potřeba, tak si pořádně ušpiní ruce sám, zliská několik týpků a jasně si sjedná respekt. Postava hlavního detektiva je trochu střelená, mírně přehrává, ale není to nic, co by se nedalo přežít. No a vrahoun/ďábel má tak nepříjemně ostrý rysy v ksichtu, že mu ty jeho hnusárny fakt věříte od pohledu. Já jsem se bavil, žánrově je to fakt povedený a jen máloco se tomu dá vytknout.(29.7.2019)

Slušně se do toho Korejci opřeli. Na ty jejich bojůvky sice nejsem stavěná, ale tahle krimi mě po čertech bavila. Gangster byl senzační!(4.8.2019)

• deLaFere

Klasická asijská hloupost s nulovou logikou.(11.7.2019)

Klasicky slušná korejská řezničina, která neurazí, akorát místy působí trochu komiksově. Co bych tomu vyčetl jsou místy tragicky asynchronní post-synchrony (možná dabing?).(21.7.2019)

Dost dobrý, jen věčná škoda, že ve většině filmů (tento nevyjímaje) asiati strašně přehrávají (přehnaná dramatická gesta, velmi expresivní výrazové prostředky apod.) a hrají strašné drsňáky. Jinak hodně dobré! Vždycky mě bude fascinovat asijská mentalita a přístup k životu (nemá takovou cenu jako v úzkostlivé Evropě). Výborný herec hrající ganstra a ďábla (zabijáka). Policista je takový "přehnaný".(14.7.2019)

Tenhle eastern Hodný, zlý a pošahaný bohužel nedotáhli korejci k dokonalosti. Jediná sympatická figura filmu je šéf zločinného gangu, který je přepaden sériovým vrahem a na cestě za pomstou se spojí s policistou vyšetřující stejný případ. Bojové scény jsou ale pouze průměrné a filmu chybí větší spád.(1.8.2019)

• ridik1

Kdyby se ten detektiv netlemil jako psychouš, tak by to šlo. S dobrým dabingem (nebo drsnějším poldou) možná na 3 hvězdy.(13.7.2019)

Korejci si drží poslední roky docela vysoký standart,tohle mi přišlo malinko přehnaná krimoška.(15.7.2019)

<< předchozí 1 2