poster

Akinjeon

 • Jižní Korea

  악인전

 • Austrálie

  The Gangster, the Cop, the Devil

Akční / Krimi

Jižní Korea, 2019, 109 min

Režie:

Won-tae Lee

Scénář:

Won-tae Lee

Komentáře uživatelů k filmu (24)

 • verbal
  ****

  Krajně nesympatický, hnusně afektovaný a trapně přehrávající ťamanský policejní rádoby veledrsoň Yoo-sem Chooy, no hotový postrach rýžovišť a roztřesávač bambusů, a totálně sympatický, hustokrutě tvrdý a skvěle hrající šarmantní ťamanský organizovaný zločinec Ye-Boo Tie spolu honí. Honí kulantně vyšinutého, solidně úchylného skutečně událostního masouna Ja-Soo Paka, který je strašně chce opíchat. Třiceticentimetrovým dranžírákem. Do kvalit Vzpomínání na vraždu nebo Očumování ďábla to sice nevyhonili ani nedopíchali, nicméně i tak se jedná o další hodně slušný, skoro seriózní a poměrně originální kimči napínač, opět překvapivě téměř zcela prostý obvyklého opičího čurákování, kterým žluté produkce kurví na hlavu nepadlému evropskému divákovi každý druhý počin s téměř stejným gustem jako bolyvůdští čmoudi cigánskými tanečky.(30.7.2019)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Korejci se opět předvedli a servírují Kriminální Thriller jako křen! Film je inspirován skutečnými událostmi z roku 2005 a samotný nápad se mi velmi zamlouvá. Gangster Ma Dong-Seok ( ten chlap poslední dobou táhne Korejské filmy nahoru) je pobodán sériovým vrahem a je nucen se spojit s detektivem, aby ďábelského vraha dopadl. Dva mizerové musí dopadnout ještě většího mizeru a funguje zde úplně vše. Má to slušný drive, charismatické postavy ( Bavil mě sympatický policista i chladný slizký vrah) dostatek akce i napětí a parádní finále u soudu s Cliffhangerem jak sviň, které si okamžitě žádá o sequel z vězení. Skvělý vizuál je samozřejmostí a Korejci si připisují další solidní zářez se sériovými vrahy. 80%(11.7.2019)

 • Chrustyn
  ***

  Spíše krimi než akční a i přes krátkou stopáž trochu utahané. Dané téma souboje policisty a gangstera mají naštěstí Korejci v krvi a nestane se, že by se divák vyloženě nudil. Jen zamrzí, že se film po celou dobu pořádně nerozjede.(8.8.2019)

 • Jirka_Šč
  ****

  Zajímá mě, co konkrétně se doopravdy stalo. Krimi thriller o netypické spolupráci gangsterů a policistů za účalem dopadení psychopatického sériového vraha, který Ma Dong-seok drží hodně vysoko. Obě strany si v zásadě nevěří, ale nic jiné, než spolupracovat, jim nezbývá. P.S. Sylvester Stallone a jeho produkční společnost oznámili 5. 5. 2019 úmysl vytvořit remake opět s Ma Dong-seokem v hlavní roli. Trailer https://m.youtube.com/watch?v=rc5__odNq7U(9.7.2019)

 • Lacike
  ***

  Za mňa teda veľké sklamanie. Film kde sú v centre príbehu tri postavy z ktorých sa dve vôbec nepodarili. Zabijak je taký úbožiak z ktorého nevyžaruje ani štipka diabolskosti. Policajt mi zase celý čas liezol na nervy jak bol otravný. Na hladine priemeru film udržal jedine charizmatický drsniak Dong-seok Ma ako gangster, ktorého sériový zabijak napadne a tak sa spolčí s poldom, aby ho dostali. Dong-seok Ma tu má aj pár solídnych bitiek. Bohužiaľ ale aj pár trápnych scén. Záver mi pripadal už extrémne prekombinovaný do takej miery, že z neho bola cítiť scenáristova vôľa ako nejaká prirodzená uveriteľnosť. Holt súdne procesy sú v Kórey stále riadne WTF rovnako ako správanie polície, ktoré ma zase raz iritovalo celý film. Viem si predstaviť, že by z toho mohol vzniknúť dobrý americký remake ak si z tohto filmu zoberie iba koncept a nahradí ho oveľa prepracovanejším príbehom a lepšími postavami. 5/10.(9.7.2019)

 • JASON_X
  ****

  S trochou nelibosti musím dát čtyři. Proč "musím"? No protože mě to bavilo určitě víc, než vyhajpovaný středoproudový Parazit. A proč "s trochou nelibosti"? Protože postava Policajta byla tak nasympatické a nehorázné hovado, že já osobně bych byl určitě radši grázl, než takovýhle retard. Druhá hlavní postava, tedy Gangster, byl naopak skvělý řízek a sympaťák. Líbil se mi jeho způsob řešení problémů. Jeho nápad udělat si z nepohodlné osoby boxovací pytel, respektive náplň boxovacího pytle, mě docela zaujal. Ani fackovací panák u oběda nebyl špatný. Ale dal se do holportu s fízly, takže taky žádný idol. Zato ovšem zabiják, říkejme mu třeba Bestie, je těžce nářezová figura. S tímhle xichtem a výrazem by mohl strašit v cirkusu děti a ani by ho nemuseli moc maskovat. Škoda že nedostal víc prostoru, zasloužil by si hlavní roli v nějakým hodně zvráceným celovečeráku, třeba o psychopatickým sadistickým nekrofilním vrahounovi. Nic bych za to ale nedal, že v civilu je to hodnej, milej a neškodnej kluk.(15.8.2019)

 • ledzepfan
  ****

  Taková poctivá, svižná a dokonce i napínavá buddy-kriminálka. Chemie funguje. Není to překombinované. Není to korejsky hystericky melodramatické... Spokojenost.(6.8.2019)

 • LangiJ
  ****

  Další jihokorejské krimi o sériovém vrahovi, které je inspirované skutečností. A opět Korejci nezklamali, tohle prostě umí, velká spokojenost. Tentokrát se neústupný polda musí spojit s gangsterem a společně se pouští po stopách ďábla. Slušný obsazení, postavy sympatický, i hromotluka Ma Dong-seoka musí mít člověk jako gangstera rád. Má to svižnější tempo než Dark Figure of Crime a ani si to nedrží dvouhodinovou stopáž jako spoustu JK filmů, takže to má drive a rychle to odsýpá. Při pár scénách jsem se i pousmála a tu s připíjením jsem si musela pustit několikrát. Na tohle se rozhodně ráda podívám znova. Přeloženo.(27.6.2019)

 • Pedross800
  ****

  Klasika po korejsku a další chuťovka se sériovým vrahem v hlavní roli. Už po několikáté se člověk dovídá, že je film inspirován skutečností a já si ted tak říkám, stojí vůbec za to chtít tu zemi někdy navštívit? Podle těch filmů je to tam samej vrah, úchylák a dáběl všude kam se podíváš :-))) jo a konec je fakt povedenej, to vážně volá po pokračování.(2.8.2019)

 • C0r0ner
  ****

  Podle skutečné události..., no kurva, vole. O masových vrazích Korejci už pár kousků natočili, ale tohle spojení gangstera s policajtem je jiné. Jiné v tom, že se podsvětí a zákon spojili, aby sejmuli jednoho zmrda, přičemž posledních patnáct minut fakt stálo za to. 85%(4.8.2019)

 • herr_carter
  ****

  Po pro mě dá se říct bezchybném a kulervoucím "Beomjoidoši" přichází můj korejský oblíbenec Dong-seok Ma s dalším parádním filmem - tentokrát není za slušňáka, ale stojí na opačné straně barikády (samozřejmě, i když se nejedná o čestného občana, nýbrž klasického gangstera a vládce podsvětí, člověk mu fandí i tak, morálka nemorálka). Tady můžeme za všudypřítomného korejského mluvení "joooooo, joooo-ooo", nebo při nadávkách "ašššššš, ššššš" sledovat nevyhnutelné spolčení ganstera a policajta, kteří jdou po společném nepříteli. Korejci opět nezklamali....................moje hodnocení = 8 z 10.(20.7.2019)

 • BarryLyndon
  ***

  Tak jsem viděl originál a jsem trochu zklamaný, je to tak 5-6 z 10. Má to cool námět, tradičně skvělého Ma Dong-seoka, ale to je to je tak všechno, dost jsem se někdy v půlce nudil. Remake tomu může jenom prospět, jenom teda doufám že se Sly nenacpe do role policisty, to je poloha která mu fakt nesedí.(14.7.2019)

 • Lukoboss
  ****

  Korejci tohle umí, tento žánr jim jde, umí to vygradovat, umí udělat pořádnou akci a sem tam i nějakej ten zvrat. Navíc celej film táhne postava hlavního mafiána - Dong-seok Ma to dává na výbornou. Tady hlavní boss není jen nějakej kravaťák z kanclu, tady když je potřeba, tak si pořádně ušpiní ruce sám, zliská několik týpků a jasně si sjedná respekt. Postava hlavního detektiva je trochu střelená, mírně přehrává, ale není to nic, co by se nedalo přežít. No a vrahoun/ďábel má tak nepříjemně ostrý rysy v ksichtu, že mu ty jeho hnusárny fakt věříte od pohledu. Já jsem se bavil, žánrově je to fakt povedený a jen máloco se tomu dá vytknout.(29.7.2019)

 • marhoul
  ****

  Slušně se do toho Korejci opřeli. Na ty jejich bojůvky sice nejsem stavěná, ale tahle krimi mě po čertech bavila. Gangster byl senzační!(4.8.2019)

 • deLaFere
  **

  Klasická asijská hloupost s nulovou logikou.(11.7.2019)

 • pushover
  ****

  Klasicky slušná korejská řezničina, která neurazí, akorát místy působí trochu komiksově. Co bych tomu vyčetl jsou místy tragicky asynchronní post-synchrony (možná dabing?).(21.7.2019)

 • Solverino
  ****

  Dost dobrý, jen věčná škoda, že ve většině filmů (tento nevyjímaje) asiati strašně přehrávají (přehnaná dramatická gesta, velmi expresivní výrazové prostředky apod.) a hrají strašné drsňáky. Jinak hodně dobré! Vždycky mě bude fascinovat asijská mentalita a přístup k životu (nemá takovou cenu jako v úzkostlivé Evropě). Výborný herec hrající ganstra a ďábla (zabijáka). Policista je takový "přehnaný".(14.7.2019)

 • hony23
  ***

  Tenhle eastern Hodný, zlý a pošahaný bohužel nedotáhli korejci k dokonalosti. Jediná sympatická figura filmu je šéf zločinného gangu, který je přepaden sériovým vrahem a na cestě za pomstou se spojí s policistou vyšetřující stejný případ. Bojové scény jsou ale pouze průměrné a filmu chybí větší spád.(1.8.2019)

 • ridik1
  **

  Kdyby se ten detektiv netlemil jako psychouš, tak by to šlo. S dobrým dabingem (nebo drsnějším poldou) možná na 3 hvězdy.(13.7.2019)

 • mdf
  ***

  Korejci si drží poslední roky docela vysoký standart,tohle mi přišlo malinko přehnaná krimoška.(15.7.2019)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace