Reklama

Reklama

Nechte ho jít

  • USA Let Him Go (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Přišli o syna, ale za žádnou cenu nechtějí přijít o vnuka. Poklidný život penzionovaného šerifa George Blackledgea (Kevin Costner) a jeho ženy Margaret (Diane Lane) přeruší tragická smrt jejich syna. Vzápětí jim osud uštědří další ránu. Jejich snacha se znovu provdá a s novým partnerem odjede žít k jeho rodině. Pochopitelně s sebou odveze i svého malého synka. George a Margaret by se s tím snad nakonec smířili, kdyby nový partner jejich snachy neměl násilnické sklony. I proto se vydají na strastiplnou cestu přes půl země do Dakoty, aby v případě nouze zakročili a odvezli chlapečka s sebou domů. Jenže jeho nová rodina, jíž šéfuje svérázná Blanche (Lesley Manville), něco takového rozhodně nedovolí. (CinemArt)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (143)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

"Eastwoodovka, ktorú nenatočil Eastwood" na to naozaj sedí. Diane Lane tu dáva jeden z najlepších výkonov kariéry, Kevin hrá esenciu costnerovstva (čo je fajn, pretože presne to príbeh potrebuje) a je to luxusne vystavané, takže napriek pomalému tempu už zhruba od polovice film drnčí napätím a smeruje k strhujúcemu záveru. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„MUSÍŠ SE ROZHODNOUT. JÍT, NEBO ZŮSTAT…“ /// Žili, byli, děd i babka. A jediný co jim v životě zůstalo, byl vnuk. Jenže snacha je trochu píča a tak jednou… i s novým manželem… prostě zmizej. Bez rozloučení. Ho ho hó, řekne si babka. Takhle by to nešlo! Zmobilizuje dědka a jedou…Během cesty je máme šanci trochu (fakt trochu) poznat. Ale stačí to. Nejen k tomu, abych věděl, že nejsou žádní vořežpruti, ale taky, abych si je oblíbil. Takže se blížej k cíli a člověk je napnutej (lehce), protože to není žádná roadmovie, při který se vzpomíná, koho kdo sklátil za kterým keřem (vrbou). Pak jsme u cíle a ten celou dobu očekávanej konflikt přeroste v thrillerový drama a já si můžu říct – kurva, konečně zase nějakej normální film! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2013 napsal Larry Watson, neznám. 2.) Jsem ochotná vyměnit vnuka za dědka. /// Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Kevča si nostalgicky zavzpomínal na nejlepší roky a na stará kolena si to ještě přigerontil s Tancem s vnuky. Místy až oslizle pomalé drama o tom, jaxi dědek s bábou, krytí mentálně i sociálně slabším Živořícím býkem, vrazili pod jazyk nitrák a vydali se uparkinsnovat a umlátit francouzskými holemi incestní rodinku vypatlaných vidláckých potratů mámy Kellyové. Ovšem drama mrazivě bezútěšné, mocně bezmocné a s atmosférou hustší než poševní šlem mykotické cigošky, v němž Kevča toho protivného aterosklerotického honáka i Dianka obsedantně urputnou důchodkyni dávají s naprostým přehledem kauflandovských štamgastů. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,317,085Tržby Celosvetovo $10,303,763▐ Taká skôr komorná dráma, ktorá sa na konci riadne zvrhne. Costner stále má čo ponúknuť, len príbehovo to trošku mohlo byť poviem že pestrejšie, chcelo by to fakt rozmanitejšiu, nápaditejšiu réžiu. Kvalitných režisérov je sakra málo. /55%/ ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Eastwoodovka bez Eastwooda a s Costnerem. S námětem s hezkými tématy, ale tak nějak přespříliš jednoduchým, pouze po povrchu plovoucím podáním. Žánrové klišé spolu s Giacchinem, který se poetickým westernovým brnkáním marně snaží napodobit skladatelské duo Eastwood/Niehaus, jen potvrzují průměrnost díla. Je to škoda - snaživá Diale Lane tomu (jako jediná) dodává náznaky hloubky a motiv s osamoceným indiánem má něco do sebe. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v kanadské provincii Alberta. (Rominator)

Reklama

Reklama