Film o filmu: Pán prstenů - Návrat krále (TV film)

National Geographic: Beyond the Movie - The Lord of the Rings

Dokumentární

USA, 2001, 60 min

80 %(18.5.2011)

• Jazzzz

To, co prezentuje tento dokument jsem nikdy v LOTRovi neviděl a neuvidím, protože t tam vidět nechci. Připouštím možné souvislosti mezi realitou a fantazy, které mistr Tolkien vymyslel, ale to co ukazuje tento film je přehnané. Připomíná mi to rozbory básniček z mých hodin češtiny, a nebýt odpad nejnižší tak sáhnu ještě k nižšímu hodnocení...(30.4.2006)

Z tohoto dokumentu jsem mírně zklamaný. Měl jsem z něj totiž dojem že veškerá práce profesora Tolkiena co se týče Pána Prstenů je pouze alegorií na skutečné světové události, což on sám razantně popíral... to by měl ovšem komentátor který si v celé trilogii zahrál jednu z hlavních rolí, člena Společenstva, uvědomit.(8.12.2004)

• Pacco

Kdybych tento dokument viděla před cca 3 roky už bych si brousila opravdu dlouhýýý nůž na scénáristy! Přesto i jako zarytý prstenofil jsem zatnula zuby a snažila se pochopit naprosto nesmyslná přirovnání-marně. Jediné pozitivum snad vidím v tom, že se dokument snažil "přiblížit" Tolkienův svět "normálním" lidem. Ale na úplně zcestných přirovnáních. Bohužel.(26.6.2006)

Podle tvůrců tohoto dokumentu i prdnutí Orlando Blooma mělo historickou předlohu:-)(11.7.2005)

• - V době, kdy byl film dokumentovaný film promítán v kinech, dotáčel Peter Jackson scény pro prodlouženou verzi. Některé nepoužité scény byly uvedeny v tomto dokumentu. (Terva)