Veselé Vánoce, Mr. Bean (E07) (epizoda)

Merry Christmas Mr. Bean

John Birkin

Rowan Atkinson

Zvuk:

Keith Nixon

Tyhle Vánoce se vážně povedly, Pan Bean předvádí své vrcholné kousky, počínaje Vánočními nákupy tak, jak je ještě neznáme, přes mistrné divadélko až po dirigenství, nad kterým i mistrům začne rozum stát. Ale ještě není konec, dále si vychutnáme obří krůtu pěkně zevnitř a završíme to výměnou dárků... Veselé Vánoce pana Beana jsou nejvyrovnanější a dost možná nejvtipnější epizoda celého seriálu. 9/10(23.9.2008)

Kdykoliv si pustím televizi a má tam jet Bean, narazím zrovna na Veselé Vánoce. Není však proč si ztěžovat, protože tahle věc se opravdu Atkinsonovi povedla. Mr. Beana mám velice rád, vlastně jsem se nikdy u filmu nezasmál více. Grimasy, které Rowan Atkinson předvádí jsou dnes už kultovní událostí, ale vraťme se zpět k Veselým Vánocům. Směšná událost nastane hned jak film začne, ano přesně tak, myslím jeho pád na prázdnou dlážděnou cestu (nebo snad silnici), který je předzvěstí toho, že tenhle pán má chování jako z jiného světa. Když se přes Beanovo dirigování přeneseme až k němu domů, kam za ním přijdou i koledníci, stáváme se svědky té největší kadence humoru v historii filmu. Ti zasvěcení vědí, o čem mluvím - ztráta hodinek, prohlížení krocana, krocan (víte kde, nechci spoilerovat) a pak vyvrcholení z příchodem milované. Po přehlídce dlouhého vtipu s vánoční pochoutkou přichází další humorná situace, přítelkyně pana Beana očekává vytoužený dárek... ale jak to dopadne? Samozřejmě to vím, ale nechci kazit vtip těm, co film neviděli, pokud však takový lidé ještě existují. Každopádně závidím každému, kdo se s mr. Beanem ještě nesetkal a jejich první shledání se teprve blíží. Veselé Vánoce, Mr. Bean....(27.12.2005)

Jeden z vrcholů grotesky. Charlie Chaplin, Buster Keaton, Laurel, Hardy a vůbec všichni králové němých grotesek by museli zaplesat blahem,z toho co tu předvádí Rowan Atkinson. Podle mě se jedná o vůbec nejlepší díl Beanovských komedií. Ať už je to výběr baňky, dirigování kapely, nadívání krocana nebo intermezzo s jesličkama. Jedním slovem - DOKONALOST(5.7.2014)

Za mě nejen nejlepší díl Mr. Beana, ale Atkinsonovo nejlepší dílo vůbec. Těžko vyzdvihovat nějaký moment, když ústřední hrdina sází jeden neskutečný gag za druhým. A vrchol všeho je "dárek" přítelkyni. To když jsem před lety viděl poprvé bez předchozí znalosti pointy, dostal jsem takový záchvat smíchu, jako u filmu nikdy předtím a nikdy potom. Ani s lety to ovšem neztrácí na kvalitě, bez problému si to letos o Vánocích pustím znova. Merry Christmas, Mr. Bean!(23.12.2017)

Nazbudnuteľný Bean v nezabudnuteľných situáciách, ktoré trhajú divákov od smiechu aj keď diel vidia po stí krát! Beanova naivita a stupidita sú učebnicovou ukážkou komiky. V tomto diele je parádna scéna s prsteňom, vianočným stromčekom, no scénka okolo pouličného orchestra je prosto geniálna. 100%.(13.5.2006)

• - Ve snaze najít hodinky, které uvízly v krocanovi, strčí Bean (Rowan Atkinson) do krocana celou hlavu. Když poté pobíhá s krocanem na hlavě po bytě, v jednom z mnoha záběrů má náhle hodinky opět na ruce. (Amper01)