poster

Veselé Vánoce, Mr. Bean (E07) (epizoda)

 • Česko

  Veselé Vánoce, pane Beane

 • Velká Británie

  Merry Christmas Mr. Bean

 • Slovensko

  Veselé Vianoce, Mr. Bean

Komedie / Rodinný

Velká Británie, 1992, 25 min

Režie:

John Birkin

Hrají:

Rowan Atkinson

Zvuk:

Keith Nixon
(další profese)
 • Wishkah
  *****

  Jeden z vrcholů grotesky. Charlie Chaplin, Buster Keaton, Laurel, Hardy a vůbec všichni králové němých grotesek by museli zaplesat blahem,z toho co tu předvádí Rowan Atkinson. Podle mě se jedná o vůbec nejlepší díl Beanovských komedií. Ať už je to výběr baňky, dirigování kapely, nadívání krocana nebo intermezzo s jesličkama. Jedním slovem - DOKONALOST(5.7.2014)

 • Dudek
  ****

  Kdykoliv si pustím televizi a má tam jet Bean, narazím zrovna na Veselé Vánoce. Není však proč si ztěžovat, protože tahle věc se opravdu Atkinsonovi povedla. Mr. Beana mám velice rád, vlastně jsem se nikdy u filmu nezasmál více. Grimasy, které Rowan Atkinson předvádí jsou dnes už kultovní událostí, ale vraťme se zpět k Veselým Vánocům. Směšná událost nastane hned jak film začne, ano přesně tak, myslím jeho pád na prázdnou dlážděnou cestu (nebo snad silnici), který je předzvěstí toho, že tenhle pán má chování jako z jiného světa. Když se přes Beanovo dirigování přeneseme až k němu domů, kam za ním přijdou i koledníci, stáváme se svědky té největší kadence humoru v historii filmu. Ti zasvěcení vědí, o čem mluvím - ztráta hodinek, prohlížení krocana, krocan (víte kde, nechci spoilerovat) a pak vyvrcholení z příchodem milované. Po přehlídce dlouhého vtipu s vánoční pochoutkou přichází další humorná situace, přítelkyně pana Beana očekává vytoužený dárek... ale jak to dopadne? Samozřejmě to vím, ale nechci kazit vtip těm, co film neviděli, pokud však takový lidé ještě existují. Každopádně závidím každému, kdo se s mr. Beanem ještě nesetkal a jejich první shledání se teprve blíží. Veselé Vánoce, Mr. Bean....(27.12.2005)

 • H34D
  *****

  Tyhle Vánoce se vážně povedly, Pan Bean předvádí své vrcholné kousky, počínaje Vánočními nákupy tak, jak je ještě neznáme, přes mistrné divadélko až po dirigenství, nad kterým i mistrům začne rozum stát. Ale ještě není konec, dále si vychutnáme obří krůtu pěkně zevnitř a završíme to výměnou dárků... Veselé Vánoce pana Beana jsou nejvyrovnanější a dost možná nejvtipnější epizoda celého seriálu. 9/10(23.9.2008)

 • DaliX
  *****

  Merry Christmas Mr. Bean. Stromček na námestí padá, malý zlodejíček prichádza o mastný zisk, "dirigent" diriguje ako mentálne zaostalý, koledníci namiesto sladkej odmeny končia s pribuchnutými dverami a priateľka dostáva krásny a originálny darček v podobe kalendára (háčik ma totálne odrovnal!!!:D) No každopádne geniálne dielo, ktoré treba vidieť (na Vianoce povinnosť:)).(18.5.2011)

 • vesper001
  *****

  Mr. Bean, muž, který se nestal londýnským idiotem jen proto, že měl ještě vyšší kvalifikaci, než byla požadovaná, slaví Vánoce. A je pevně rozhodnut žádnou rekvizitu ani tradici nezanedbat. Betlémek, ozdobičky, koledníci, dárečky, pohodička, krocan, návštěva – všechno pochopitelně průšvih. Ničím se člověk tak nepobaví, jako neštěstím druhého. I když mě nejvíc rozesmála Godzilla u jesliček.(23.12.2015)

 • - Ve snaze najít hodinky, které uvízly v krocanovi, strčí Bean (Rowan Atkinson) do krocana celou hlavu. Když poté pobíhá s krocanem na hlavě po bytě, v jednom z mnoha záběrů má náhle hodinky opět na ruce. (Amper01)

 • - Poslední epizoda, ve které se objeví Beanova (Rowan Atkinson) přítelkyně Irma Gobb (Matilda Ziegle). (SONY_)

 • - Hračka, se kterou si Bean (Rowan Atkinson) hraje v obchodě, je Dalek. Známe ho ze seriálu Doctor Who (od r. 1963). (SONY_)