Veselé Vánoce, Mr. Bean (E07) (epizoda)

• Česko

John Birkin

Rowan Atkinson

Zvuk:

Keith Nixon

Za mě nejen nejlepší díl Mr. Beana, ale Atkinsonovo nejlepší dílo vůbec. Těžko vyzdvihovat nějaký moment, když ústřední hrdina sází jeden neskutečný gag za druhým. A vrchol všeho je "dárek" přítelkyni. To když jsem před lety viděl poprvé bez předchozí znalosti pointy, dostal jsem takový záchvat smíchu, jako u filmu nikdy předtím a nikdy potom. Ani s lety to ovšem neztrácí na kvalitě, bez problému si to letos o Vánocích pustím znova. Merry Christmas, Mr. Bean!(23.12.2017)

Kdykoliv si pustím televizi a má tam jet Bean, narazím zrovna na Veselé Vánoce. Není však proč si ztěžovat, protože tahle věc se opravdu Atkinsonovi povedla. Mr. Beana mám velice rád, vlastně jsem se nikdy u filmu nezasmál více. Grimasy, které Rowan Atkinson předvádí jsou dnes už kultovní událostí, ale vraťme se zpět k Veselým Vánocům. Směšná událost nastane hned jak film začne, ano přesně tak, myslím jeho pád na prázdnou dlážděnou cestu (nebo snad silnici), který je předzvěstí toho, že tenhle pán má chování jako z jiného světa. Když se přes Beanovo dirigování přeneseme až k němu domů, kam za ním přijdou i koledníci, stáváme se svědky té největší kadence humoru v historii filmu. Ti zasvěcení vědí, o čem mluvím - ztráta hodinek, prohlížení krocana, krocan (víte kde, nechci spoilerovat) a pak vyvrcholení z příchodem milované. Po přehlídce dlouhého vtipu s vánoční pochoutkou přichází další humorná situace, přítelkyně pana Beana očekává vytoužený dárek... ale jak to dopadne? Samozřejmě to vím, ale nechci kazit vtip těm, co film neviděli, pokud však takový lidé ještě existují. Každopádně závidím každému, kdo se s mr. Beanem ještě nesetkal a jejich první shledání se teprve blíží. Veselé Vánoce, Mr. Bean....(27.12.2005)

Mr. Bean, muž, který se nestal londýnským idiotem jen proto, že měl ještě vyšší kvalifikaci, než byla požadovaná, slaví Vánoce. A je pevně rozhodnut žádnou rekvizitu ani tradici nezanedbat. Betlémek, ozdobičky, koledníci, dárečky, pohodička, krocan, návštěva – všechno pochopitelně průšvih. Ničím se člověk tak nepobaví, jako neštěstím druhého. I když mě nejvíc rozesmála Godzilla u jesliček.(23.12.2015)

Tento díl opět ukazuje, jak je tento komik zábavný. V tomto dílu se mu podaří zhasnout osvětlení tím, že si zkusí funkčnost vánočních svíček, diriguje orchestr s výbornou mimikou, pořídí si stromeček z náměstí a dá své ,,milé" obrázek a v krabičce na prstýnek je poutko na zeď. No můžete mít tohoto člověka neradi? Já určitě ne.(25.12.2008)

Merry Christmas Mr. Bean. Stromček na námestí padá, malý zlodejíček prichádza o mastný zisk, "dirigent" diriguje ako mentálne zaostalý, koledníci namiesto sladkej odmeny končia s pribuchnutými dverami a priateľka dostáva krásny a originálny darček v podobe kalendára (háčik ma totálne odrovnal!!!:D) No každopádne geniálne dielo, ktoré treba vidieť (na Vianoce povinnosť:)).(18.5.2011)

• - Poslední epizoda, ve které se objeví Beanova (Rowan Atkinson) přítelkyně Irma Gobb (Matilda Ziegle). (SONY_)

• - Ve snaze najít hodinky, které uvízly v krocanovi, strčí Bean (Rowan Atkinson) do krocana celou hlavu. Když poté pobíhá s krocanem na hlavě po bytě, v jednom z mnoha záběrů má náhle hodinky opět na ruce. (Amper01)

• - Hračka, se kterou si Bean (Rowan Atkinson) hraje v obchodě, je Dalek. Známe ho ze seriálu Doctor Who (od r. 1963). (SONY_)