Epizody(14)

Recenze uživatele PowPow k tomuto seriálu (4)

Mr. Bean (1990)

V moderní kinematografii nevídaný úkaz, založit seriál (nebo film) na němé grotesce. Britský kult, kterému se pro mě osobně žádný zámořský komediální seriál nikdy ani zdaleka nevyrovnal. Žádné vztahy, vážnosti, rádobyvtipné hlášky - prostě jen Atkinsonův gumový xicht a naprostá infantilnost. Je skvělé, že tvůrci i přes obrovskou popularitu nešli na kvantitu (kvalita by nepochybně podstatně klesla) a vytvořili sice jeden díl za půl roku, ale zato pokaždé pořádný nářez srandy, stvořený hlavnímu protagonistovi přímo na tělo. Řekl bych, že kousek pana Beana je svým způsobem v každém z nás. ()

Pan Bean jde do města (1991) (E04)

Jeden z nejlepších dílů. Vidět Beana tančit v klubu je nezapomenutelné. ()

Veselé Vánoce, pane Beane (1992) (E07)

Dost možná nejlepších 25 minut němého díla vůbec. Těžko vyzdvihovat nějaký moment, když Atkinson sází jeden neskutečný gag za druhým. Letos o Vánocích si to pustím znova. Merry Christmas, Mr. Bean! ()

Udělej si sám, pane Beane (1994) (E09)

V tomhle díle to Bean dvakrát pořádně rozjede - jednou na nejhorší silvestrovské párty všech dob a podruhé ve svém Mini při odjezdu z výprodeje. V závěru revolučně inovuje pokojové malířství. ()