• Georgex
  ***

  Celkem zábavný britský sitcom, který bohužel doplácí na nevyváženost jednotlivých sérií. Zatímco první je skvělá podívaná plná vtipných momentů, v té druhé se už Rowan Atkinson, ale i další hrdinové příliš pitvoří a zábavnost jednotlivých epizod jde dolů, což je škoda, jelikož postavy jsou jinak velmi dobře napsané. Moje hodnocení 55%.(16.4.2016)

 • Necrotongue
  ****

  Nemám příliš rád Mr.Beana,ale mám velice rád Rowana Atkinsona,jsem ovšem radši,když mluví,než když se jen pitvoří,takže Černá zmije a Tenká modrá linie jsou přesně podle mého gusta.Vedle Rowana Atkinsona tady herecky vyčnívá vynikající David Haig,celý seriál je plný suchého a inteligentního anglického/britského humoru a rád se k němu vracím.(2.8.2016)

 • D.Moore
  *****

  První série je za pět hvězd a pochybuji, že na tom druhá něco změní. Rowan Atkinson v plné síle skvěle dabovaný Jiřím Lábusem mě snad ani zklamat nemohl. Vybrat nejlepší díl asi nedokážu, nicméně k památným momentům určitě bude patřit přemlouvání sebevraha, šrumec při noční směně, odzbrojení bankovních lupičů v gorilích maskách, turistický výlet s delikventy, inspektor Fowler v kostýmu krokodýla z Petra Pana, zatýkání velmi nebezpečných vánočních koledníků... A bylo toho samozřejmě mnohem víc.____P.S. Druhá série nezklamala. Inspektor Fowler názorně předvádějící strom, jenž obsazuje konstábl Goody názorně předvádějící do ekologie zaníceného demonstranta, mě dohnal k slzám. A závěrečný díl byl krásný.____P.P.S. Seriál se klidně mohl jmenovat Modrá zmije.(23.9.2011)

 • Paldiny
  ****

  Rowan po Čiernej zmiji a Mr. Beanovi uzatvára svoju trilógiu sitkomov na policajnej stanici a teda paradoxne tam, kde by skončil po poslednej Beanovej eskapáde. Pamätáte na vlakovú stanicu, plaziace sa vrece a nechcený výlet do Moskvy ? Rovnako ako v Beanovi aj v Tenkej modrej línii máme 14 dielov, pre tentokrát rozdelených do dvoch sérií. Príbehy malomešťanov pracujúcich v službách jej veličenstva si zakladajú na bežných sitkomových gagoch (sexuálne narážky) a zápletkách (dvojzmyselnosť a z nej plynúce nedorozumenia). Čím sa odlišuje od dobových seriálov, že takmer všetky fórky a početné politické, kultúrne či náboženské narážky vie podať vkusne a s britskou eleganciou. Sarkastický Atkinson s kultivovaným prejavom je bezpochyby hviezda najväčšia, zvyšný kasting sa tiež vydaril. Najmä černošský (ehm) afroamerický policajt, ktorý za diel prednesie dve - tri vety, akými hravo schová kdejakého ukecaného komika. Prvá séria je humorne vyrovnaná, druhej chvíľu trvá kým sa zbaví zbytočného šaškovania (mop na hlave, moriak pod zadkom), aby mohla od tretieho dielu šľapať naplno. S dabingom problém nemám, Jiří lábus to má skrátka v hlase, či dabuje Marge alebo Atkinsona dokáže byť presvedčivý. S drobnou vadou som sa stretol pri druhej časti druhej série, kde ma prekvapila utlmená zvuková stopa. Aj keď nevylučujem, že som mohol naraziť na nekvalitnú verziu, ktorá ma záhadne sprevádzala ešte pri troch ďalších pokusoch, náhoda ? V každom prípade veľmi príjemná oddychovka a Atkinsonovo herecké uistenie, že už v štyridsiatich rokoch patril k humoristickej špičke. Veď kto iný sa môže pochváliť tromi úspešnými sitkomami a dvomi legendárnymi postavami. Túto najmenej známu však s príbuzným Edmundom a Beanom hodnotím o kvapku nižšie.(7.1.2015)

 • Segrestor
  *****

  Takhle nějak by měl vypadat vkusný seriál plný skečů z policejního prostředdí. Viděl jsem několik česko - slovenských pokusů o totéž a jen se vždy utvrdil, že Tenká modrá linie je nedostižný vzor. V seriálu se mihnou herci, kteří jsou známí z grotesek Mr. Beana nebo různých filmů s Rowanem Atkinsonem. Seriál nelze srovnávat s Černou zmijí, i když se nějaké podobnosti a srovnání najde. Lze jen potvrdit, že Atkinson dokáže rozdávat humor různých barev.(3.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace