Série(2) / Epizody(14)

Zapadlé policejní komisařství kdesi v Anglii nemá zrovna mnoho práce a tak si své problémy (občas) vyrábí nechtěně samo. A není to zrovna těžké, když poněkud opožděnému a svéráznému policejnímu sboru velí podivínský inspektor Fowler (Rowan Atkison). Neustálé žabomyší války uvnitř komisařství tak dospívají k vskutku nečekaným a zábavným rozuzlením. Výstavní kousek osobitého anglického humoru si bere na mušku především policejní a kriminální seriály a uštědřuje jim pořádný sarkastický "pohlavek". (Tirion)

Segrestor

Takhle nějak by měl vypadat vkusný seriál plný skečů z policejního prostředdí. Viděl jsem několik česko - slovenských pokusů o totéž a jen se vždy utvrdil, že Tenká modrá linie je nedostižný vzor. V seriálu se mihnou herci, kteří jsou známí z grotesek Mr. Beana nebo různých filmů s Rowanem Atkinsonem. Seriál nelze srovnávat s Černou zmijí, i když se nějaké podobnosti a srovnání najde. Lze jen potvrdit, že Atkinson dokáže rozdávat humor různých barev. ()

B!shop

Nejak jsem se furt nemoh dostat k tomu tenhle serial skouknout, ani poradne nevim proc, pac Atkinsona mam rad. Takze jsem to ted konecne napravil a jsem spokojenej. Kvalita jednotlivejch dilu nijak vyrazne nekolisa, spis kolisaj jednotlivy vtipy, kdy dojde na naprosto genialni hlasky, dialogy a scenky, ale pak tu jsou sice vtipny, ale dost jednoduchy, nekdo hodi narazku a behem par sekund se nekdo dalsi objevi, aby na to udelal vtip. A obcas tu jsou vtipy spis trosku trapny, kdy nektery postavy vyrvavaj furt dokola nejakou kravinu, ale tech tu je jen minimum. Jinak z hercu samozrejme nejvic zaujme Atkinson, kterej si sice obcas neodpusti beanovskej xicht nebo pohyb, ale jinak hraje solidne. Pak z ostatnich stoji hlavne za zminku neskutecne vymletej James Dreyfus, tak duty hovado se jen tak nevidi. A pak Rudolph Walker, kterej sice moc casto nemluvi, ale kdyz ze sebe neco vysoupne, tak to fakt stoji za to. Celkove i pres obcasnou nizsi kvalitu nekterejch vtipu jsem se u kazdyho dilu nasmal a musim dat 5*. ()

Radiq

Série 1: je to klasickej anglickej humor - suchej jak z suchý z nosa, ušklíbající se nad nechutností lidské sexuality, používající inteligentní humor a řekl bych, že si ho užije spíš vyspělejší publikum (nejnechutnější scénka byla, když si Raymond nasadil čepici s blitkama). Nestane se, že byste se smíchy v křečích váleli po zemi. Nestane se, že by někdo přehrál Rowana Atkinsona (což je jedině dobře). Ale je to seriál, kterej jsem vlastně ani vidět nemusel a nijak by mě to nemrzelo. Přesto mě to v podstatě bavilo. Ale bacha - dejte si pozor na nadměrné hodnocení tady na čsfd. Myslím, že je to dost přehnané... PS: doufám, že to nikdo nebude srovnávat s Mr. Beanem, jak mají lidi ve zvyku, když vidí Rowana Atkinsona. ()

ReneeS

O The Thin Blue Line jsem věděla už dlouhou dobu. Možná jsem kdysi i nějaký ten díl viděla, ale nepamatuji si, že by na mě udělal velký dojem. Proto bylo docela překvapením, když jsem se teď při prvním díle tolik bavila a zůstalo mi to až do konce seriálu. Co na první pohled vypadá hloupě, je ve skutečnosti velmi chytře udělaný seriál. Postavy jsou občas duchem jednodušší, poměrně komické, ale hloupé až tak že by byly špatné rozhodně nejsou. Rowan Atkinson sice občas hodí nějaký ten ksicht, ale to důležité jsou výborně napsané dialogy a monology tolik připomínající Černou zmiji - a to já ráda. ()

filmmovier

Další excelntní výkon Rowana Atkinsona v dalším geniálním sitcomu tvůrců Mr. Beana. Kvalit Černé zmije ani Beana to dle mého názoru sice nedosahuje, ale příjemně se na to kouká. Jiří Lábus se na dabérskou roli hodí a co se týče zápletek, je to téměř bezchybné. Skvěle napsané, obsazené i zahrané postavy a precizní hlášky první třídy, to vše dělá z Linie další vynikající sitcom. I když je pro mě z trojice Edmund - Bean - Fowler nejslabší, musím ho ocenit plným hodnocením. Musím ocenit i excelentního Jamese Dreyfuse, který dost možná Atkinsona překonává. A co pak David Haig.. V tomhle sitcomu je tedy bez chyby téměř vše a hláškám a trapným situacím se budete ještě dlouho smát. Za mě tedy 95%. ()

• V devätnástej minúte v rámci veľkého celku vidieť, ako uprostred ulice zastaví červené policajné auto. V ďalšom prestrihu je však už auto posunuté smerom doľava. (GTS_PUNK)