Série(2) / Epizody(14)

Zapadlé policejní komisařství kdesi v Anglii nemá zrovna mnoho práce a tak si své problémy (občas) vyrábí nechtěně samo. A není to zrovna těžké, když poněkud opožděnému a svéráznému policejnímu sboru velí podivínský inspektor Fowler (Rowan Atkison). Neustálé žabomyší války uvnitř komisařství tak dospívají k vskutku nečekaným a zábavným rozuzlením. Výstavní kousek osobitého anglického humoru si bere na mušku především policejní a kriminální seriály a uštědřuje jim pořádný sarkastický "pohlavek". (Tirion)

RajAthen

Další z četných důkazů, jaká je škoda, že osoba Rowana Atkinsona asociuje pouze Mr.Beana. Britský humor má zkrátka pro mě něco do sebe a Rowan Atkinson je jednou z jeho významných figur. Tahle četnická stanice je zkrátka příjemné pokoukání, nečekejte bolestivé popukání smíchy, ale správně servírované hlášky s typickým stoickým výrazem, které alespoň já tedy mohu. ()

Radiq

Série 1: je to klasickej anglickej humor - suchej jak z suchý z nosa, ušklíbající se nad nechutností lidské sexuality, používající inteligentní humor a řekl bych, že si ho užije spíš vyspělejší publikum (nejnechutnější scénka byla, když si Raymond nasadil čepici s blitkama). Nestane se, že byste se smíchy v křečích váleli po zemi. Nestane se, že by někdo přehrál Rowana Atkinsona (což je jedině dobře). Ale je to seriál, kterej jsem vlastně ani vidět nemusel a nijak by mě to nemrzelo. Přesto mě to v podstatě bavilo. Ale bacha - dejte si pozor na nadměrné hodnocení tady na čsfd. Myslím, že je to dost přehnané... PS: doufám, že to nikdo nebude srovnávat s Mr. Beanem, jak mají lidi ve zvyku, když vidí Rowana Atkinsona. ()

sud

Vynikající sitcom z prostředí maloměstské policejní stanice s Rowanem Atkinsonem v hlavní roli. Hlavní postavou je Raymond Fawler (Rowan Atkinson), který je velitelem policejního sboru v malém Anglickém městě. I ostatní postavy jsou senzační. Zahořklá Fawlerova přítelkyně seržantka Dokinsová, energická konstábl Habibová, nesmělý konstábl Goody, hláškující černý konstábl Gladstone ("Moje matka mě na rasismus připravila. Mlátila mě a nadávala mi"..."Když jsem byl skautem, učili jsme se rozdělávat oheň provázkem a klacíkem. Nevím proč, protože mi vždycky přišlo jednodušší použít sirky."), zamindrákovaný detektiv Grimm a rozežraný lamač dívčích srdcí detektiv kostábl Cray (zvláště jeho smích je neodolatelný). Skvělé, jako Bean. ()

Segrestor

Takhle nějak by měl vypadat vkusný seriál plný skečů z policejního prostředdí. Viděl jsem několik česko - slovenských pokusů o totéž a jen se vždy utvrdil, že Tenká modrá linie je nedostižný vzor. V seriálu se mihnou herci, kteří jsou známí z grotesek Mr. Beana nebo různých filmů s Rowanem Atkinsonem. Seriál nelze srovnávat s Černou zmijí, i když se nějaké podobnosti a srovnání najde. Lze jen potvrdit, že Atkinson dokáže rozdávat humor různých barev. ()

Paldiny

Rowan po Čiernej zmiji a Mr. Beanovi uzatvára svoju trilógiu sitkomov na policajnej stanici a teda paradoxne tam, kde by po poslednej Beanovej eskapáde aj skončil. Určite si pamätáte vlakovú stanicu, plaziace sa vrece a nechcený výlet do Moskvy. Rovnako ako v Beanovi aj v Tenkej modrej línii máme 14 epizód, pre tentokrát rozdelených do dvoch sérií. Príbehy malomešťanov pracujúcich v službách jej veličenstva si zakladajú na bežných sitkomových gagoch (sexuálne narážky) a zápletkách (dvojzmyselnosť a z nej plynúce nedorozumenia). Čím sa odlišuje od dobových seriálov, že takmer všetky fórky a početné politické, kultúrne či náboženské narážky vie podať vkusne a s britskou eleganciou. Sarkastický Atkinson s kultivovaným prejavom je bezpochyby hviezda najväčšia, zvyšný kasting sa tiež vydaril. Najmä černošský (ehm) afroamerický policajt, ktorý za diel prednesie dve-tri vety hravo predčí kdejakého ukecaného komika. Prvá séria je humorne vyrovnaná, druhej chvíľu trvá kým sa zbaví zbytočného šaškovania (mop na hlave, moriak pod zadkom), aby mohla od tretieho dielu šľapať naplno. S dabingom problém nemám, Jiří lábus to má skrátka v hlase, či dabuje Marge alebo Atkinsona dokáže byť presvedčivý. V kocke tak veľmi príjemná oddychovka a Atkinsonovo herecké uistenie, že už v štyridsiatke patril k humoristickej špičke. Veď kto iný sa môže pochváliť toľkými úspešnými projektami. ()

• V devätnástej minúte v rámci veľkého celku vidieť, ako uprostred ulice zastaví červené policajné auto. V ďalšom prestrihu je však už auto posunuté smerom doľava. (GTS_PUNK)