Reklama

Reklama

Bitva o Ostravsko 1945

Dokumentární / Historický / Válečný
Česko, 2019, 45 min

Jedna z největších operací druhé světové války na našem území... Často neznámé archívní materiály proložené řadou animací zachycují významné události 30. a 40. let minulého století na Ostravsku, Opavsku a Těšínsku. Během druhé světové války probíhaly těžké boje i na našem území, v roce 1945 se fronta posunovala velmi rychle od východu a oblast Ostravska patřila k nejlépe opevněným a bráněným úsekům fronty. Seznámíme se s bojovou technikou, díky které se nakonec podařilo opevnění prolomit. (Česká televize)

(více)

Recenze (25)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Souhlasím. Na české poměry se jedná o vynikající dokument kvalitou se poměřující se světovými dokumenty. Množství historických záběrů, fotografií zúčastněných osob a grafiky pro lepší pochopení svědčí o kvalitě. A pak ty úchvatné záběry jak z počítačové hry. Ty jsou zase důkazem o tom, že film vznikl ve dvacátém prvním století. Navíc s komentářem toho nejlepšího na dokumenty - Pavla Rímského. A tak lze závěrem jen konstatovat s údivem, že něco takového vytvořila TV Polar. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Nezbývá než pochválit. Věcné, s dobrým komentářem prostým současných politických pohledů a velmi slušnou technickou stránkou. Jak už tu padlo, je to evidentně inspirované ruskou Velkou vlasteneckou válkou, což je dle mého k dobru věci. Všiml jsem si v titulcích, že tvůrcem animací je Čeněk Štrichel, který vytvořil několik velmi pěkných youtube filmů ze simulátoru Il-2. ()

Reklama

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Takovej ten klasickej dokument, na kterej se musím dívat jen když sem sám doma, páč má drahá jakmile slyší jméno Hitler, vylitává z kůže :o). Ani sem nevěděl, že nejkrutější bitva 2.Světový se odehrála na Ostravsku. A že byla nejvíc z českých měst vymydlená Opava pičo :o). Jinak spousta dobovejch obrázků a samozřejmě parádní vypravěč. Drsný bylo, že němci využili bunkry, který měly původně sloužit proti němcům.... ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Dokument vydatně poučený na ruské inspiraci přesně zasazuje ostravský užší region na pomezí několika historických zemí do závěrečných událostí druhé světové války. Nezesměšňuje nacistické Němce a nepropadá oslavným triádám. I československé vklady včetně hrdiny generála Fajtla podává věcně a ústrojně. Hrabyňský památník má svým návštěvníkům co vysílat. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Uf, to jsem netušil že to trvalo 57 dní s takovými ztrátami , Němci využili Československé obranné opevnění z 30.let a již se prozíravě šetřil před bombardováním hutní a strojírenský průmysl k budoucímu rozvoji Československa.Jestli by primátor Prahy Hřib a další, kteří loni na Praze 6 odstranili sochu Koněva se podíleli s Československými tankisty na osvobození Československa. Pravděpodobně by bez Rusů patřili k 60-70% obyvatelům Čech, u kterých se předpokládalo, že mohou být poněmčení a sloužili by fašistům. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama