poster

La Chambre

 • anglický

  The Room

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

Francie / Lucembursko / Belgie, 2019, 99 min

Kamera:

Reynald Capurro

Hudba:

Raf Keunen

Scénografie:

Françoise Joset

Kostýmy:

Magdalena Labuz
(další profese)
 • POMO
  ****

  Film, ve kterém se dalo tisíc věcí udělat jen trochu jinak, a nefungoval by tak luxusně, jak funguje. Perfektní hra s divákem, která začíná (schválně?) jako nejohranější “haunted house” žánrovka, pokračuje jako průhledná moralitka “be careful what U wish”, a nakonec se rozvine v... (pssst!) Sofistikovaně překombinovaná ale logicky krásně funkční vícedimenzionální hříčka, navíc se silným sociálním podhoubím a lehkými existenciálními tóny (ztráta dítěte, stárnutí, nemožnost změnit osud). Už napsat to stejně precizně do knihy by bylo obdivohudné. A Volckman to odvyprávěl bezchybně filmařinou! ****1/2 [Sitges FF](7.10.2019)

 • Goldbeater
  ****

  Nekoukejte na trailery, vyhněte se spoilerům! Příjemně hravá první polovina filmu poskytne dostatek odlehčené zábavy a předznamenává, že se hlavním postavám jejich nerozvážnost z pravidla musí vymstít, a tak přijde druhá polovina v podobě bezvýchodné situace, která je vystaví několika nepříjemným zkouškám. Snímek docela solidně pracuje s pravidly, které si pro fungování titulního pokoje nastavil, aby ve finále zdánlivě neškodnou hru s přáními překlopil v thriller téměř matrixového ražení. Ústřední duo Olga Kurylenko a Kevin Janssens film dobře táhnou kupředu, a když jejich postavám diváci tu prvotní lehkovážnost po objevení pokoje odpustí, musí jim ke konci zpravidla fandit. [Sitges 2019](16.10.2019)

 • Isomut
  ****

  Na to, že som nevidel trailer ani moc info som nečítal to bol dosť dobrý a hlavne originálny film, to sa musí nechať. Pri niektorých scénach mi to pripomenulo nedávny Brightburn, ale asi sa nedá povedať, že by si The Room z neho bral príklad. Takže dva podarené filmy tohto roku. Miestami som mal pocit, že sa to vlečie, ale záver to dal všetko do pohybu. Tak nejako si predstavujem ideálnu izbu.(19.10.2019)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Po skvělém traileru nakonec jen lepší průměr. Matt a Kate si koupí izolovaný dům, ve kterém objeví místnost, která dokáže zmaterializovat jakékoliv přání a tahle sekvence je podána velmi zábavně, dokud si Olga Kurylenko nebude přát něco, co nikdy mít nemohla. Přišlo mi, že druhá polovina už není tak zábavná a zajímavá. Dějí se tam poměrně dost WTF záležitosti a finále je podivně překombinované. Díky nápadu a krásné Olze to za vidění možná i stojí, ale čekal jsem to vyhrocenější možná i napínavější. 60%(16.10.2019)

 • Flipnic-RE
  *****

  Tohle bylo HODNĚ slušný ... Jednak je to dost originální, jednak je to dost šílený psycho a má to taky echt-parádní konec. Jinak se na ten film asi bude dívat a vnímat ho člověk v 20ti, 30ti a ve 40ti. Diváci s pokročilým věkem to asi ocení víc. Parádně zde byl ztvárněnej mužskej a ženskej archetyp. I když se oba dva z toho páru chovali občas fakt blbě, chlap byl typickej chlap, ženská typická ženská. Dům samotnej wtf, ale o ten nakonec moc nejde. Finále působilo trochu moc chaoticky, ale to ÚPLNÝ finále !!! To byl maras!! SPOILER !! (pokud jste si všimli, tak tam došlo k incestu syna s matkou... a jak vyšel pak ten těho-test? ;-) ) KONEC SPOILERU Mazec, v mnoha ohledech hodně silný, v mnoha rovinách (přej si co chceš, ale nemůžeš si to odnést z baráku...). Chvílema se mi u toho filmu fakt doslova tajil dech a bylo to občas na psychiku větší darda, než nějakej násilnej exploit ...(17.10.2019)